خدمات سایت


متن کامل خبر

سازمان بهداشت جهانی:مرگ زودرس 10هزار و600 ایرانی بر اثر آلودگی هوا تا سال آینده

آرشیو
وی در پایان تصریح کرد: برای کاهش میزان آلودگی هوا باید برنامه جامع آلودگی هوای تهران هرچه سریع‌تر بازنگری و با جدیت اجرایی شود...
1389/11/02 01:05:33 ق.ظ

رییس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت گفت: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تا سال 2012 در ایران 10هزار و 600 نفر براثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند که یک سوم این تعداد مربوط به شهر تهران و یک سوم دیگر مربوط به استان های درگیر گردوغبار است.

به گزارش ایسنا، دکتر ندافی در جلسه هم اندیشی کاهش معضلات آلودگی هوای شهری افزود: بر اساس مدل ریاضی در سال 86 ، 2658 نفر بر اثر ذرات معلق، 15 نفر براثر میزان co و 72 نفر بر اساس میزان اوزون موجود درهوا جان خود را از دست دادند.

وی در ادامه از قرار گرفتن اطلاعات روزانه میزان آلودگی هوای تهران از اول بهمن ماه سال جاری روی سایت وزارت بهداشت(وب دا) خبر داد و گفت:تمام گزارش‌ها براساس استانداردهای موجود درباره آلودگی هوا تنظیم می شود.

ندافی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: به ازای مصرف هر واحد سوخت در کشور، آلاینده‌های مختلفی در هوا پخش می شود و هر منبع سوختی دارای سهمی در آلودگی هوا است و سهم منابع متحرک درمیزان آلودگی هوا 89 است.

رئیس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت 37 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تهران اظهار کرد: مهمترین مشکلی که درحال حاضر باعث تشدید آلودگی هوا در تهران می‌شود مربوط به جمعیت، مصرف سرانه و میزان سوخت مصرفی است.

وی افزود: استانداردهای ملی آلاینده‌های آلودگی هوا که برای سال 90-88 اعلام شده است به مواردی مانند میزان ذرات معلق، مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ازن ودیگرآلاینده ها مربوط می‌شود و دست پیدا کردن به این موارد در هر روز دست نیافتنی است.

رییس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت درباره ذرات معلق هوا اظهارکرد: ذرات معلق موجود در هوا خطرناک‌ترین آلاینده ای است که باعث مرگ و میر افراد شهرنشین می شود و خوشبختانه در این چند روز میزان این آلاینده به بسیار کاهش یافته است.

ندافی با بیان اینکه میزان آلودگی هوا ارتباطی به تغییر فصل ندارد، گفت:یکی از مواردی که درطول آلودگی هوا مشاهده می شود، وجود ارتباط بین ارجاع به اور‍ژانس کشور ومیزان آلودگی هواست. چراکه نتایج مطالعات نشان می دهد که مشکلات تنفسی وقلبی با افزایش آلودگی هوا رابطه مستقیمی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: برای کاهش میزان آلودگی هوا باید برنامه جامع آلودگی هوای تهران هرچه سریع‌تر بازنگری و با جدیت اجرایی شود.

منبع : نیاز روز
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
FDA مجوز نخستین کیت خانگی و مستقل آزمایش کرونا را صادر کرد image FDA مجوز نخستین کیت خانگی و مستقل آزمایش کرونا را صادر کرد 1399/02/28

«Everlywell» یکی از نخستین استارتاپ هایی بود که کار روی کیت خانگی تشخیص کرونا را شروع کرد و حالا توانسته به عنوان اولین توسعه دهنده کیت‌های خانگی ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 156

نخستین پادتن کرونا با قابلیت مسدودسازی کامل عفونت ویروسی تولید شد image نخستین پادتن کرونا با قابلیت مسدودسازی کامل عفونت ویروسی تولید شد 1399/02/27

«سورنتو» موفق به کشف یک آنتی‌بادی کرونا شده که می‌تواند تبدیل به موفقیتی بزرگ شود. بر اساس نتایج پیش بالینی، این آنتی‌بادی می‌تواند فعالیت ویروس کرونا را به صورت کامل مسدود کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 177

فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 177

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 166

این سنسور نانومتری با جایگزینی ECG سلامت قلب را پایش می‌کند image این سنسور نانومتری با جایگزینی ECG سلامت قلب را پایش می‌کند 1399/02/02

صدای ضعیف و نامحسوسی که قلب و ریه‌ها تولید می‌کنند در عین حال که نامحسوس هستند، اطلاعت مهمی از وضعیت سلامت عمومی بدن را نشان می‌دهند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 319

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6469