خدمات سایت


متن کامل خبر

مهران مدیری ( دامبول السلطنه و بیخودی الملک ) را با بلوتوس به خانه ها میفرستد

آرشیو
تمام حرف و حدیث‌ها و تایید و تکذیب‌ها در مورد تازه‌ترین ساخته مهران مدیری با عرضه این اثر در شبکه نمایش خانگی به پایان رسید تا دوستداران آثار مدیری پاییزی دیگر را با مجموعه‌ای از او سپری کنند.
1389/06/12 10:13:57 ق.ظ
تعداد بازدید: 4223 , تعداد آرا:2

به گزارش خبرآنلاین، «قهوه تلخ» آخرین مجموعه طنز مهران مدیری، در ابتدای ساخت به دلیل عظیم بودن تولید، متفاوت بودن داستان و بازگشت دوباره مدیری به تلویزیون بسیار خبرساز بود، اما این خبرها در ادامه مسیر ساخت مجموعه و مهمتر از همه رسیدن به مرحله پخش ابعاد تازه‌ای به خود گرفت.

مدیری و گروهش از تیرماه سال 1388 پیش تولید «قهوه تلخ» را آغاز کردند. کاخ بزرگی در یکی از ساختمان های خیابان بوسنی و هرزگوین در خیایان فرشته ساخته شد تا همه چیز برای ساخت اثری مهم از مجموعه کارهای طنز مدیری آغاز شود. پیش از آماده شدن دکور بخش های بیرونی و خیابانی فیلمبرداری شد تا کار ساخت این مجموعه از مهرماه سال 1388 آغاز شود.

در این مقطع براساس تصمیم‌گیری صورت گرفته در گروه، خشایار الوند و امیرمهدی ژوله نویسندگان فیلمنامه نقشی برای خود مدیری ننوشتند و قرار بود او فقط در نقش راوی حضور داشته باشد.

طبق معمول آثار مدیری، سیامک انصاری یکی از کلیدی ترین نقش ها را برعهده گرفت و محمدرضا هدایتی، سحر زکریا، الیکا عبدالرزاقی، برزو ارجمند، رضا فیض نوروزی، سحر جعفری جوزانی، آرام جعفری، علی لک پوریان، عارف لرستانی، بیژن بنفشه‌خواه، نادر سلیمانی، رضا نیکخواه، هادی کاظمی، جواد عزتی، فلامک جنیدی و دیگر بازیگران سایر نقش ها را ایفا کردند؛ هرچند در ادامه راه مدیری خود به عنوان بازیگر نقش بلوتوس تاجر ونیزی یکی از نقش‌های اصلی را برعهده گرفت.

روزهای اولیه تصویربرداری بود که اعلام شد مجموعه مدیری از آبان ماه در شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت، اتفاقی که نه در آبان ماه سال 88 افتاد و نه هیچ‌گاه دیگر رخ خواهد داد.

نخستین خبر در مورد توقف تولید مجموعه مدیری 19 مهرماه منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که دکورهای کاخ بزرگ داستان ساخته نشده بود و گروه باید مدتی انتظار می کشید تا کار گروه طراح صحنه به پایان برسد.

آبان ماه سال 88 فرا رسید و در شرایطی که انتظار می‌رفت براساس اخبار منتشر شده مجموعه مدیری روی آنتن برود این اتفاق نیافتد؛ دلیل روشنی اعلام نشد اما نزدیکی به ماه محرم و صفر و متناسب نبودن فضای این ایام با حال و هوای مجموعه مدیری موجب شد دومین زمانی که به عنوان مقطع پخش این اثر عنوان شود، پایان دهه اول محرم باشد.

هرچند تقریباً از اوایل سال 1389 برخی از مدیران سازمان صداوسیما مجموعه «قهوه تلخ» را با شبکه سه سیما کاملاً بی ارتباط دانستند، اما در آبان‌ماه سال 1388 هاشم رضایت، قائم مقام شبکه سه سیما در مورد این مجموعه گفت: «مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» بعد از دهه اول ماه محرم روی آنتن می‌رود. کار مهران مدیری در حال تغییر دکور است و براین اساس متوقف شده است.»

تصویربرداری مجموعه مدیری دو روز بعد از اظهارات این مدیر سیما با برداشت صحنه‌های تاج گذاری پادشاه با بازی محمدرضا هدایتی در لوکشین اصلی از سرگرفته شد.

محرم و صفر به پایان رسید و از پخش مجموعه مدیری خبری نشد تا اینکه در بهمن ماه خبری مبنی بر پخش مجموعه در روزهای پایانی این ماه انتشار یافت. آن زمان اعلام شد، این مجموعه از اواخر بهمن ماه و پس از پایان مراسم‌ مربوط به دهه فجر، رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

در این مقطع با وجود آنکه تصویربرداری ادامه داشت، 15 قسمت از مجموعه آماده نمایش شده بود اما زمستان هم رو به اتمام رفت و باز هم از مجموعه مدیری خبری نشد؛ برخی چنین تصور کردند مجموعه 50 قسمتی مدیری قرار است از ابتدای نوروز سال 89 روی آنتن برود، اما نبود عنوان آن در میان مجموعه‌های نوروزی این احتمال را به کمترین میزان رساند.

برخی گفتند پخش مجموعه «دارا و ندار» مسعود ده نمکی مانع پخش اثر مدیری بوده و گروه دیگر مسئله ای حاشیه‌ساز را عنوان کردند. اظهارات نشان از آن داشت که تهیه کنندگان خواستار دریافت مبلغی برای آگهی های میان‌برنامه این مجموعه بودند. توقعی که نه تنها برآورده نشد، بلکه به نظر می‌رسد دلیل اصلی بسته شدن پرونده پخش «قهوه تلخ» از تلویزیون نیز شد.

البته اردیبهشت ماه خبرهایی مبنی بر توافق مدیران شبکه سه برای خرید مجموعه مدیری منتشر شد. علی اصغر پورمحمدی در این زمان اعلام کرد پنج قسمت از مجموعه مورد بازبینی قرار گفته، اما مشکلاتی در مورد این مجموعه و صداوسیما وجود دارد که برطرف شدن آن نیازمند زمان و بررسی‌های مکرر است. مدیر شبکه سه هم تاکید کرد صداوسیما برای تولید این مجموعه هیچ هزینه‌ای نکرده است.

وضعیت مجموعه همچنان بلاتکلیف بود که مدیری در اوایل خرداد‌ماه گفت‌و‌گویی انجام داد و گفت هنوز هیچ چیز در مورد پخش این مجموعه روشن نیست و تا 20 روز بعد یعنی اوایل تیرماه وضعیت پخش آن روشن خواهد شد. سر وعده‌ای که مدیری داده بود، خبر آمد مجموعه مدیری از سوی شورای نظارت شبکه نمایش خانگی دیده شده است، هرچند سعید رجبی فروتن، مسئول این بخش تاکید کرد دیده شدن قسمت‌هایی از این مجموعه و صدور مجوز برای آن به هیچ عنوان به زمان پخش آن در شبکه نمایش خانگی اشاره ندارد و تصمیم‌گیری در این زمینه برعهده صاحبان خود اثر است.

هرچه مدیران صداوسیما و گروهی تلاش کردند ارتباط مجموعه مدیری را با شبکه سه حفظ کنند، اما در نهایت این حلقه به هم وصل نشد و اواخر مرداد‌ماه سال 1389 خبرهایی در مورد عرضه این مجموعه در شبکه نمایش خانگی ابتدا به صورت غیررسمی و بعد از مدتی کوتاه با نصب بیلبوردهای آن در سطح شهر منتشر شد.

به این ترتیب پرونده پخش تازه‌ترین مجموعه مهران مدیری بسته شد. «قهوه تلخ» بعد از حواشی بسیار از 20 شهریور‌ماه در شبکه نمایش خانگی عرضه می‌شود.

هفته‌ای سه قسمت 40 دقیقه‌ای از این مجموعه در فروشگاه‌ها ارائه می شود تا این بار شبکه نمایش خانگی پل ارتباطی دوستداران مدیری و کارهایش با تازه‌ترین کار او باشد.

مجموعه جدید مهران مدیری کارگردان وبازیگر نام آشنای سینما وتلویزیون در حالی آماده نمایش در شبکه خانگی می شودکه مدیری درآن نقش تاجرونیزی به نام "بلوتوس"را ایفامی کند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: نیما زند کریمی، استاد تاریخ معاصر طی تحقیقاتی درمورد یک دوره تاریخی با خوردن یک فنجان قهوه به شکلی عجیب به همان دوره تاریخی بر‌می‌گردد، یعنی سال 1201. جهانگیر‌شاه، حکومت می‌کند و در دربار او اتابک اعظم خوابگذار، اقبال السلطنه، لعبت‌الملوک، فخر‌التاج بانو، اختر‌الملوک، کاترین روسی، نازخاتون، بلد الملک، برزو خان سپهسالار، دامبول السلطنه، بیخودی‌الملک دیلمی و ... زندگی می‌کنند و نیما زند کریمی استاد تاریخ معاصر در میان آنان است!

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود image ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود 1398/05/27

امروزه اهمیت بهره وری در اقتصادهای نوظهور و البته اقتصادهای توسعه یافته به حدی است که برنامه‌ریزی‌ها بر افزایش آن استوار است اما وضعیت در ایران چندان مناسب نیست.

امتیاز:
تعداد بازدید: 58

پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد image پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد 1398/04/29

نتایج نظرسنجی‌ اخیر ایسپا گویای آن است که ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 241

همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد image همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد 1398/04/25

اپراتور اول تلفن همراه کشور برای معرفی و ارائه آخرین محصولات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت پرسرعت، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) شرکت می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 245

فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد image فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد 1398/04/18

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که این روزها با آکادمی کیا مشغول استعدادیابی است، خاطرات عجیبی از آکادمی‌اش دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 162

اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت image اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت 1398/04/18

یک مقام مسئول در وزارت کار از تلاش‌های این وزارتخانه برای حضور 5000 نفر از نیروی کار ایران در سال جاری در کشورهای خارجی خبر داده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 135

بهنام صفوی درگذشت image بهنام صفوی درگذشت 1398/02/23

خواننده پاپ که مدت زیادی با بیماری دست به گریبان بود درگذشت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 209

بازگشت مهران مدیری با هیولا image بازگشت مهران مدیری با هیولا 1398/02/11

هیولای مهران مدیری آمد. سریالی که گفته می‌شود قرار است بازگشت مدیری باشد به روزهای اوجش. روزهای برره و پاورچین و نقطه‌چین. روزهایی که تک‌خال عرصه کمدی بود، بسیار جلوتر از عطاران و دیگر کمدین‌های ریز و درشت سینما و تلویزیون.

امتیاز:
تعداد بازدید: 251

دلیل سوار شدن به هواپیما از سمت چپ چیست؟  image دلیل سوار شدن به هواپیما از سمت چپ چیست؟ 1398/02/10

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که چرا هواپیماها همیشه از سمت چپ مسافرگیری می‌کنند؟

امتیاز:
تعداد بازدید: 215

مسدود شدن صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضائیه image مسدود شدن صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضائیه 1398/01/28

صفحه‌ی "حجت الاسلام رئیسی" رئیس قوه قضائیه توسط اینستاگرام مسدود شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 261

بیش استعدادی می‌تواند قاتل بهره‌وری‌ تیم شود image بیش استعدادی می‌تواند قاتل بهره‌وری‌ تیم شود 1398/01/28

اثر موسوم به «بیش‌استعدادی» به این موضوع می‌پردازد که چرا فوق‌ستاره‌ها نمی‌توانند درکنار یکدیگر تیم‌های ستاره بسازند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 262