خدمات سایت


متن کامل خبر

مجوز فعالیت 8 بانک قطعی شد/مالکان بانک های جدید

آرشیو
سال 90، سال بانک ها راشل آرامیان: سال آینده سال بانک هاست. بانک هایی که اغلب آنها متعلق به نهادهای قدرت هستند و تنها برخی توسط بخش خصوصی تاسیس می شوند. در سال آینده هشت بانک به طور قطعی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
1389/12/17 10:15:06 ق.ظ

تاکنون هیچگاه پیش نیامده که شاهد تاسیس به یکباره این حجم از بانک ها آن هم در یک سال باشیم. اصلی ترین دلیل این امر فشار بانک مرکزی بر موسسات مالی و اعتباری است که چندین سال بود بدون مجوز از نهاد ناظر مشغول فعالیت غیرمجاز بودند. البته سودآوری این صنعت را نیز نباید از یاد برد. شاید اگر بانک مرکزی به تنهایی می خواست برای به تطبیق درآوردن آنها اقدام کند مانند سال های گذشته راه به جایی نمی برد. رایزنی های پشت پرده رییس کل پیشین و فعلی بانک مرکزی بود که موسسات مالی و اعتباری بدون مجوز را واردار به کرنش در مقابل این نهاد قانونگذار کرد تا جایی که برخی در حال پیوستن به شبکه بانکی هستند و برخی در آینده و پس از تکمیل مدارک مورد نیاز بانک مرکزی به این شبکه عظیم خواهند پیوست.

بانک آرین، بانک تمام الکترونیک

بانک آرین بانکی تمام الکترونیک است که قرار است 100درصد عمیات خود را به صورت الکترونیک و غیرحضوری ارایه دهد. مراحل ثبت این بانک در اسفند ماه نهایی می شود در صورتی که این اتفاق رخ دهد این بانک می تواند فعالیت رسمی خود را از خرداد سال آینده آغاز کند. چنان که پیداست بانک آرین متعلق به بخش خصوصی است.

بانک آریا، بانک خصوصی

بانک آریا دیگر بانک خصوصی است که به زودی با سایر بانک ها وارد صحنه رقابت می شود. این بانک متعلق به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا است که پذیره نویسی خود را در نیمه دوم اسفند جاری انجام خواهد داد. بانک آریا متعلق به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا است که دارای شرکت‌های زیرمجموعه‌ زیادی است که توسط این شرکت تاسیس شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند. از جمله گروه‌های زیرمجموعه این شرکت، آب معدنی داماش گیلان، آهن و فولاد لوشان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، ماشین‌سازی لرستان، صنایع غذایی دریاچه گهر لرستان، سبک‌سازان لوشان، سامانه‌های منابع سازمانی کرانه، خدمات مهندسی کشاورزی میثاق گیلان، است که انتظار می‌رود این گروه به زودی صاحب یک بانک خصوصی شوند.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا از سال 1346 تا 1357 با راه‌اندازی 8 خط تولید فولادی از جمله: میلگرد، تیرآهن، لولۀ بی‌درز، لولۀ درزجوش (مانسمان)، شمش (فولاد خام) و کارخانه قطعه‌سازی از سوی بخش خصوصی محصولات گروه مقاطع صنعتی شهریار و با 2500 نفر کارکنان به تدریج بهره‌برداری شد.

بانک ایران زمین، بانکی از خراسان

بانک ایران زمین دیگر بانکی است که قرار است فعالیت خود را از سال آینده آغاز کند. این بانک از تبدیل تعاونی اعتباری مولی الموحدین که متعلق به بخش خصوصی استان خراسان رضوی است کار خود را از می کند.

بانک حکمت ایرانیان، بانک ارتش

سال آینده بانک دیگری نیز به عرصه بانکداری می پیوندد. نام این بانک بانک حکمت ایرانیان است. بانک حکمت ایرانیان از تبدیل موسسه مالی و اعتباری ایرانیان (بتاجا) که متعلق به بنیاد تعاون ناجا(ارتش) است به وجود می آید. بنابراین به زودی باید شاهد تغییر تابلوهای این موسسه به نام بانک حکمت ایرانیان باشیم.

بانک مهر اقتصاد، بانک بسیج

بانک دیگری که متعلق به نهادهای قدرت است از تبدیل موسسه مالی و اعتباری مهر به بانک مهر اقتصاد آغاز به کار خواهد کرد. این موسسه گویا از هم اکنون آماده تبدیل شدن به بانک است زیرا مسوولان این موسسه مدت هاست که هر جا پا می گذارند موسسه خود را بانک مهر اقتصاد معرفی می کنند. این موسسه وابسته به بنیاد تعاون بسیج است و حدود 700 شعبه دارد بنابراین این بانک به طور حتم بزرگ ترین بانک خصوصی خواهد بود که در سال 90 آغاز به کار خواهد کرد.

بانک توس فردا، بانک مشهد

به زودی می توانیم شاهد تاسیس بانکی به نام بانک توس فردا باشیم، بانکی که تا پیش از این با نام تعاونی اعتباری عسکریه فعالیت می کرد. مرکز این تعاونی مشهد است و سال آینده به طور حتم با نام بانک توس فردا برای رقابت با سایر بانک ها خواهد آمد.

بانک قوامین، بانک سبزپوشان

موسسه پس انداز قرض الحسنه قوامین چنان که در تارنمای خود آورده است با نام بانک قوامین البته پس از کسب مجوز از بانک مرکزی، عملیات مالی خود را ادامه خواهد داد. این موسسه متعلق به سبزپوشان نیروی انتظامی است و به احتمال زیاد سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. مسوولان این موسسه زمان دقیقی را برای تبدیل شدن این نهاد مالی به بانک اعلام نکرده اند اما چنان که پیداست این امر به زودی زود محقق خواهد شد.

بانک توسعه فردا، بانک خصوصی

موسسه اعتباری توسعه نیز سال آینده تبدیل به بانک می شود. نامی که مسوولان این بانک برای آن انتخاب کرده اند بانک توسعه فرداست. این موسسه تنها موسسه دارای مجوز فعالیت با نام موسسه از بانک مرکزی بود که فعالیتی کاملا مشابه با بانک ها داشت. مسوولان موسسه توسعه امید داشتند که شهریور سال جاری تبدیل به بانک شوند اما گویا این امر تحقق نیافت. با این حال قرار است این موسسه سال آینده با عنوان بانک توسعه فردا فعالیت کند.

موسساتی که می خواهند بانک شوند

به جز این موسسه ها، موسسه هایی دیگری نیز هستند که به شدت روند تبدیل شدن خود به بانک را پیگیری می کنند اما زمان دقیق آن مشخص نیست. احتمالا آنها بتوانند پایان سال 90 و یا اوایل سال 91 تبدیل به بانک شوند. موسساتی مانند ثامن الائمه، کارسازان آینده و مشیز. با این حال این موسسه ها همچنان باید در قالب موسسه به کار خود ادامه دهند تا مراحل تبدیل شدن آنها به بانک از نظر بانک مرکزی نهایی شود.

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ image ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ 1399/03/11

در حالی که برخی کارشناسان پیش بینی می کردند با آزاد سازی سهام عدالت بخش مهمی از دارندگان این سهام فروش را بر نگهداری آن ترجیح دهند، اما رفتار مردم در اولین روزهای فراهم شدن امکان فروش، نشان داد بخش مهمی از دارندگان ترجیح می‌دهند فعلا برای فروش دست نگه دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 57

جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 175

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 347

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 447

تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا image تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا 1399/01/23

گسترش دورکاری به خاطر شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی شده اما محدودیت های زنجیره تامین مانع استفاده از این فرصت شده تا در عین افزایش تقاضا، عرضه پی سی نسبت به سال قبل ۸ درصد کمتر شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 517

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد image اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد 1398/12/28

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی خبر از همکاری این اتحادیه با اتاق اصناف ایران برای ایجاد یک پل ارتباطی میان کسب‌وکارهای سنتی و آنلاین داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 587

اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد image اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد 1398/12/17

بانک مرکزی که پیش‌تر اقداماتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده بود خبر داده که در راستای تسهیل انجام تراکنش‌های کارتی و ارتقاء سطح بهداشت خدمات پرداخت...

امتیاز:
تعداد بازدید: 635

سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود image سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود 1398/11/29

باتوجه به نیاز کشور به وجود نرم‌افزاری جامع برای برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه، سامانه ملی املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 779

بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود  image بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود 1398/11/28

بانک مرکزی اعلام کرد اقدامات اصلاحی برای رفع كاستی‌های موجود در برخی بانک‌ها آغاز شده است و در روزهای آتی، شاهد بهبود مشکلات رمز دوم پویا خواهیم بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 789