خدمات سایت


متن کامل خبر

کل اینترنت چند میلیارد صفحه A4 است؟/ یک خبر خوب برای کاربران اینترنت موبایلی ایرانسل و رایتل

آرشیو
مروری بر اخبار فناوری اطلاعات در شامگاه شنبه 5 اردیبهشت 1394:
1394/02/06 05:40:00 ب.ظ
تعداد بازدید: 2760 , تعداد آرا:0

اعتراض کاربران اینترنت موبایلی به ثمر نشست

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید در بخش اینترنت موبایل خبر داد که براساس آن اپراتورها ملزم خواهند شد مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند.
صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اعتراض کاربران موبایل به دلیل عدم اطلاع از پایان بسته های تخفیفی اینترنت موبایل اظهار داشت: در حال پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید هستیم که براساس آن آیین نامه ای تدوین شود تا اپراتورها ملزم شوند مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند.
وی با اشاره به تفاوت تعرفه اینترنت موبایل در دو مدل اینترنت آزاد و اینترنت بسته ای که از سوی اپراتورهای موبایل ارائه می شود، افزود: بسیاری از کاربران و مشترکان موبایل از این موضوع اظهار نارضایتی کرده اند که به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی اپراتورها برای پایان بسته های تخفیفی اینترنت، دچار ضرر و زیان بسیاری شده اند. عباسی شاهکوه با اشاره به اینکه تعرفه مصرف آزاد اینترنت با نرخ بسته های اینترنتی بسیار متفاوت است، افزود: عدم اعلام پایان بسته از سوی برخی اپراتورها سبب شده که نرخ اینترنت از شارژ مشترک کم شود و یا در پایان ماه در صورتحساب دوره ای مشترک ارقام بالایی از اینترنت مصرف آزاد محاسبه شود.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تاکنون دستورالعمل الزامی برای اپراتورها در زمینه اعلام پایان مصرف بسته های اینترنتی نداشته ایم ادامه داد: بزودی با تدوین آیین نامه اپراتورها ملزم به اجرای این موضوع خواهند شد. وی با بیان اینکه این موضوع در حال پیگیری است و راه حلهای مدنظر باید مورد بررسی قرار گیرد افزود: بیشترین اعتراضات مطرح شده از سوی مشترکان مربوط به دو اپراتور ایرانسل و رایتل در این زمینه بوده است.

 


کل اینترنت چند صفحه است؟

محاسبات دانشجویان دانشگاه لستر در انگلیس نشان داد، چاپ کل اینترنت بر روی کاغذ نیازمند 136 میلیارد برگه A4 خواهد بود.
به گزارش ایسنا، جورج هاروود و اوانجلین واکر از دانشگاه لستر در ابتدا به تخمین تعداد صفحات لازم برای چاپ کل صفحات اینترنتی ویکی‌پدیا پرداختند که نشان می‌دهد، ویکی‌پدیا به 70 میلیون و 859 هزار و 865 ورق کاغذ نیاز خواهد داشت.
آن‌ها سپس این میزان را به تعداد کل صفحات اینترنت - حدود 4.5 میلیارد - تعمیم داده و با بهینه‌سازی حدس نهایی خود بر اساس اندازه‌های متغییر سایت‌ها دریافتند که چاپ کل اینترنت به 136 میلیارد برگه A4 نیاز خواهد داشت. اگرچه این محققان به تعیین اندازه، نوع یا فاصله‌گذاری‌های چاپی مورد استفاده در این برگه‌ها نپرداخته‌اند و در نظرگرفتن این موارد، می‌تواند نتیجه نهایی را تغییر دهد.
به گفته محققان، خمیر کاغذ مورد استفاده برای تولید این برگه‌ها می‌تواند از انواع درختان چوب نرم از جمله توس و بلوط و همچنین درختان پهن‌برگ مانند صنوبر و کاج ساخته شود.
می‌توان حدود 17 بند کاغذ از هر درخت قابل استفاده بدست آورد. در هر بند، حدود 500 ورق کاغذ وجود دارد. محاسبات سریع نشان می‌دهد که برای چاپ 136 میلیارد ورق A4 باید 16 میلیون درخت را برید. این میزان برابر با 0.002% جنگ آمازون است.
نتایج این تحقیق در مجله Interdisciplinary Science Topics منتشر شده است.

 


ایران با زباله‌های الکترونیکی چه می‌کند؟

دفن یا سوزاندن زباله‌های الکترونیکی، راه‌حل مناسبی نبوده یا حداقل آخرین راه‌حلی است که باید به آن اندیشید؛ چراکه با دفن این زباله‌ها یا تلنبار کردن آنها در محیط، خرد و شکسته می‌شوند.
حمید بابادی‌نیا کارشناس سخت‌افزار و امنیت شبکه در خصوص بازیافت زباله‌های الکترونیکی به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: امروزه در دنیا موضوع تولید محصولات سبز (Green products) مطرح است که نشانه مخصوصی هم دارد. حتی در تولید محصولات دقت می‌شود که این محصولات، آثار سوء زیست‌محیطی بر جای نگذارد و بتواند بازیافت (recycle) شود. در اغلب محصولات شناخته‌شده در سراسر جهان، علامتی تحت‌عنوان «Green» وجود دارد که به معنای استفاده بهینه منبع تغذیه (Power) محصول است و محصول به گونه‌ای نیست که انرژی را اتلاف کند. استفاده از چنین محصولی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و تجهیزات فیزیکی محصولی (Product) که در اختیار شما قرار دارد، می‌تواند تجهیزات بازیافتی باشد یا از مواد بازیافتی تولید شده باشد.
آنچه در رابطه با زباله‌های الکترونیکی از اهمیت بسزایی برخوردار است، چگونگی دفن آنهاست. این کار چگونه باید انجام شود که کمترین معضلات زیست‌محیطی ممکن را ایجاد کند؟ و مهم‌تر از این سوال، این مسئله است که معضلات زیست‌محیطی ناشی از زباله‌های الکترونیکی چیست؟
در دولت دهم، سازمان حفاظت از محیط‌زیست نقشه راه مدیریت اجرایی پسماندها برای 31 استان کشور را تدوین و به تمام دستگاه‌ها ابلاغ کرد؛ دستورالعملی که شامل پسماندهای الکترونیکی و الکتریکی هم می‌شود. مسئولان سازمان حفاظت از محیط‌زیست البته تنها به تهیه نقشه راه پسماندها اکتفا نکردند بلکه آیین‌نامه و ضوابط اجرایی مدیریت پسماندهای الکتریکی را نیز تهیه و ارایه کردند. در این آیین‌نامه، رویه یکنواخت مدیریت پسماند الکترونیکی و الکتریکی مشخص شده و تمام نهادهای ذی‌ربط ملزم به رعایت آن شدند.
این نوع پسماندها، در رده پسماندهای خانگی - شهری دسته‌بندی می‌شوند و لذا داشتن رویه‌ای مناسب برای نحوه جمع‌آوری و تفکیک آنها از مبدا، باید مورد توجه دستگاه‌های مختلف - خصوصا شهرداری‌ها - واقع شود.
این اظهارنظرها در حالی است که سعید متصدی، معاون انسانی سازمان محیط‌زیست فروردین ماه امسال در گفت‌و‌گو با خبرنگار محیط‌زیست خبرگزاری تسنیم، از صدور مجوز محدود برای خروج پسماند‌های الکترونیکی از کشور خبر داد و گفت: مدیریت پسماند و راه‌اندازی مکانی برای دفن پسماند ویژه باید مدنظر قرار گیرد.
وی در خصوص پسماند‌های ویژه اظهار داشت: پیشنهاد دادیم پسماندهایی که در کشور قابلیت دفن آنها ممکن نیست به خارج از کشور صادر شوند. ما در سال گذشته حجم قابل ملاحظه‌ای از پسماند‌ها را به خارج از کشور صادر کردیم اما باید مکان‌هایی برای دفن پسماند‌های ویژه در کشور راه‌اندازی شود و ما در این زمینه برنامه داریم.
معاون انسانی سازمان محیط‌زیست با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در دنیا از آن استفاده می‌شود، سیستم الکترونیک است که در این راستا پسماند‌های الکترونیک یا قطعات الکترونیک مطرح است، ادامه داد: اکنون 2 مرکز بازیافت پسماند الکترونیک ایجاد شده است. امید است که مراکز دیگر بازیافت پسماند الکترونیک ایجاد شود. پسماند الکترونیک بسیار مهم است و باید آن را مدیریت کنیم. در واقع درخصوص حمایت، جمع‌آوری و امحاء پسماند‌های الکترونیک را انجام خواهیم داد.
متصدی با اشاره به اینکه برای خروج پسماند‌ها از کشور نیز برنامه‌هایی با ضوابط خاص داریم، اظهار داشت: در سال 94 باید بتوانیم مدیریت پسماند به خصوص پسماند بیمارستانی و الکترونیک را انجام دهیم.
معاون انسانی سازمان محیط‌زیست از صدور مجوز محدود برای خروج پسماند‌های الکترونیکی از کشور خبر داد، افزود: مدیریت پسماند باید در کشور به عنوان موضوع مهم با توجه به میزان رو به افزایش مدنظر قرار گیرد.

 


اپراتور اول به شماره‌های جدید نیاز دارد

معاون بازاریابی شرکت ارتباطات سیار ایران از درخواست این شرکت برای دریافت رنج جدید شماره خبر داد.
طی سالهای گذشته ظرفیت توزیع سیم کارت کدهای قدیمی همراه اول به پایان رسیده و مدتی است این اپراتور در واگذاریهای خود همواره از کدهای جدید استفاده می کند.
اکنون بیش از یک سال است که از سوی اپراتور اول ارتباطی کشور سیم کارتهایی با کدهای 8 و 9 وارد بازار شده و طی ماه های گذشته با پایان یافتن ظرفیتهای این بخش، سیم کارتهایی با کد صفر وارد بازار شده است.

 

تدابیر همراه‌اول برای ساماندهی سیم‌کارت‌های اعتباری

مدیرعامل همراه اول گفت: معمولا اسناد مالکیت سیم‌کارت‌های دائمی کامل است. ضابطه‌ای نیز برای تسهیل نقل و انتقال سیم‌کارت اعتباری تدوین کرده‌ایم که اگر کسی ادعا دارد که مالک سیم‌کارت است سند را به نام او ثبت می‌کنیم. سپس اگر شخصی نیز ادعا داشت درخواست او بررسی خواهد شد.
وحید صدوقی در گفت‌وگو با فارس درباره فعالیت سیم‌کارت‌های بدون سند قطعی اظهار داشت: اپراتور بارها با ارسال پیامک‌هایی لزوم تغییر نام سند سیم کارت پس از واگذاری و انتقال مالکیت را به مشترکان یادآوری کرده است. علاوه بر لزوم وجود کدملی مالک خط در پایگاه داده اپراتور، از نظر حقوقی لازم است مالک سند سیم‌کارت به نام خود را نیز داشته باشد.

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
شرایط فروش اقساطی ایزان خودرو در شهریور ماه image شرایط فروش اقساطی ایزان خودرو در شهریور ماه 1398/06/26

شرایط فروش ایران خودرو به صورت اقساطی در 27 شهریور 98 اعلام شد. شرکت ایران خودرو در این طرح خودروهای دنا پلاس و سمند ال ایکس EF7 بنزینی را در روز چهارشنبه ۲۷ شهریور به بازار عرضه می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 11

راهنمای خرید بهترین تلویزیون OLED image راهنمای خرید بهترین تلویزیون OLED 1398/06/26

برای خرید بهترین تلویزیون OLED باید نکات مهمی را بدانید که از مهم‌ترین این نکات می‌توان به میزان کیفیت صفحه نمایش، پردازش تصویر و کیفیت صدا اشاره کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 10

ماشین ظرفشویی اسمگ رونمایی شد image ماشین ظرفشویی اسمگ رونمایی شد 1398/06/26

اسمگ در بزرگترین نمایشگاه صنعت صنایع غذایی استرالیا با عنوان فاین فود (Fine Food)، اولین ماشین ظرفشویی حرفه ای چند منظوره خود را همراه با مجموعه ای از لوازم آشپزخانه و آشپزی معرفی کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 7

ال جی جارو شارژی اقتصادی خود را به بازار فرستاد image ال جی جارو شارژی اقتصادی خود را به بازار فرستاد 1398/06/26

شرکت ال جی از عرضه جارو شارژی مدل CordZero A9 خود به ارزش ۱۰۰ دلار از تاریخ ۱ سپتامبر تا ۳۰ سپتامبر سال جاری در بازار استرالیا خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 7

کاهش سکته قلبی با خواب نیمروزی image کاهش سکته قلبی با خواب نیمروزی 1398/06/22

در مطالعه‌ی جدیدی ارتباط مثبت بین خواب نیمروز و کاهش خطر حمله‌ی قلبی و سکته نشان داده شده است؛ اگرچه خواب نیمروز بیش از حد موجب از بین رفتن مزایای آن می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 35

تلویزیون‌های عمودی، تکنولوژی جدید صوتی تصویری image تلویزیون‌های عمودی، تکنولوژی جدید صوتی تصویری 1398/06/22

شرکت تی سی ال به دنبال عرضه کردن تلویزیون های عمودی به بازار در سال ۲۰۱۹ است. تی سی ال یکی از چندین سازنده تلویزیون چینی بوده که در سال‌های اخیر به ایالات متحده و اروپا نیز راه پیدا کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 54

جدیدترین سینک ظرفشویی در راه بازار است image جدیدترین سینک ظرفشویی در راه بازار است 1398/06/22

شرکت بلانکو که تولید کننده سینک های آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام است، خبر داد که تا پایان سال ۲۰۱۹ محصولات جدید خود را به بازار استرالیا عرضه خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38

 راهنمای خرید ذخیره ساز تحت شبکه یا NAS Storage  image راهنمای خرید ذخیره ساز تحت شبکه یا NAS Storage 1398/05/14

امروزه با توجه به گسترش کمی و کیفی تولید محتواهای متنوع از جمله تصاویر، ویدئو، پروژه های کاری، موسیقی و ... هر فرد به شکل مستمر در حال استفاده و نیازمند بیش از پیش فضای ذخیره سازی اطلاعات است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 217