خدمات سایت


متن کامل خبر

اموال به یغما رفته یک بانک و ادعای مدیران!!!

آرشیو
اقدام غیرقانونی دو کشور اروپایی انگلستان و فرانسه در توقیف اموال شعبات لندن و پاریس بانک سپه ایران و بی تفاوتی، سکوت و عدم پیگیری قضایی توقیف اموال و دارائی های بانک سپه به بهانه واهی "ضمایم قعطنامه شماره 1747" شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه مارس سال 2007 که متاسفانه سیستم ارتباطات بین المللی بانک سپه را در خارج از کشور فلج نمود .
1389/09/10 02:50:56 ق.ظ

مدیران کشور بلافاصله بعد از هر گونه اقدام غیر قانونی مانند توقیف اموال یا حساب ها، به جای آن که سازمان ملل یا نهادهای بین المللی را مورد خطاب قرار دهند و این گونه رفتارهای دولت های غربی و عملکرد ضعیف خود را توجیه کنند، باید اقدام دولت ها و وزارت خانه های خزانه داری دولت های غربی را با انتقاد شدید و طرح شکایت مواجه سازند نه این که طوری سخن بگویند که گویی اقدام وزارت خزانه داری در دو کشور انگلستان و فرانسه قانونی و مطابق با نظرسازمان ملل است.

به گزارش خبرنگار بولتن، اقدام غیرقانونی دو کشور اروپایی انگلستان و فرانسه در توقیف اموال شعبات لندن و پاریس بانک سپه ایران و بی تفاوتی، سکوت و عدم پیگیری قضایی توقیف اموال و دارائی های بانک سپه به بهانه واهی "ضمایم قعطنامه شماره 1747" شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه مارس سال 2007 که متاسفانه سیستم ارتباطات بین المللی بانک سپه را در خارج از کشور فلج نمود.

بنابر این گزارش، بانک سپه اولین بانک ایرانی بوده که بقول وزیر خزانه داری انگلستان "فتح الباب" بانک های ایرانی در زمینه توقیف غیرقانونی اموال و دارائی های آنها به شمار می آید و می توان کلیه اموال و دارائی ها و حساب های بانکی و همچنین اعتبارات اسنادی را در حساب های "وزرات خزانه داری انگلستان" مشاهده نمود و در توقیف غیرقانونی اموال کارنامه ننگینی را رقم زد.

در برابر این تهاجم غیرقانونی وزارت خزانه داری انگلستان به بیت المال ایران، مسئولین بانک سپه فقط سکوت اختیار نمودند و این سکوت آنها باعث توهم امکان دست درازی های بیشتر وزارت خزانه داری انگلستان به اموال دیگر بانک های ایرانی شامل بانک صادرات و بانک ملی و بانک ملت شد تا اموال شعبات آنها هم به حساب وزارت خزانه داری انگلستان واریز شود.

مدیرعامل بانک سپه در مصاحبه ای عجیب و غریب که نشان می دهد، نمی داند در چه کشوری زندگی می کند با اشاره به تحريم‌ بانك‌هاي ايراني در دنيا، افزود:‌ سازمان ملل متحد تصميم دارد بانك سپه را با هدف و نيت به زمين بزند؛ زيرا اين بانك تنها بانكي است كه در دنيا توسط سازمان ملل متحد تحريم شده است.

مديرعامل بانك سپه تصريح كرد:‌ به اين دلیل كه بانك يادشده در مقطع خاصي مقابل تمام بانك‌هاي خارجي ايستاد هم‌اكنون سازمان ملل متحد قصد دارد بانك سپه را زمين بزند.

این ادعاها در زمینه توجیه توقیف غیرقانونی اموال ایران فقط طرف های انگلیسی و فرانسوی را اقناع خواهد کرد که به زعم خودشان در زمینه توقیف اموال بانکی ایران فعالیت قانونی انجام داده اند و هیچگونه عقوبتی بابت اعمال غیرقانونی توقیف دارائی های بانکی ایران در آینده گریبان آنها را نخواهد گرفت.

مدیران کشور بلافاصله بعد از هر گونه اقدام غیر قانونی مانند توقیف اموال یا حساب ها، به جای آن که سازمان ملل یا نهادهای بین المللی را مورد خطاب قرار دهند و این گونه رفتارهای دولت های غربی و عملکرد ضعیف خود را توجیه کنند باید اقدام دولت ها و وزارت خانه های خزانه داری دولت های غربی را با انتقاد شدید و طرح شکایت مواجه سازند نه این که طوری سخن بگویند که انگار اقدام وزارت خزانه داری در دو کشور انگلستان و فرانسه قانونی و مطابق با نظرسازمان ملل است.

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 104

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 278

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 370

تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا image تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا 1399/01/23

گسترش دورکاری به خاطر شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی شده اما محدودیت های زنجیره تامین مانع استفاده از این فرصت شده تا در عین افزایش تقاضا، عرضه پی سی نسبت به سال قبل ۸ درصد کمتر شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 448

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد image اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد 1398/12/28

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی خبر از همکاری این اتحادیه با اتاق اصناف ایران برای ایجاد یک پل ارتباطی میان کسب‌وکارهای سنتی و آنلاین داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 522

نشست اضطراری اپل، گوگل و فیسبوک در کاخ سفید در پی شیوع کرونا image نشست اضطراری اپل، گوگل و فیسبوک در کاخ سفید در پی شیوع کرونا 1398/12/21

فیسبوک، اپل و گوگل به همراه دیگر بزرگان صنعت تکنولوژی قرار است امروز به کاخ سفید بروند تا با مقامات رسمی وزارتخانه‌ها مختلف در رابطه با ویروس کرونا صحبت کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 203

اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد image اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد 1398/12/17

بانک مرکزی که پیش‌تر اقداماتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده بود خبر داده که در راستای تسهیل انجام تراکنش‌های کارتی و ارتقاء سطح بهداشت خدمات پرداخت...

امتیاز:
تعداد بازدید: 569

سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود image سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود 1398/11/29

باتوجه به نیاز کشور به وجود نرم‌افزاری جامع برای برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه، سامانه ملی املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 717

بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود  image بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود 1398/11/28

بانک مرکزی اعلام کرد اقدامات اصلاحی برای رفع كاستی‌های موجود در برخی بانک‌ها آغاز شده است و در روزهای آتی، شاهد بهبود مشکلات رمز دوم پویا خواهیم بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 724