خدمات سایت


متن کامل خبر

تعرفه های جدید اینترنت ثابت اعلام شد

آرشیو
جزئیات تعرفه جدید اینترنت نامحدود که در آن اپراتورها در صورت عبور کاربر از آستانه مصرف منصفانه مجاز به کاهش سرعت اینترنت هستند اعلام شد.
1396/08/30 09:46:51 ق.ظ

مطابق با جدول تعرفه اعلام‌شده، حداقل سرعت دسترسی به اینترنت مبتنی بر ADSL، نرخ ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه با سقف تعرفه ماهانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده و حداکثر سرعت اینترنت، ۱۶ مگابیت بر ثانیه به قیمت ۸۰ هزار تومان در ماه اعلام شده است.

تعرفه‌ی ارائه‌ی خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر سیم مسی
(ADSL)
نرخ بیت دانلود (بیت‌ بر ثانیه)سقف* تعرفه‌ی ماهانه‌ی ارائه‌ی خدمت (هزار ریال)
۵۱۲ کیلو‌بیت‌ بر ثانیه۱۲۵
۱ مگابیت‌ بر ثانیه۲۰۰
۲ مگابیت‌ بر ثانیه۲۵۰
۳ مگابیت‌ بر ثانیه۳۵۰
۴ مگابیت‌ بر ثانیه۴۰۰
۸ مگابیت‌ بر ثانیه۵۰۰
۱۶ مگابیت‌ بر ثانیه۸۰۰
تعرفه‌ی ارائه‌ی خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر VDSL و فیبر نوری
۲۰ مگابیت‌ بر ثانیه۲۰۰۰
۳۰ مگابیت‌ بر ثانیه۲۵۰۰
۵۰ مگابیت‌ بر ثانیه۳۰۰۰

سرعت اینترنت در صورت عبور از آستانه استفاده منصفانه کاهش می‌یابد

بر مبنای این مصوبه، تمامی اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات می‌توانند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه (Fair Usage Policy) بر اساس شرایط رقابتی اقدام کنند و ملزم خواهند بود که جزئیات دقیق را به اطلاع مشترکان برسانند.

اپراتور سرویس‌دهنده می‌تواند بر اساس شرایط رقابتی، نسبت به تعیین آستانه استفاده منصفانه ماهانه برای مشترکان خود اقدام کند. بر این اساس، اپراتور ارائه‌دهنده خدمات اینترنت مجاز است که پس از عبور مشترک از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه و کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه اقدام کند؛ یا آنکه براساس اطلاع‌رسانی قبلی به کاربر و اخذ تأییدیه‌های مربوطه از وی، نسبت به فروش حجم اضافه‌ی ترافیک بین‌الملل و داخلی اقدام کند.

این مصوبه اپراتور اینترنت را ملزم کرده است درهمه سطوح جدول و تمامی طرحه‌ای تنظیمی خود، نسبت به تفکیک و ارائه حجم ترافیک بین‌الملل از داخل، به نحوی اقدام کند که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل ۲ برابر آستانه استفاده منصفانه ترافیک بین‌الملل باشد.

هر گیگ اینترنت اضافه ۲ هزار تومان محاسبه می‌شود

در همین حال سقف تعرفه هر گیگابایت ترافیک بین‌الملل برای فروش حجم اضافه، ۲ هزار تومان در نظر گرفته شده و بر اساس مصوبه قبلی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (شماره ۲۵۱) ، اپراتور اینترنت موظف است نسبت به اعمال سقف تعرفه ترافیک داخلی، به میزان ۵۰ درصد سقف تعرفه ترافیک بین‌الملل اقدام کند.

دراین مصوبه حداقل سرعت آپلود به میزان یک‌هشتم حداقل نرخ بیت دانلود در سرعت‌های مختلف تعیین شده است.

رگولاتوری اعلام کرده است که با تصویب این مصوبه، جدول ۱ و تبصره های ۱ و ۳ بندِ ۱ و بندهای ۲، ۳، ۴ و ۱۵ مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۳۷ مربوط به ارائه خدمات اینترنت ADSL که در خردادماه سال ۹۵ مصوب شده بود، لغو می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت بالاتر از ۱۰۰ مگابیت

سطحظرفیتقیمت ماهانه‌ی هر مگابیت
(ریال)
۱۱۰۰ مگابیت‌ بر ثانیه۱٬۳۰۵٬۰۰۰
۲۱ گیگابیت‌ بر ثانیه۱٬۱۲۵٬۰۰۰
۳۱۰ گیگابیت‌ بر ثانیه۹۳۷٬۵۰۰
۴۴۰ گیگابیت‌‌برثانیه۸۴۳٬۷۵۰
۵۱۰۰ گیگابیت‌ بر ثانیه۷۵۰٬۰۰۰

تعرفه خدمات شبکه انتقال ۲۵ درصد کاهش می‌یابد

سطحظرفیتبین استانیبین شهریشهری
۱۱۰۰ مگابیت‌ بر ثانیه۴۸٬۷۵۰٬۰۰۲۴٬۳۷۵٬۰۰۰۱۵٬۵۳۸٬۵۰۰
۲۱۵۵ مگابیت‌ بر ثانیه یا STM1۷۶٬۵۰۰٬۰۰۰۳۸٬۲۵۰٬۰۰۰۲۴٬۳۸۴٬۳۷۵
۳۶۲۲ مگابیت‌ بر ثانیه یا STM4۲۲۹٬۵۰۰٬۰۰۰۱۱۴٬۷۵۰٬۰۰۰۷۳٬۱۵۳٬۱۲۵
۴۲.۵ گیگابیت‌‌برثانیه یا STM16 یا ODU1۶۸۸٬۵۰۰٬۰۰۰۳۴۴٬۲۵۰٬۰۰۰۲۱۹٬۴۵۹٬۱۲۵
۵۱۰ گیگابیت‌ بر ثانیه یا STM64 یا ODU2۲٬۰۶۵٬۵۰۰٬۰۰۰۱٬۰۳۲٬۷۵۰٬۰۰۰۶۵۸٬۳۷۸٬۱۲۵
۶۴۰ گیگابیت‌ بر ثانیه یا STM256 یا ODU3۶٬۱۹۶٬۵۰۰٬۰۰۰۳٬۰۹۸٬۲۵۰٬۰۰۰۱٬۹۷۵٬۱۳۴٬۳۷۵

منبع : Zoomit
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • تعرفه اینترنت,
  • نرخ اینترنت نامحدود,
  • اینترنت ثابت,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
مایکروسافت در واکنش به افزایش ۷۷۵ درصدی ترافیک ابری، سرویس‌های خود را ارتقاء می‌دهد  image مایکروسافت در واکنش به افزایش ۷۷۵ درصدی ترافیک ابری، سرویس‌های خود را ارتقاء می‌دهد 1399/01/12

مایکروسافت با افزایش بی‌سابقه‌ی ترافیک در سرویس‌های ابری مواجه است و برای رفع نیاز کاربران، در پی اتخاذ سیاست‌ها و راهکارهای جدیدی است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 14

سامسونگ گلکسی M11 رونمایی شد؛ دوربین سه گانه و باتری پر ظرفیت image سامسونگ گلکسی M11 رونمایی شد؛ دوربین سه گانه و باتری پر ظرفیت 1399/01/11

سامسونگ در وبسایت امارات از گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی M11 رونمایی کرده که از دوربین سه گانه و باتری با ظرفیت بالا بهره می برد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 37

پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود image پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود 1399/01/09

بر اسس اعلام پلیس فتا بیشترین جرایم فضای مجازی در سال گذشته مرتبط با جرایم اقتصادی بوده که بیش از نیمی از آن به مساله فیشینگ برمی‌گردد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 37

افزایش ۹۰۰ درصدی نژادپرستی علیه چینی‌ها در شبکه‌های مجازی image افزایش ۹۰۰ درصدی نژادپرستی علیه چینی‌ها در شبکه‌های مجازی 1399/01/09

بیماری مرگباری که مثل ابری تیره بر جهان سایه افکنده از چین شروع شد و همین عامل باعث افزایش چشمگیر نژادپرستی علیه این کشور در شبکه های اجتماعی شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 37

افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد image افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد 1399/01/09

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: قیمت بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد و نمی‌توان آن را پیش بینی کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38