خدمات سایت


متن کامل خبر

خروج قایق فرعون از هرم پس از 4500 سال + عکس

آرشیو
قایق‌های خورشیدی در باور مصریان باستان، حاملان شاهان و فراعنه به دنیای پس از مرگ بوده اند و از اینرو همراه با اجساد آن‌ها در اهرام دفن می‌شدند....
1390/04/04 11:47:54 ب.ظ

دومین قایق خورشیدی «شاه خوفو» فرعون مصر باستان که هدایتگر او به جهان پس از مرگ بود، پس از گذشت 4500 سال از محل نگهداری خود در یکی از اهرام جیزا خارج شد.

به گزارش میراث آریا،‌ این قایق که توسط تیمی بین‌المللی متشکل از باستان‌شناسان مصری و ژاپنی بیرون کشیده شده است در نزدیکی قبر شاه «خوفو» و در کنار اهرام جیزه دفن شده بود.

قایق فرعون

به گفته رییس شورای عتیقه‌جات مصر، این قایق از دو سال پیش تاکنون، محور اصلی کاوش‌های باستان‌شناسی گروه‌های کاوشگر مصری و ژاپنی بوده تا اینکه به تازگی از زیر زمین بیرون کشیده شد.

«زهی هواس»، با اشاره به این که این اکتشاف یکی از مهم‌ترین آثار کشف شده در کشور به شمار می‌رود افزود: این قایق یکی از دو قایقی است که به شاه «خوفو»، فرمانروای دودمان چهارم فراعنه و سازنده اهرام بزرگ جیزا تعلق داشته است.

قایق‌های خورشیدی در باور مصریان باستان، حاملان شاهان و فراعنه به دنیای پس از مرگ بوده اند و از اینرو همراه با اجساد آن‌ها در اهرام دفن می‌شدند.

این قایق در سال 1987 و در حفره بزرگی که پوشیده از 41 بلوک سنگ آهکی به وزن 16 تن بودند کشف شده بود اما تاکنون بیرون کشیدن آن از این حفره غیرممکن بوده است. باستا‌ن‌شناسان امیدوارند به زودی این قایق چوبی را به صورت عمومی در معرض نمایش قرار دهند.

منبع : نیاز روز
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 170

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 159

عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود image عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود 1399/01/31

با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند که این موضوع باعث شد آموزش و پرورش به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 142

پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود image پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود 1399/01/09

بر اسس اعلام پلیس فتا بیشترین جرایم فضای مجازی در سال گذشته مرتبط با جرایم اقتصادی بوده که بیش از نیمی از آن به مساله فیشینگ برمی‌گردد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 150

آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا امروز/ تعداد مبتلایان: ۲۹۴۰۶ نفر image آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا امروز/ تعداد مبتلایان: ۲۹۴۰۶ نفر 1399/01/07

سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور از زمان شیوع این بیماری تا ظهر امروز را ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر اعلام کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 146

دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی تا پایان فروردین ۹۹ تمدید می‌شود  image دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی تا پایان فروردین ۹۹ تمدید می‌شود 1398/12/12

سازمان تأمین اجتماعی برای کاهش مراجعه‌ی حضوری افراد، تمامی دفترچه‌های درمانی دارای اعتبار تا پایان بهمن‌ماه را تا پایان فروردین ۱۳۹۹ تمدید کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 173

سهولت دریافت سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی، با راه‌اندازی سامانه سماس image سهولت دریافت سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی، با راه‌اندازی سامانه سماس 1398/12/04

سامانه سماس چند روزی می‌شود با هدف سهمیه‌بندی سوخت برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، رانندگان آژانس‌ها و سرویس مدارس رسمی آغاز به کار کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 199

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6457