خدمات سایت


متن کامل خبر

سهمیه بنزین نوروزی نداریم/افزایش قیمت بنزین برای سال ۹۱

آرشیو
رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت گفت: سهمیه بنزین فروردین 91 بدون تغییر نسبت به اسفند 90 واریز می‌شود.
1390/12/24 04:51:38 ق.ظ

محمد رویانیان درباره سهمیه بنزین نوروزی گفت: چیزی در خصوص سهمیه بنزین نوروزی تصویب نشده چرا که توجیه اقتصادی نیز ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، وی با اشاره به اینکه توزیع بنزین آزاد در همه جایگاه‌های سوخت در نوروز انجام می‌شود درباره قیمت بنزین در سال آینده گفت: هنوز هیچ رقمی برای قیمت بنزین در سال آینده مصوب نشده اما قطعا قیمت بنزین سال آینده تغییر می‌کند که در این باره سناریوهای مختلفی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مجلس به دولت اجازه داده است تا مطابق قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی را در سال 91، 20 درصد افزایش دهد گفت: ممکن است این میزان افزایش برای تک تک حامل‌ها اعمال شود و یا آنکه کل سبد حامل‌های انرژی‌ سرجمع تا سقف مصوب افزایش قیمت داشته باشد.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت تصریح کرد: سناریوهای قیمت و سهمیه بنزین در سال آینده متفاوت است اما هیچ رقمی درباره قیمت بنزین در سال آینده تصویب نشده و تایید نمی‌شود.

سهمیه سوخت آژانس‌هایی که ثبت‌نام نکنند قطع می‌شود

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت در ادامه با هشدار به وانت بارها و آژانس‌ها گفت: از یک میلیون و 800 هزار وانت بار کشور یک میلیون و 200 هزار وانت بار ساماندهی شدند و 650 هزار وانت بار نیز با کاهش 25 درصدی سهمیه سوخت مواجه شدند که سال آینده این رقم بیشتر خواهد شد تا تکلیف آنها مشخص شود.

وی به وضعیت آژانس ها اشاره و تصریح کرد: از 220 هزار آژانس در کشور تنها 160 هزار آژانس در سامانه مربوط به وزارت بازرگانی ثبت نام کرده‌اند که همینجا هشدار می‌دهیم اگر آژانس‌های کشور هرچه سریعتر به ادارات بازرگانی استانها مراجعه نکرده و مشخصات خود را در سامانه ثبت نکنند قطعا سهمیه بنزین آنها قطع خواهد شد و در اختیار سایر بخشها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از آغاز هدفمندی یارانه‌ها میزان مصرف روزانه بنزین در کشور 64/6 میلیون لیتر با 10 میلیون خودروی بنزینی بود، افزود: این رقم هم اکنون با 12/3 میلیون خودرو به 59/5 میلیون لیتر کاهش یافته است.

رویانیان با اشاره به اینکه روزانه 48 میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای در کشور توزیع شده و 11/5 میلیون لیتر نیز به صورت آزاد عرضه می‌شود گفت: رانندگان خودروها هم‌اکنون یک میلیارد و 400 میلیون لیتر ذخیره بنزین 400 تومانی و 100 میلیون لیتر ذخیره بنزین 100 تومانی در کارت‌های سوخت خود دارند؛ از سوی دیگر راکبان موتورسیکلت نیز 511 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی و 160 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی در کارت‌های سوخت خود ذخیره دارند.

تعرفه واردات خودروهای خارجی باید کاهش یابد

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت از ارسال نامه‌ای به رییس جمهور برای کاهش تعرفه واردات خودروهای خارجی خبر داد و گفت: از دولت و مجلس می‌خواهیم تعرفه واردات خودرو را از 90 درصد کنونی به 60 درصد حداقل کاهش دهد و اجازه دهیم تا خودروهای کم مصرف خارجی با توجه به شرایط تحریم و سایر مسایل مرتبط وارد کشور شوند چرا که حق مردم است تا خودروهای ایمن و با کیفیت استفاده کنند از سوی دیگر این امر می‌تواند موجب ایجاد رقابت در تولیدکنندگان داخلی نیز شود.

وی تاکید کرد: نظر رییس جمهوری نیز ایجاد رقابت در این زمینه است که امیدواریم پیشنهاد ستاد حمل و نقل و سوخت کشور به تصویب برسد.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت تاکید کرد: همچنین پیشنهاد کرده‌ایم تعرفه واردات خودروهای کم‌مصرف به عنوان مثال خودروهای زیر 5 لیتر مصرف سوخت در هر100 کیلومتر با توجه به قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی به صفر کاهش یابد.

وی از افزایش 20 درصدی ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفرهای نوروزی خبر داد و در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال جاری گفت: یکهزار دستگاه اتوبوس، یکهزار و 500 دستگاه مینی‌بوس و 920 دستگاه تاکسی ون به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور امسال افزوده شده است. از سوی دیگر در بخش مترو نیز 57 واگن امسال در مشهد بر روی ریل رفته است از سوی دیگر 147 واگن نیز برای متروی تهران وارد گمرک شده که 120 دستگاه از آنها عملیاتی و به کارگیری شده است.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت خاطرنشان کرد: بدین ترتیب باید گفت تا کنون 200 دستگاه واگن مترو وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شده و تا پایان فروردین ماه سال اینده نیز 200 دستگاه واگن دیگر وارد ناوگان متروی کشور خواهد شد.

به گفته وی 340 دستگاه از این واگن‌ها مربوط به تهران است که نیمی از آنها هم اکنون وارد ریل شده و مابقی تا پایان فروردین ماه سال آینده به ناوگان افزوده می‌شود.

افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها هنوز تصویب نشده

وی درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال آینده نیز گفت: شهرداری‌ها و شوراهای شهر در ای خصوص تصمیم گیر هستند که این تصمیمات باید نهایتا به تایید فرمانداری برسد که در این زمینه شهرداری و شورای شهر تهران به افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها رسیده‌اند که این امر هنوز مصوب نشده و پس از تایید فرمانداری قابل اجرا خواهد بود.

به گفته رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت شهرداری‌ها و شوراهای شهر باید مصالح مردم را در تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها رعایت کنند.

منبع : خبرآنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:

نظرات ثبت شده برای این خبر

حسن
(1391/01/06)
اصلا چرا به مردم بنزین میفروشید توجیه اقتصادی نداره

جاسم
(1391/01/06)
بالاخره یه قیمت درست و حسابی برای بنزین نگفتی . همش تو لفافه حرف میزنید و سر ملت گول میمالید

Captcha
جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 119

فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 170

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 159

عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود image عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود 1399/01/31

با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند که این موضوع باعث شد آموزش و پرورش به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 142

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 290

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 382

تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا image تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا 1399/01/23

گسترش دورکاری به خاطر شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی شده اما محدودیت های زنجیره تامین مانع استفاده از این فرصت شده تا در عین افزایش تقاضا، عرضه پی سی نسبت به سال قبل ۸ درصد کمتر شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 459

پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود image پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود 1399/01/09

بر اسس اعلام پلیس فتا بیشترین جرایم فضای مجازی در سال گذشته مرتبط با جرایم اقتصادی بوده که بیش از نیمی از آن به مساله فیشینگ برمی‌گردد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 150

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6457