خدمات سایت


متن کامل خبر

جزئیات اجرای طرح 'کارت به کارت' سهمیه بنزین

آرشیو
با گذشت 5 سال از اجرای سهمیه بندی بنزین، اعمال تغییرات جدید نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت به‌منظور انتقال و جابه جایی سهمیه بنزین کارت سوخت خودروها و به اصلاح "کارت به کارت سهمیه بنزین" در دستور کار قرار گرفته است.
1391/04/21 07:04:36 ق.ظ

ستاد هدفمندی یارانه‌ها اواسط سالجاری با صدور مصوبه‌ای خواستار تبدیل سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های هوشمند سوخت به دو لیتر سهمیه بنزین 400 تومانی شد.
بر این اساس با اجرای این مصوبه عملا 45 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی به بنزین 400 تومانی تبدیل شد که مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی یکی از مهمترین دلایل صدور این مصوبه توسط ستاد هدفمندی یارانه‌ها را اعمال تغییرات جدید معماری در سامانه هوشمند سوخت عنوان کردند.
همزمان با تغییر و تحولات بنزینی، برخی از کارشناسان تبدیل بنزین 100 تومانی ذخیره‌سازی شده در کارت‌های هوشمند سوخت را متناسب با سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور عنوان نمی کنند و معتقدند با اجرای این سیاست امکان فرهنگ سازی برای مدیریت و صرفه‌جویی مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل فراهم نمی‌شود.
از سوی دیگر با گذشت پنج سال از اجرای نظام سهمیه بندی بنزین، با وجود مزیت‌های متعدد اجرای این طرح مدیریت مصرف سوخت اما یکی از مهمترین نقاط ضعف این طرح ملی عدم امکان ذخیره بنزین کارت‌های هوشمند سوخت به کارت سوخت دیگر است.
محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با مهر با بیان اینکه سهمیه واریز شده در کارتهای هوشمند سوخت به خودرو تعلق دارد، گفت: این سهمیه بنزین برای اشخاص واریز نمی‌شود.
این مقام مسئول همچنین در پاسخ به اینکه یکی از اشکالات کارتهای هوشمند سوخت عدم انتقال و جابه جایی سهمیه بنزین است و این مشکل مانع احیای فرهنگ صرفه‌جویی مصرف سوخت توسط مردم در بلندمدت می‌شود، اظهار داشت: طراحی ابتدایی سامانه هوشمند سوخت برای خودروها است.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر امکان کارت به کارت کردن سهمیه بنزین خودروها وجود ندارد، تاکید کرد: با توجه به تغییرات نرم افزاری انجام گرفته در سامانه هوشمند سوخت، اگر مصوبه‌ای توسط دولت صادر شود امکان ارائه این خدمت جدید به دارندگان کارتهای هوشمند سوخت وجود دارد.
روحانی با بیان اینکه با انجام تغییرات جدید نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت امکان جابه جایی و یا "کارت به کارت" کردن سهمیه بنزین در اینده وجود دارد، خاطر نشان کرد: اجرای این تغییرات مستلزم موافقت دولت و ابلاغ آن به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.
بر اساس یک برنامه زمان بندی تعریف شده پیش بینی می شود از نیمه دوم سالجاری امکان توزیع و عرضه گسترده نسل جدید کارت‌های هوشمند سوخت خودروها فراهم شود.
در این کارتها علاوه بر افزایش ضریب ایمنی، امکان دریافت خدمات بیشتری بانکی و شهری برای کاربران همچون خرید کالا از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز تجاری فراهم می‌شود.
علاوه بر این، همزمان با توسعه کیف الکترونیکی سوخت در جایگاه‌ها در نسل جدید کارتهای سوخت برنامه ریزی‌های گسترده‌ای برای اتصال کارت سوخت خودروها به شبکه بانکی کشور دیده شده است.
در حال حاضر برای بیش از 17 میلیون و 716 هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت کارت هوشمند سوخت صادر شده است.

منبع : خبرآنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 138

فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 172

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 161

عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود image عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود 1399/01/31

با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند که این موضوع باعث شد آموزش و پرورش به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 145

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 307

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 401

تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا image تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا 1399/01/23

گسترش دورکاری به خاطر شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی شده اما محدودیت های زنجیره تامین مانع استفاده از این فرصت شده تا در عین افزایش تقاضا، عرضه پی سی نسبت به سال قبل ۸ درصد کمتر شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 476

پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود image پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود 1399/01/09

بر اسس اعلام پلیس فتا بیشترین جرایم فضای مجازی در سال گذشته مرتبط با جرایم اقتصادی بوده که بیش از نیمی از آن به مساله فیشینگ برمی‌گردد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 154

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6460