خدمات سایت


متن کامل خبر

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...
1399/01/25 12:36:27 ب.ظ

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ... اخیرا اعلام شد که جهان و بخصوص اقتصاد های غربی و پیشرفته شرقی، وارد عمیق ترین رکود اقتصادی طی یک قرن اخیر خواهند شد.

ولی پر واضح است که بسان رکودهای قبلی، صرفاً با تدابیر اقتصادی دولتها و صبر و گذر از دوره رکود، نمیتوان این بحران اقتصادی همه جانبه را پشت سر گذاشت. این مورد با موارد قبلی فرق می کند.

نشانه های رکود اقتصادی در جهان

برای کرونا دست کم تا بیش از یکسال دیگر، واکسن تائید شده ای معرفی نخواهد شد و ممکن است حتی سه سال یا بیشتر طول بکشد تا پوشش وسیع به همه مردمان در همه کشورها از منظر دریافت واکسن داده شود.

نکته مهمتر اینکه تا لحظه نگارش این مقاله، اذعان دانشمندان به ناشناخته بودن ویروس و اینکه ایمنی در مقابل آن به احتمال زیاد دائمی نخواهد بود، نگرانی دیگری است!

اینها یعنی اینکه ما میتوانیم تاثیرات ویروس Covid-19 ( کرونا ) را کاهش داده و محدود کنیم، ولی نابودی و شکست مطلقی در کار نخواهد بود، مگر مانند تولدش بدست خود طبیعت، این نابودی صورت پذیرد.

بسیار خوب این پدیده، کرونا یا به عبارت دقیق تر Covid-19 با اقتصاد خرد و کلان ما چه می کند؟ در یک کلام میتوان گفت احتمالاً آن را "زیر و رو" خواهد کرد!

برخی اصناف و صنایع بسیار متأثر خواهند شد. مثل گردشگری و اصنافی که با ارتباط نزدیک و انبوه انسان ها سرکار دارند، مثل مراکز تفریحی همچون سالنهای سینما و تئاتر، استادیومهای ورزشی، کلاب ها و رستورانها، سالنهای ورزشی و سایر مکان های شلوغ با جمعیت کنترل نشده.

استانبول

صحنه‌ای از میدان تقریباً خالی تایمز در نیویورک که تا پیش شیوع ویروس کرونا از مراکز پررفت‌وآمد اقتصادی آمریکا بود

فرض کنید همین فردا دارو ( و نه واکسن قطعی) Covid-19 کشف شود، آیا شما حاضرید به یک سفر تفریحی به مکان های شلوغ اسپانیا، ایتالیا یا شهر نیویورک بروید؟ و ریسک بیمار شدن را به جان بخرید؟ با اینکه میدانید احتمالاً پس از بیماری با مصرف داروی جدید بهبود پیدا خواهید کرد. شاید پاسخ شما منفی یا مثبت باشد ولی نکته مهم اینجاست که درصد قابل توجهی پاسخ منفی خواهند داد. و همین کافیست تا صنعت گردشگری کشورهایی که درگیر کرونا بوده اند، به این راحتی کمر راست نکنند.

صندوق بین المللی پول، چند روز قبل اعلام کرد که این رکود، بزرگترین رکود اقتصادی یک قرن گذشته خواهد بود و اقتصاد جهانی بطور متوسط بیش از 25% کوچکتر خواهد شد!

خیلی از اصناف سنتی کم رونق و اندکی هم رونق بیشتری میگیرند. ولی اتفاق مهمی که اجتناب ناپذیر مینماید اینست که ، "تجارت آنلاین" توسعه پیدا کرده و شاهد تحولات بیشتری خواهد بود.

 در کشور ما هم پیشنهاد میشود، افراد شاغل در مشاغلی که حدس زده می شود به راحتی به رونق گذشته باز نمیگردند، یا تغییر استراتژی جدی کار بدهند، یا اگر ممکن است تغییر شغل کلی یا جزئی را در برنامه داشته باشند.

پیشنهاد دیگر اینکه، اگر هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ با توجه به وضعیت چند سال اخیر اقتصاد تحت فشار کشور، برای شما خیلی بالاست و دورنمای خیلی روشنی هم در زندگی اقتصادی شما مشاهده نمی شود، منتظر رفع کوتاه مدت مشکلات ناشی از بحران کرونا نباشید، و تا دیر نشده است، و با سنجش امکانات و جوانب مختلف، با مهاجرت به شهرهای کم هزینه و کوچکتر، و در راستای تغییر محدود سبک و محل زندگی، نوع کسب و پیشه خود را نیز بشکل حساب شده تغییر دهید. بشکل خلاصه پیشنهاد میشود اصل کاهش بنیادین هزینه ها را رعایت فرمایید.

به ایده های خلاق، که در دنیای پسا کرونا می تواند خیلی کاربردی باشد، بپردازید. و پیش از آن حتی المقدور فشارهای ذهنی و فکری خود را کاهش داده و ذهن خود را آزاد کنید.

دنیای پسا کرونا میتواند واقعاً دنیای بهتری برای تجربه زیستی بشر باشد. و البته هر خرق عادتی دردناک و سخت است و گاهی ترسناک!

و اما ما در میهن مارکت:

همانطور که گفته شد، داشتن کسب و کار آنلاین و یا رفتن به سمت داشتن سهم فروش آنلاین در تجارت سنتی، در این دوره گذار، میتواند بشکل طیفی از کمکی نسبی تا فرصتی طلایی برای تجارت شخصی و یا کسب و پیشه شما محسوب شود.

ما در میهن مارکت با تجربه قریب به 11 سال به چم و خم های روند ایجاد یک تجارت آنلاین، و یا کمک به تجارت های سنتی برای داشتن سهمی از فروش آنلاین، و همینطور به بهبود کار اصناف آنلاین، آگاه بوده و همراه شما خواهیم بود.

در این فرصت پیش آمده نیز، تمام و کمال آماده ایم تا با امکانات و روش های زیر به شما یاری رسانده و عملکرد مجموعه خود را نیز توسعه دهیم:

- دادن مشاوره رایگان. و یا مشاوره های چند وجهی تخصصی تجاری.

- کمک عملی به بهبود فروش آنلاین سایت شما، با در اختیار قرارداد امکانات موجود میهن مارکت،  از جمله پنل فروش آنلاین محصولات، ربات قیمت خوان سایتهای فروشگاهی و نمایش بنرهای تبلیغاتی.

- اعلام فروش های ویژه یا حراجی ها به کاربران و فعالان تجاری در ارتباط با میهن مارکت.

- درج رپرتاژ اختصاصی برای فروشندگان یا تولیدکنندگان کالا یا خدمات، به منظور معرفی و یا کمک به بهبود SEO وبسایت سفارش دهنده.

- امکان درج آگهی فروش کالا یا خدمات، برای همگان.

- نمایش بنرهای تبلیغاتی برای اصناف یا شرکتهایی که فروش آنلاین مستقیم ندارند. مثلا به منظور محصولات یا خدمات ویژه و یا اطلاع رسانی های خاص.

- طراحی سایت.

- بهبود SEO سایتها.

و... بیشتر از اینها.

برای دریافت مشاوره و شرایط دریافت خدمات کافیست بواسطه شبکه های اجتماعی یا راههای ارتباطی تلفنی و ایمیل ( info[at]mihanmarket.com )، با ما تماس بگیرید.

آدرس های شبکه های اجتماعی:

تلگرام  https://t.me/mihan_market

لینکدین  https://www.linkedin.com/company/mihan-market

اینستاگرام: https://www.instagram.com/mihanmarket

فیسبوک: https://www.facebook.com/mihanmarket/

منبع :
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • کرونا,
  • رکود اقتصادی,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ image ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ 1399/03/11

در حالی که برخی کارشناسان پیش بینی می کردند با آزاد سازی سهام عدالت بخش مهمی از دارندگان این سهام فروش را بر نگهداری آن ترجیح دهند، اما رفتار مردم در اولین روزهای فراهم شدن امکان فروش، نشان داد بخش مهمی از دارندگان ترجیح می‌دهند فعلا برای فروش دست نگه دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 20

بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی کدام است؟ image بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی کدام است؟ 1399/03/08

امروزه لوازم خانگی از پرکاربردترین لوازم در هر خانه می باشد که از تنوع و گستردگی بالایی برخوردار می باشد. امروزه با توجه به پیچیده شدن تکنولوژی به کار برده شده در لوازم خانگی همچنین افزایش قیمت آن تقاضا برای تعمیرات آن رو به افزایش است. همین امر باعث شده است تا دوره های تعمیرات لوازم خانگی پرطرفدار بوده و افراد بسیاری در آن ثبت نام نمایند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 58

بهترین آموزشگاه نصب پکیج دیواری کدام است؟ image بهترین آموزشگاه نصب پکیج دیواری کدام است؟ 1399/03/08

امروزه در اکثر ساخت و سازهای جدید به جای تاسیسات گرمایشی سنتی و پرمصرف از شیوه های بروز مثل نصب پکیج دیواری استفاده می شود. به همین دلیل افرادی که در دوره آموزش نصب پکیج دیواری شرکت می کند می توانند کار نصب پکیج در ساختمان های مختلف را انجام دهند. دوره نصب پکیج در آموزشگاه های مختلفی برگزار می شود، و بهتر است برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای به بهترین آموزشگاه نصب پکیج مراجعه شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 58

کیفیت در خرید انواع همزن بوش، قهوه ساز بوش و مخلوط کن بوش image کیفیت در خرید انواع همزن بوش، قهوه ساز بوش و مخلوط کن بوش 1399/02/29

لوازم خانگی بوش بسیار متنوع هستند، چرا که این شرکت علاوه بر تولید انواع جاروبرقی، ظرفشویی، لباسشویی، هود، فر و ... اقدام به تولید لوازم کوچک ولی ضروری منزل از جمله انواع همزن بوش، قهوه ساز بوش و مخلوط کن بوش نموده است که ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 192

جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 151

تاریخچه مختصر کنسول ها و بررسی و مقایسه کنسول بازی  PS4 Pro با X-Box One X image تاریخچه مختصر کنسول ها و بررسی و مقایسه کنسول بازی PS4 Pro با X-Box One X 1399/02/26

در سال 1972 وسیله ای به بازار آمد که اولین کنسول بازی خانگی بود که با یک کابل به تلویزیون متصل می شد. نام این کنسول بازی Magnavox Odyssey بود که اولین بازی آن پینگ پونگ بود ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 275

 مانتو اداری باعث ایجاد نظم و یکپارچگی در محیط کار image مانتو اداری باعث ایجاد نظم و یکپارچگی در محیط کار 1399/02/13

پوشش و فرم اداری یکسان باعث افزایش اعتبار و برندینگ یک سازمان می شود. فرم اداری و مانتو اداری طراحی شده بر اساس سیاست های یک شرکت علاوه بر جلب اعتماد مشتریان در ایجاد رضایت و یکدستی بیشتر کارمندان نیز تاثیر مثبت دارد. انتخاب یک مانتو اداری ایده آل دارای فاکتورهایی مثل جنس، رنگ و سایز است که برای داشتن مجموعه ای متناسب باید به آن ها توجه کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 258

کرونا سینماها را تعطیل کرد! سینمای خانگی بسازید!! image کرونا سینماها را تعطیل کرد! سینمای خانگی بسازید!! 1399/02/06

در دوره‌ای هستیم که شاید هیچ‌وقت تکرار نشود. توصیه پزشکان این است که فقط برای کارهای ضروری از خانه خارج شویم. بنابراین زمان مناسبی برای انجام کارهای عقب افتاده داریم اما از تفریح هم نباید غافل شویم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 364

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 320

بررسی فرق هاست لینوکس با هاست وردپرس  صبا هاست image بررسی فرق هاست لینوکس با هاست وردپرس صبا هاست 1399/01/24

هاست وردپرس یک فضای اختصاصی است که کلیه آمکانات آن برای سیستم محتوای وردپرس شخصی سازی شده و مدیریت یک سایت وردپرسی به کمک آن آسان و البته مطمئن می شود. این هاست در رقابت با هاست لینوکس قرار دارد. ما در ادامه این متن به بررسی فرق هاست لینوکس با هاست وردپرس می پردازیم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 619