خدمات سایت


متن کامل خبر

«قهوه تلخ» 120 قسمت می‌شود / خبرهای جدید از سریال مهران مدیری

آرشیو
زمانی كه ما كار را شروع كردیم، قرار بود 90 قسمت سریال بسازیم و بعد یك كار سینمایی ارائه بدهیم. قرار بود در آخر سریال افرادی كه در گذشته زندگی می‌كنند، قهوه بخورند و به حال بیایند و....
1390/04/11 07:39:40 ق.ظ
تعداد بازدید: 1513 , تعداد آرا:0

سریال «قهوه تلخ» به كارگردانی مهران مدیری تا 120 قسمت ادامه پیدا می‌كند؛ ضمن اینكه این سریال پس از ورود به زمان حال كه از سری 25 شاهد آن خواهیم بود، با یك ماه وقفه عرضه می‌شود تا سازندگان فرصت كافی برای رساندن قسمت‌های جدید داشته باشند.

امیرمهدی ژوله ـ یكی از نویسندگان «قهوه تلخ» ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام خبر بالا خاطرنشان كرد: زمانی كه ما كار را شروع كردیم، قرار بود 90 قسمت سریال بسازیم و بعد یك كار سینمایی ارائه بدهیم. قرار بود در آخر سریال افرادی كه در گذشته زندگی می‌كنند، قهوه بخورند و به حال بیایند و در فیلم سینمایی به این موضوع بپردازیم كه این آدم‌هایی كه به حال می‌آیند چه اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد و چه ماجراهایی را تجربه می‌كنند اما بعدا تصمیم گرفتیم كه فیلم سینمایی نداشته باشیم و سریال را تا 120 قسمت ادامه بدهیم، اما باید از قسمت 90 به 120 یك شوك را ایجاد می‌كردیم و همین روند را ادامه نمی‌دادیم؛ در نتیجه پیشنهادی كه برای كار سینمایی در نظر گرفته بودیم به سریال رفت كه شخصیت‌ها از قسمت 90 به حال بروند و موقعیت كمدی جدید و بستر جدید و آدم‌های جدید را داشته باشیم كه این اتفاق كمی جلو افتاد و الان سری 25 كه پخش بشود آقای مدیری در آن صحبت می‌كنند و توضیحاتی را ارائه می‌دهند.

این نویسنده «قهوه تلخ» اعلام كرد: اكنون در سری آینده 15 تا 17 نفر از شخصیت‌های اصلی قهوه می‌خورند و به آینده می‌آیند و ما شاهد ماجراهای آنها در آینده خواهیم بود.

او افزود: این اتفاق اكنون كمی جلوتر افتاده است و ما بعد از سری 25، یك فاصله یك ماهه‌ای را تا سری 26 خواهیم داشت كه بتوانیم چند قسمت جلو بیافتیم. زیرا یكی از گله‌های مخاطبان این بود كه سی‌دی‌ها مرتب به دستشان نمی‌رسد.

این نویسنده درباره این موضوع كه برخی مخاطبان فكر می‌كنند از جذابیت سریال «قهوه تلخ» كاسته شده است؟ گفت: به نظرم با روندی كه به آن اشاره كردم، جذابیت كار بیشتر می‌شود؛ از سوی دیگر این را قبول ندارم كه كار از جذابیتش كاسته شده است. به نظرم قسمت 12 تا 20 از 10 قسمت اول پرمغزتر بود و قسمت 21 تا 25 هم كارهای بهتری بودند. در واقع هرچه جلوتر رفتیم كار پخته‌تر و جذاب‌تر و پركمدی‌تر شد به نظرم دوستان كمی كم لطفی می‌كنند.

ژوله تاكید كرد: ما باید ببینیم معیار مقایسه‌مان چیست؟ آیا داریم با كمدی‌های خارجی كار را مقایسه می‌كنیم یا با كمدی‌های تلویزیون یا با كارهای قبلی آقای مدیری؛ باید به یك نكته دیگر نیز توجه كرد و آن اینكه ما این كار را در سال 88 شروع كردیم كه فضایی پر از سوء تفاهم و پراسترس و فضای دوقطبی بود كه باید محدودیت‌های زیادی را رعایت می‌كردیم. حتی در مورد یك قسمت 76 مورد اصلاحیه داشتیم.

وی افزود: حالا كه در این فضا یك سرمایه گذار آمده و به صورت خصوصی كار می‌كند، باید این نكات را در نظر داشت. اگر كار را با كمدی‌های قبل از انقلاب اسلامی و یا كمدی‌های خارجی مقایسه كنیم، می‌بینیم كه آنها یا بر شوخی‌های مذهبی و یا شوخی‌های جنسی استوار هستند كه قابل بازسازی نیست. هر كاری را باید در شرایط خودش دید. همین طور نمی‌شود در مورد چیزی حكم كلی دارد كه یكنواخت شده است. از سوی دیگر این تغییر هم جواب به این گله‌هاست. در سری آینده به جای اینكه مستشار در گذشته باشد، آدم‌های زیادی به آینده می‌آیند.

ژوله درباره این موضوع كه چقدر محدودیت‌ها به كیفیت كار آسیب رسانده است؟ گفت: محدودیت‌ها كیفیت همه كارها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در سریال آپارتمانی ساده‌ای چون «ساختمان پزشكان»، روانشناسان اعتراض كرده‌اند. محدودیت‌هایی كه وجود دارد بر اساس نگاه‌های غلط به طنز، شرایط جامعه و اخلاقیاتی است كه ما هم باید آنها را رعایت كنیم و در واقع چیزی برای كمدی ساختن باقی نمی‌ماند. اگر «قهوه تلخ» را با كارهای تلویزیون و حتی سایر كارهای آقای مدیری مقایسه كنیم، می‌بینیم كه بالاتر است. سینمای كمدی آن سوی جهان هم ور افتاده است و این كمدی را با سریال‌های آن سو هم اصلا نمی‌توان مقایسه كرد زیرا فضای متفاوتی را داریم. باید به این نكته توجه كرد كه ما هم بلدیم حرف‌های زیادی بزنیم و نقد كنیم اما هرچیزی را باید در ظرف خودش سنجید و به اینكه ما چه محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی داریم توجه كرد، نه به ایده‌آل‌های ذهنی، زیرا «قهوه تلخ» شبیه ایده آل ما هم نیست.

این نویسنده در پایان درباره‌ی سریال «قهوه تلخ»، گفت: ما تاكنون چند پایان را برای «قهوه تلخ» در نظر گرفته‌ایم؛ اینكه این سریال به چه سمت و سویی می‌رود و ... همه در پایان‌بندی كار موثر است. حالا بستگی دارد كه مردم چقدر از روند جدید داستان استقبال می‌كنند؛ از سوی دیگر در این شرایط نمی‌شود تصمیم‌گیری بلندمدت كرد.

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود image ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود 1398/05/27

امروزه اهمیت بهره وری در اقتصادهای نوظهور و البته اقتصادهای توسعه یافته به حدی است که برنامه‌ریزی‌ها بر افزایش آن استوار است اما وضعیت در ایران چندان مناسب نیست.

امتیاز:
تعداد بازدید: 59

پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد image پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد 1398/04/29

نتایج نظرسنجی‌ اخیر ایسپا گویای آن است که ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 241

همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد image همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد 1398/04/25

اپراتور اول تلفن همراه کشور برای معرفی و ارائه آخرین محصولات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت پرسرعت، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) شرکت می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 245

فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد image فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد 1398/04/18

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که این روزها با آکادمی کیا مشغول استعدادیابی است، خاطرات عجیبی از آکادمی‌اش دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 162

اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت image اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت 1398/04/18

یک مقام مسئول در وزارت کار از تلاش‌های این وزارتخانه برای حضور 5000 نفر از نیروی کار ایران در سال جاری در کشورهای خارجی خبر داده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 137

بهنام صفوی درگذشت image بهنام صفوی درگذشت 1398/02/23

خواننده پاپ که مدت زیادی با بیماری دست به گریبان بود درگذشت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 209

بازگشت مهران مدیری با هیولا image بازگشت مهران مدیری با هیولا 1398/02/11

هیولای مهران مدیری آمد. سریالی که گفته می‌شود قرار است بازگشت مدیری باشد به روزهای اوجش. روزهای برره و پاورچین و نقطه‌چین. روزهایی که تک‌خال عرصه کمدی بود، بسیار جلوتر از عطاران و دیگر کمدین‌های ریز و درشت سینما و تلویزیون.

امتیاز:
تعداد بازدید: 252

سردرگمی مرسدس بنز از نحوه دسترسی رهبر کره شمالی به لیموزین های ضد گلوله image سردرگمی مرسدس بنز از نحوه دسترسی رهبر کره شمالی به لیموزین های ضد گلوله 1398/02/10

مقامات سیاسی رده بالا و سران کشورهای مختلف معمولا از لیموزین های ضد گلوله برای رفت و آمد و تردد در خیابان ها استفاده می کنند. کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی نیز ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 252