خدمات سایت


متن کامل خبر

سامسونگ در CES 2020 از ربات آشپز Bot Chef رونمایی کرد

سامسونگ در نمایشگاه امسال لاس‌وگاس علاوه بر محصولات مرسوم خود از یک بازوی رباتیک آشپز هم رونمایی کرد که برای بازدیدکننده‌ها سالاد آماده می‌کند.
1398/10/18 11:48:26 ق.ظ
تعداد بازدید: 110 , تعداد آرا:0

سامسونگ در نمایشگاه CES 2020 از انواع گجت‌‌های نوآورانه رونمایی کرد. دراین میان آنچه که بیش از همه توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند، بازوی رباتیک غول کره‌ای است که به‌نام Bot Chef معرفی شد و توانایی آشپزی دارد. خبرنگاران در بازدید از دستاورد نوآورانه‌ی سامسونگ، آماده کردن سالاد توسط آن را از نزدیک مشاهده کردند.

ربات آشپز سامسونگ نشان‌دهنده‌ی عزم راسخ این شرکت برای اضافه کردن هرچه سریع‌تر و کامل‌تر ربات‌ها به زندگی روزمره است. ربات مذکور، با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتری، به‌راحتی در بین کابینت‌ها به‌دنبال مواد اولیه می‌گردد و طبق گزارش خبرنگاران، سالاد خوشمزه‌ای را هم آماده می‌کند. این بازوی رباتیک برای آماده کردن ۳۵ نوع گوناگون سالاد برنامه‌ریزی شده بود که از میان آن‌ها می‌توان به سالاد توفو، سالاد یونانی، سالاد مرغ و آووکادو و سالاد گردو سیب اشاره کرد. آماده‌سازی برخی از سالادهای مذکور، دشواری زیادی دارد و چالش‌های عملکردی متعددی را برای ربات آشپز سامسونگ ایجاد می‌کند.

بازوی رباتیک آشپزی که سامسونگ در CES 2020 به نمایش گذاشت، از همکاری یک دستیار انسانی هم بهره می‌برد. فرد مذکور، ظرف‌های مواد اولیه و ادویه‌ها را در اختیار ربات قرار می‌دهد و خرد کردن موادی همچون هویج و فلفل را هم بر عهده دارد. البته بخش‌های اصلی آماده کردن سالاد مانند اضافه کردن روغن، تنظیم کردن مواد اولیه و محاسبه‌ی دقیق ترکیب آن‌ها، توسط ربات انجام می‌شود. بازدیدکننده‌هایی که از نزدیک شاهد عملکرد ربات سامسونگ بودند، از توانایی‌های آن شگفت‌زده شدند.
ربات آشپز سامسونگ با یک دستور صوتی همچون «ربات آشپز، بیا سالاد آماده کنیم» فعال می‌شود. انتخاب سالاد توفو برای آزمایش ربات نیز به این دلیل بود که هیچ‌گونه عملیات نمایش محصول با آتش در سالن CES مجاز نیست. بازوی رباتیک به‌محض دریافت دستور، فعال می‌شود و از خروجی‌هایی که در زیر کابینت آشپزخانه برای آن در نظر گرفته شده است، حرکت می‌کند. ربات مذکور، ۶ درجه آزادی حرکت دارد و از چهار مفصل اصلی بازو بهره می‌برد. سه انگشت رباتیک برای برداشتن و نگه داشتن ظروف و وسایل آشپزخانه نیز روی بازو قرار دارد. دست‌رسی قطری و بازی حرکتی ربات نیز نزدیک به دستان انسان به‌نظر می‌رسد.

وقتی دستور آماده کردن نوعی خاص از سالاد به ربات آشپز سامسونگ ارائه شود، مراحل آماده‌سازی روی یک نمایشگر مخصوص مشاهده می‌شوند. وظایف گوناگونی برای بازوهای چپ و راست ربات آشپز تعریف می‌شود و همچنین همکار انسانی آن نیز باید برخی بخش‌ها را انجام دهد. در مراحل آماده‌سازی،‌ صدای ربات، دستیار انسانی را راهنمایی می‌کند. درواقع رویکرد ربات مذکور را می‌توان برخلاف دستیارهای صوتی امروزی دانست. در اغلب موارد، انسان‌ها مراحل کار را برای دستیار صوتی شرح می‌دهند، اما در بازوی سامسونگ، ربات مراحل را برای انسان بازگو می‌کند. به‌علاوه دستورهای پخت جدید نیز به‌مرور به ربات آشپز سامسونگ اضافه می‌شوند.


در بخشی از مراسم رونمایی از ربات آشپز سامسونگ، دریافت دستور آماده‌سازی آن نیز نمایش داده شد. دستیار انسانی از ربات درخواست کرد که قهوه آماده کند. بازوی رباتیک که در میانه‌ی مراحل آماده‌سازی سالاد بود، پاسخ داد که نحوه‌ی آماده کردن قهوه را بلد نیست. در این مرحله، کاربر از ربات درخواست کرد تا دستور آماده‌سازی را دانلود کند. درنهایت دستور آماده‌سازی قهوه نیز به اطلاعات ربات آشپز اضافه شد. سپس بازوی رباتیک با دستگاه قهوه‌ساز موجود در آشپزخانه کار کرد. از قابلیت‌های ویژه‌ی ربات سامسونگ می‌توان به همین توانایی آموختن کار کردن با دستگاه‌های نه‌چندان هوشمند اشاره کرد.

بخش دیگری از معرفی ربات آشپز سامسونگ، به نمایش قابلیت‌های امنیتی آن اختصاص داشت. وقتی ربات مشغول کار کردن با چاقو و بریدن توفو بود، دستیار انسانی به آن نزدیک و در زمان کوتاهی، عملیات بریدن توسط ربات قطع شد. سپس ربات با یک هشدار صوتی به دستیار انسانی علامت داد. قابلیت‌های امنیتی نشان می‌دهد که ربات باوجود انواع توانایی در کار کردن با چاقو و دیگر ابزارهای آشپزخانه، امنیت کاربر را نیز در اولیویت قرار می‌دهد. سامسونگ می‌گوید: «ربات آشپز ما به‌هیچ‌وجه به‌دنبال سلطه بر آشپزخانه نیست».

از قابلیت‌های جذاب دیگر ربات سامسونگ که شگفتی بازدید‌کننده‌ها را به‌همراه داشت، توانایی دست‌رسی و بازکردن کابینت‌های آشپزخانه بود. دستیار ربات، در میانه‌ی فرایند آماده کردن سالاد، دستور را کمی تغییر داد و برخی از مواد را جابه‌جا کرد. بازوی رباتیک با مهارتی خاص به کابینت بالایی خود دست‌رسی پیدا کرده و ادویه‌ی جدید را به سالاد اضافه کرد. انگشت‌های رباتیک به‌راحتی فشار لازم را برای برداشتن و حرکت دادن بطری‌های شیشه‌ای تنظیم می‌کند و مجددا آن‌ها را در جای خود قرار می‌دهد.


مهم‌ترین سوالی که بازدیدکننده‌ها و خبرنگاران حاضر در غرفه‌ی سامسونگ مطرح کردند، قیمت ربات آشپز بود. سخنگوی شرکت باوجود عدم پاسخ صریح درباره‌ی قیمت ربات، گفت که خرید بازوی آشپز، آن‌چنان دور از دست‌رس نخواهد بود. او می‌گوید که برای توسعه‌ی فناوری و همه‌گیر شدن آن، باید قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه برای محصولات در نظر گرفته شود. به‌علاوه بازوی رباتیک سامسونگ حداکثر توانایی برداشتن قطعات و مواد مرسوم آشپزخانه‌ای را دارد و در سطح بازوهای رباتیک قرار نمی‌گیرد. درنتیجه قیمت نهایی، آن‌چنان بالا نخواهد بود. سامسونگ در طراحی و تولید ربات جدید، مراحل را کاملا از ابتدا انجام داده است و از چرخ‌دنده‌ها و قطعات الکترونیکی اختصاصی استفاده می‌کند. درنتیجه قیمت نهایی تا حد امکان مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و ربات کره‌ای، در دسته‌ی کالاهای لوکس قرار نمی‌گیرد.

در نگاه اول به‌نظر می‌رسد که هزینه‌ی اصلی ربات آشپز سامسونگ، از بین رفتن شغل آشپزها باشد. البته می‌توان ادعا کرد که ربات مذکور، وظایف تکراری و خسته‌کننده را از سر راه آشپزها بر می‌دارد و آن‌ها توانایی تمرکز روی وظایف خلاقانه‌تر را خواهند داشت. به‌علاوه مانند خودروهای خودران که هنوز به راننده‌ی انسانی نیاز دارند، این ربات نیز حداقل درحال حاضر بدون کمک یک انسان آشپز توانایی‌های زیادی نخواهد داشت.

ربات آشپز را از بسیاری لحاظ می‌توان آینده‌نگرانه‌ترین فناوری نمایش داده شده در غرفه‌ی سامسونگ در CES 2020 دانست. فناوری مذکور در میان انواع دستاوردها همچون دستگاه‌های مجهز به 5G، تلویزیون‌های 8K و غول نمایشی سامسونگ یعنی The Wall، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. نکته‌ی جذاب ربات سامسونگ این بود که برخلاف بسیاری از فناوری‌های امروزی، به‌جای تکیه بر نمایشگر برای تعامل با کاربر، رویکردی انسانی‌تر را با استفاده از بازوی شبیه به انسان، پیش می‌گیرد.
منبع : زومیت
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • نمایشگاه CES,
  • ربات هوشمند,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ارسال پیام شخصی از نسخه وب اینستاگرام به زودی میسر می‌شود image ارسال پیام شخصی از نسخه وب اینستاگرام به زودی میسر می‌شود 1398/10/26

اینستاگرام اعلام کرد که به زودی ارسال پیام خصوصی یا DM از طریق مرورگر امکان پذیر خواهد شد. تا پیش از این کاربران فقط می توانستند با اپلیکیشن موبایل پیام شخصی بفرستند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 30

رونمایی سونی از دسته لرزشگیر بیسیم برای دوربین های میرورلس image رونمایی سونی از دسته لرزشگیر بیسیم برای دوربین های میرورلس 1398/10/25

سونی از دسته لرزشگیر بیسیم خود با نام GP-VPT2BT رونمایی کرد. این دسته که برای ولاگرها و افراد همیشه در مسافرت ساخته شده، با بیشتر دوربین های بدون آینه سونی سازگار بوده و تغییر حالت بین عکسبرداری و فیلمبرداری را آسان می کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 47

اینترنت همراه اول در سیستان و بلوچستان رایگان شد image اینترنت همراه اول در سیستان و بلوچستان رایگان شد 1398/10/24

دیتای همراه اول در سیستان و بلوچستان رایگان شد. علاوه بر این، اپراتور اول کشور در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود مکالمات درون شبکه را نیز در مناطق سیل‌زده این استان رایگان اعلام کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 68

 IBM: دهه ۲۰۲۰ دوران اوج‌گیری رایانش کوانتومی تجاری خواهد بود  image IBM: دهه ۲۰۲۰ دوران اوج‌گیری رایانش کوانتومی تجاری خواهد بود 1398/10/23

IBM تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا دستاوردهای رایانش کوانتومی را نزدیک به کاربرد واقعی و اجرایی بودن مفاهیم تجاری را ممکن نشان دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 63

آمازون کارمندان منتشرکننده اطلاعات کاربرانش را اخراج می‌کند  image آمازون کارمندان منتشرکننده اطلاعات کاربرانش را اخراج می‌کند 1398/10/23

با فاش‌شدن اطلاعات مهم مشتریان، آمازون تصمیم گرفته است کارمندان خاطی را اخراج کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 68

کمپانی August نسل جدید قفل‌های هوشمند خود را معرفی کرد image کمپانی August نسل جدید قفل‌های هوشمند خود را معرفی کرد 1398/10/21

شرکت قفل‌سازی August از آخرین عضو خانواده‌ی قفل‌های هوشمند خود با قابلیت اتصال به وای فای رونمایی کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 102

کولپد از گوشی هوشمند لگاسی با پشتیبانی از 5G و قیمت ۴۰۰ دلار معرفی کرد  image کولپد از گوشی هوشمند لگاسی با پشتیبانی از 5G و قیمت ۴۰۰ دلار معرفی کرد 1398/10/18

کولپد در جریان CES 2020 از گوشی‌هوشمند جدید خود که لگاسی نام دارد رونمایی کرد؛ نکته‌ی جالب توجه در مورد این گوشی پشتیبانی از فناوری 5G است، در حالی که قیمت آن ۴۰۰ دلار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 139

پاناسونیک خانواده‌‌ جدید هدفون‌ های خود را معرفی کرد image پاناسونیک خانواده‌‌ جدید هدفون‌ های خود را معرفی کرد 1398/10/17

پاناسونیک حضور خود در نمایشگاه CES 2020 را با رونمایی خانواده‌ی جدید هدفون‌هایش اعلام کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 131

معرفی دوربین نیکون D780 در نمایشگاه CES 2020، ترکیبی از سرعت و قدرت در غول DSLR image معرفی دوربین نیکون D780 در نمایشگاه CES 2020، ترکیبی از سرعت و قدرت در غول DSLR 1398/10/17

نیکون در نمایشگاه CES 2020، جدیدترین عضو خانواده‌ی دوربین‌های DSLR را معرفی کرد که یک ارتقاء کامل نسبت به نسخه‌های قبلی محسوب می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 142