خدمات سایت


متن کامل خبر

«قهوه تلخ» 120 قسمت می‌شود / خبرهای جدید از سریال مهران مدیری

آرشیو
زمانی كه ما كار را شروع كردیم، قرار بود 90 قسمت سریال بسازیم و بعد یك كار سینمایی ارائه بدهیم. قرار بود در آخر سریال افرادی كه در گذشته زندگی می‌كنند، قهوه بخورند و به حال بیایند و....
1390/04/11 07:39:40 ق.ظ

سریال «قهوه تلخ» به كارگردانی مهران مدیری تا 120 قسمت ادامه پیدا می‌كند؛ ضمن اینكه این سریال پس از ورود به زمان حال كه از سری 25 شاهد آن خواهیم بود، با یك ماه وقفه عرضه می‌شود تا سازندگان فرصت كافی برای رساندن قسمت‌های جدید داشته باشند.

امیرمهدی ژوله ـ یكی از نویسندگان «قهوه تلخ» ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام خبر بالا خاطرنشان كرد: زمانی كه ما كار را شروع كردیم، قرار بود 90 قسمت سریال بسازیم و بعد یك كار سینمایی ارائه بدهیم. قرار بود در آخر سریال افرادی كه در گذشته زندگی می‌كنند، قهوه بخورند و به حال بیایند و در فیلم سینمایی به این موضوع بپردازیم كه این آدم‌هایی كه به حال می‌آیند چه اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد و چه ماجراهایی را تجربه می‌كنند اما بعدا تصمیم گرفتیم كه فیلم سینمایی نداشته باشیم و سریال را تا 120 قسمت ادامه بدهیم، اما باید از قسمت 90 به 120 یك شوك را ایجاد می‌كردیم و همین روند را ادامه نمی‌دادیم؛ در نتیجه پیشنهادی كه برای كار سینمایی در نظر گرفته بودیم به سریال رفت كه شخصیت‌ها از قسمت 90 به حال بروند و موقعیت كمدی جدید و بستر جدید و آدم‌های جدید را داشته باشیم كه این اتفاق كمی جلو افتاد و الان سری 25 كه پخش بشود آقای مدیری در آن صحبت می‌كنند و توضیحاتی را ارائه می‌دهند.

این نویسنده «قهوه تلخ» اعلام كرد: اكنون در سری آینده 15 تا 17 نفر از شخصیت‌های اصلی قهوه می‌خورند و به آینده می‌آیند و ما شاهد ماجراهای آنها در آینده خواهیم بود.

او افزود: این اتفاق اكنون كمی جلوتر افتاده است و ما بعد از سری 25، یك فاصله یك ماهه‌ای را تا سری 26 خواهیم داشت كه بتوانیم چند قسمت جلو بیافتیم. زیرا یكی از گله‌های مخاطبان این بود كه سی‌دی‌ها مرتب به دستشان نمی‌رسد.

این نویسنده درباره این موضوع كه برخی مخاطبان فكر می‌كنند از جذابیت سریال «قهوه تلخ» كاسته شده است؟ گفت: به نظرم با روندی كه به آن اشاره كردم، جذابیت كار بیشتر می‌شود؛ از سوی دیگر این را قبول ندارم كه كار از جذابیتش كاسته شده است. به نظرم قسمت 12 تا 20 از 10 قسمت اول پرمغزتر بود و قسمت 21 تا 25 هم كارهای بهتری بودند. در واقع هرچه جلوتر رفتیم كار پخته‌تر و جذاب‌تر و پركمدی‌تر شد به نظرم دوستان كمی كم لطفی می‌كنند.

ژوله تاكید كرد: ما باید ببینیم معیار مقایسه‌مان چیست؟ آیا داریم با كمدی‌های خارجی كار را مقایسه می‌كنیم یا با كمدی‌های تلویزیون یا با كارهای قبلی آقای مدیری؛ باید به یك نكته دیگر نیز توجه كرد و آن اینكه ما این كار را در سال 88 شروع كردیم كه فضایی پر از سوء تفاهم و پراسترس و فضای دوقطبی بود كه باید محدودیت‌های زیادی را رعایت می‌كردیم. حتی در مورد یك قسمت 76 مورد اصلاحیه داشتیم.

وی افزود: حالا كه در این فضا یك سرمایه گذار آمده و به صورت خصوصی كار می‌كند، باید این نكات را در نظر داشت. اگر كار را با كمدی‌های قبل از انقلاب اسلامی و یا كمدی‌های خارجی مقایسه كنیم، می‌بینیم كه آنها یا بر شوخی‌های مذهبی و یا شوخی‌های جنسی استوار هستند كه قابل بازسازی نیست. هر كاری را باید در شرایط خودش دید. همین طور نمی‌شود در مورد چیزی حكم كلی دارد كه یكنواخت شده است. از سوی دیگر این تغییر هم جواب به این گله‌هاست. در سری آینده به جای اینكه مستشار در گذشته باشد، آدم‌های زیادی به آینده می‌آیند.

ژوله درباره این موضوع كه چقدر محدودیت‌ها به كیفیت كار آسیب رسانده است؟ گفت: محدودیت‌ها كیفیت همه كارها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در سریال آپارتمانی ساده‌ای چون «ساختمان پزشكان»، روانشناسان اعتراض كرده‌اند. محدودیت‌هایی كه وجود دارد بر اساس نگاه‌های غلط به طنز، شرایط جامعه و اخلاقیاتی است كه ما هم باید آنها را رعایت كنیم و در واقع چیزی برای كمدی ساختن باقی نمی‌ماند. اگر «قهوه تلخ» را با كارهای تلویزیون و حتی سایر كارهای آقای مدیری مقایسه كنیم، می‌بینیم كه بالاتر است. سینمای كمدی آن سوی جهان هم ور افتاده است و این كمدی را با سریال‌های آن سو هم اصلا نمی‌توان مقایسه كرد زیرا فضای متفاوتی را داریم. باید به این نكته توجه كرد كه ما هم بلدیم حرف‌های زیادی بزنیم و نقد كنیم اما هرچیزی را باید در ظرف خودش سنجید و به اینكه ما چه محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی داریم توجه كرد، نه به ایده‌آل‌های ذهنی، زیرا «قهوه تلخ» شبیه ایده آل ما هم نیست.

این نویسنده در پایان درباره‌ی سریال «قهوه تلخ»، گفت: ما تاكنون چند پایان را برای «قهوه تلخ» در نظر گرفته‌ایم؛ اینكه این سریال به چه سمت و سویی می‌رود و ... همه در پایان‌بندی كار موثر است. حالا بستگی دارد كه مردم چقدر از روند جدید داستان استقبال می‌كنند؛ از سوی دیگر در این شرایط نمی‌شود تصمیم‌گیری بلندمدت كرد.

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
سهولت دریافت سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی، با راه‌اندازی سامانه سماس image سهولت دریافت سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی، با راه‌اندازی سامانه سماس 1398/12/04

سامانه سماس چند روزی می‌شود با هدف سهمیه‌بندی سوخت برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، رانندگان آژانس‌ها و سرویس مدارس رسمی آغاز به کار کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 50

تمام سرنشینان ملزم به بستن کمربند ایمنی شدند، وگرنه راننده جریمه خواهد شد image تمام سرنشینان ملزم به بستن کمربند ایمنی شدند، وگرنه راننده جریمه خواهد شد 1398/12/04

با توجه به گفته های معاون اجتماعی پلیس راهور در صورتی که سرنشینان خودرو کمربند ایمنی صندلی‌های جلو و عقب را نبندند راننده خودرو جریمه خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 51

ویروس کرونا در ایران؛ برای پیشگیری از ابتلا چه کنیم؟  image ویروس کرونا در ایران؛ برای پیشگیری از ابتلا چه کنیم؟ 1398/12/03

با انتشار گزارش‌های رسمی از شیوع ویروس کرونا جدید در استان‌های مختلف ایران، لازم است که با روش‌های پیشگیری از ابتلا به آن به‌نحو بهتر آشنا شویم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 53

سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود image سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود 1398/11/29

باتوجه به نیاز کشور به وجود نرم‌افزاری جامع برای برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه، سامانه ملی املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 111

پروازهای ایران به چین برخلاف دستور مبنی‌بر تعلیق، متوقف نشد image پروازهای ایران به چین برخلاف دستور مبنی‌بر تعلیق، متوقف نشد 1398/11/15

درحالی‌که دیروز وزیر بهداشت از توقف سفرها به چین خبر داد، پروازهای یک خط هوایی به این کشور هنوز برقرار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 116

پلیس فتا: پرونده‌های مربوط به سایت‌های دیوار و شیپور در شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود image پلیس فتا: پرونده‌های مربوط به سایت‌های دیوار و شیپور در شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود 1398/10/15

رییس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: مراجع قضایی در تهران اعلام کرده‌اند که در سال جاری پرونده‌های قضایی مرتبط با سایت‌های دیوار و شیپور باید در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 168

شهلا ریاحی درگذشت image شهلا ریاحی درگذشت 1398/10/11

شهلا ریاحی بازیگر و اولین کارگردان زن سینمای ایران در ۹۳ سالگی از دنیا رفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 111

ماسک‌ها می توانند به کاهش اثرات منفی حاصل از آلودگی هوا کمک کنند؟  image ماسک‌ها می توانند به کاهش اثرات منفی حاصل از آلودگی هوا کمک کنند؟ 1398/09/25

امروزه اکثر مردم برای کاهش اثرات ناشی از آلاینده‌های موجود در هوا از ماسک استفاده می‌کنند که بعضی از آن‌ها تاثیری در مقابله با آلودگی ندارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 128

سریال پایتخت 6 در نوروز 99 پخش خواهد شد image سریال پایتخت 6 در نوروز 99 پخش خواهد شد 1398/09/15

چندی قبل رسما ساخت سریال پایتخت 6 تایید شد، اما مشخص نبود که آیا این مجموعه به نوروز 99 می‌رسد یا نه که با آغاز رسمی فیلم‌برداری این فصل، اعلام شد عید امسال می‌توانیم منتظر خانواده معمولی باشیم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 277