خدمات سایت


متن کامل خبر

تعرفه های جدید اینترنت ثابت اعلام شد

آرشیو
جزئیات تعرفه جدید اینترنت نامحدود که در آن اپراتورها در صورت عبور کاربر از آستانه مصرف منصفانه مجاز به کاهش سرعت اینترنت هستند اعلام شد.
1396/08/30 09:46:51 ق.ظ

مطابق با جدول تعرفه اعلام‌شده، حداقل سرعت دسترسی به اینترنت مبتنی بر ADSL، نرخ ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه با سقف تعرفه ماهانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده و حداکثر سرعت اینترنت، ۱۶ مگابیت بر ثانیه به قیمت ۸۰ هزار تومان در ماه اعلام شده است.

تعرفه‌ی ارائه‌ی خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر سیم مسی
(ADSL)
نرخ بیت دانلود (بیت‌ بر ثانیه)سقف* تعرفه‌ی ماهانه‌ی ارائه‌ی خدمت (هزار ریال)
۵۱۲ کیلو‌بیت‌ بر ثانیه۱۲۵
۱ مگابیت‌ بر ثانیه۲۰۰
۲ مگابیت‌ بر ثانیه۲۵۰
۳ مگابیت‌ بر ثانیه۳۵۰
۴ مگابیت‌ بر ثانیه۴۰۰
۸ مگابیت‌ بر ثانیه۵۰۰
۱۶ مگابیت‌ بر ثانیه۸۰۰
تعرفه‌ی ارائه‌ی خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر VDSL و فیبر نوری
۲۰ مگابیت‌ بر ثانیه۲۰۰۰
۳۰ مگابیت‌ بر ثانیه۲۵۰۰
۵۰ مگابیت‌ بر ثانیه۳۰۰۰

سرعت اینترنت در صورت عبور از آستانه استفاده منصفانه کاهش می‌یابد

بر مبنای این مصوبه، تمامی اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات می‌توانند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه (Fair Usage Policy) بر اساس شرایط رقابتی اقدام کنند و ملزم خواهند بود که جزئیات دقیق را به اطلاع مشترکان برسانند.

اپراتور سرویس‌دهنده می‌تواند بر اساس شرایط رقابتی، نسبت به تعیین آستانه استفاده منصفانه ماهانه برای مشترکان خود اقدام کند. بر این اساس، اپراتور ارائه‌دهنده خدمات اینترنت مجاز است که پس از عبور مشترک از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه و کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه اقدام کند؛ یا آنکه براساس اطلاع‌رسانی قبلی به کاربر و اخذ تأییدیه‌های مربوطه از وی، نسبت به فروش حجم اضافه‌ی ترافیک بین‌الملل و داخلی اقدام کند.

این مصوبه اپراتور اینترنت را ملزم کرده است درهمه سطوح جدول و تمامی طرحه‌ای تنظیمی خود، نسبت به تفکیک و ارائه حجم ترافیک بین‌الملل از داخل، به نحوی اقدام کند که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل ۲ برابر آستانه استفاده منصفانه ترافیک بین‌الملل باشد.

هر گیگ اینترنت اضافه ۲ هزار تومان محاسبه می‌شود

در همین حال سقف تعرفه هر گیگابایت ترافیک بین‌الملل برای فروش حجم اضافه، ۲ هزار تومان در نظر گرفته شده و بر اساس مصوبه قبلی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (شماره ۲۵۱) ، اپراتور اینترنت موظف است نسبت به اعمال سقف تعرفه ترافیک داخلی، به میزان ۵۰ درصد سقف تعرفه ترافیک بین‌الملل اقدام کند.

دراین مصوبه حداقل سرعت آپلود به میزان یک‌هشتم حداقل نرخ بیت دانلود در سرعت‌های مختلف تعیین شده است.

رگولاتوری اعلام کرده است که با تصویب این مصوبه، جدول ۱ و تبصره های ۱ و ۳ بندِ ۱ و بندهای ۲، ۳، ۴ و ۱۵ مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۳۷ مربوط به ارائه خدمات اینترنت ADSL که در خردادماه سال ۹۵ مصوب شده بود، لغو می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت بالاتر از ۱۰۰ مگابیت

سطحظرفیتقیمت ماهانه‌ی هر مگابیت
(ریال)
۱۱۰۰ مگابیت‌ بر ثانیه۱٬۳۰۵٬۰۰۰
۲۱ گیگابیت‌ بر ثانیه۱٬۱۲۵٬۰۰۰
۳۱۰ گیگابیت‌ بر ثانیه۹۳۷٬۵۰۰
۴۴۰ گیگابیت‌‌برثانیه۸۴۳٬۷۵۰
۵۱۰۰ گیگابیت‌ بر ثانیه۷۵۰٬۰۰۰

تعرفه خدمات شبکه انتقال ۲۵ درصد کاهش می‌یابد

سطحظرفیتبین استانیبین شهریشهری
۱۱۰۰ مگابیت‌ بر ثانیه۴۸٬۷۵۰٬۰۰۲۴٬۳۷۵٬۰۰۰۱۵٬۵۳۸٬۵۰۰
۲۱۵۵ مگابیت‌ بر ثانیه یا STM1۷۶٬۵۰۰٬۰۰۰۳۸٬۲۵۰٬۰۰۰۲۴٬۳۸۴٬۳۷۵
۳۶۲۲ مگابیت‌ بر ثانیه یا STM4۲۲۹٬۵۰۰٬۰۰۰۱۱۴٬۷۵۰٬۰۰۰۷۳٬۱۵۳٬۱۲۵
۴۲.۵ گیگابیت‌‌برثانیه یا STM16 یا ODU1۶۸۸٬۵۰۰٬۰۰۰۳۴۴٬۲۵۰٬۰۰۰۲۱۹٬۴۵۹٬۱۲۵
۵۱۰ گیگابیت‌ بر ثانیه یا STM64 یا ODU2۲٬۰۶۵٬۵۰۰٬۰۰۰۱٬۰۳۲٬۷۵۰٬۰۰۰۶۵۸٬۳۷۸٬۱۲۵
۶۴۰ گیگابیت‌ بر ثانیه یا STM256 یا ODU3۶٬۱۹۶٬۵۰۰٬۰۰۰۳٬۰۹۸٬۲۵۰٬۰۰۰۱٬۹۷۵٬۱۳۴٬۳۷۵

منبع : Zoomit
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • تعرفه اینترنت,
  • نرخ اینترنت نامحدود,
  • اینترنت ثابت,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
اندروید 10 سریع‌ترین نرخ به‌روزرسانی را ثبت کرد  image اندروید 10 سریع‌ترین نرخ به‌روزرسانی را ثبت کرد 1399/04/21

برنامه‌های گوگل برای افزایش نرخ به‌روزرسانی به نسخه‌های جدید اندروید تقریبا موفق بوده‌اند و اندروید ۱۰ اکنون سریع‌ترین نرخ به‌روزرسانی را دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 4

رویت شواهدی مبنی بر افزوده شدن قابلیت چت متقابل بین فیسبوک مسنجر و واتساپ  image رویت شواهدی مبنی بر افزوده شدن قابلیت چت متقابل بین فیسبوک مسنجر و واتساپ 1399/04/18

بررسی کدهای داخلی فیسبوک مسنجر نشان می‌دهد که این پیام‌رسان به‌زودی قابلیت پشتیبانی از چت مشترک با واتساپ را اضافه خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 41

قابلیت پین کردن نظرات برای تمام کاربران اینستاگرام فعال شد image قابلیت پین کردن نظرات برای تمام کاربران اینستاگرام فعال شد 1399/04/18

اینستاگرام قابلیت پین کردن کامنت‌ها به بالای صفحه را برای تمام کاربران دنیا فعال کرد. از این پس کاربران می‌توانند حداکثر ۳ نظر را به بالای صفحه سنجاق کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 47

کرونا گریبان ال‌جی را گرفت؛ کاهش ۲۴ درصدی سود عملیاتی در سه ماه گذشته image کرونا گریبان ال‌جی را گرفت؛ کاهش ۲۴ درصدی سود عملیاتی در سه ماه گذشته 1399/04/17

بر اساس گزارش‌های مالی رسمی شرکت ال‌جی، به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و سود عملیاتی محصولات این کمپانی طی بازه زمانی سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی با ۲۴ درصد کاهش همراه بوده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 41

محدودیت واردات موبایل بالای ۳۰۰ یورویی احتمالا لغو می‌شود image محدودیت واردات موبایل بالای ۳۰۰ یورویی احتمالا لغو می‌شود 1399/04/17

احتمالا وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز رسماً اعلام می‌کند که محدودیت واردات موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورویی لغو خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 53

MSI نمایشگر قدرتمند و پربازده Pro MP241 را معرفی کرد  image MSI نمایشگر قدرتمند و پربازده Pro MP241 را معرفی کرد 1399/04/16

MSI عضو جدیدی در خانواده‌ی نمایشگرهای حرفه‌ای خود معرفی کرد که قابلیت‌های متنوع و حرفه‌ای را درکنار بازدهی درخورتوجه مصرف نیرو ارائه می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 50