خدمات سایت


متن کامل خبر

مسکن 8 درصد گران تر شد

آرشیو
مصطفی قلی‌خسروی افزود: بر اساس آخرین آمار سامانه ثبت املاک قیمت مسکن در 2 ماه گذشته در کل کشور و تهران افزایش یافته است.
1390/03/08 04:40:48 ق.ظ

رئیس اتحادیه املاک گفت: بر اساس آخرین آمار سامانه ثبت املاک به طور متوسط قیمت مسکن در کل کشور 5 تا 8 درصد و در تهران 10 تا 12 درصد به طور موردی افزایش یافته است.

مصطفی قلی‌خسروی افزود: بر اساس آخرین آمار سامانه ثبت املاک قیمت مسکن در 2 ماه گذشته در کل کشور و تهران افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای سامانه ثبت املاک به طور میانگین قیمت مسکن در کل کشور 5 تا 8 درصد و در تهران میانگین 8 درصد و به طور موردی 10 تا 12درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، بعد از اعلام شاخص‌های بانک مرکزی که حاکی از رشد 20 درصدی است از یک سو و اعمال 4 درصد مالیات بر ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها از سوی دیگر قیمت مسکن بالا رفت.

خسروی در پاسخ به این سؤال که سال گذشته در همین روزها قیمت مسکن رشد نداشت، حال چه اتفاقی افتاده که قیمت مسکن بالا رفته است گفت: رشد نرخ تورم و هدفمندی یارانه‌ها که باعث افزایش جزئی قیمت تمام شده مسکن شد و بر رشد قیمت مسکن تأثیر بسزایی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک اظهار داشت: طی دو ماه گذشته خرید و فروش مسکن رونق گرفته و به همین دلیل تا حدودی تقاضا برای خرید نیز رشد یافته است.

وی ادامه داد: کارهای مثبتی در برخی از نقاط تهران در بافت‌های فرسوده صورت می‌گیرد که نوید روزهای خوب در آینده را می‌دهد.

وی گفت: در مناطق 15 و 20 تهران شهرداری این مناطق با تجمیع برخی از واحدهای مسکونی در بافت فرسوده موفق شدند واحدهای مسکونی زیادی را بسازند.

خسروی اضافه کرد: در این دو منطقه ،شهرداری به سازندگان اعلام کرده که با ورود به این بافت‌های فرسوده، 60 درصد سود را سازنده و 40 درصد را شهرداری ببرد.

به گفته وی، امید است تا شهرداری‌های مناطق 12،4 و 7 نیز با اقتباس از این دو منطقه کار ساخت و ساز در بافت‌ فرسوده را رونق دهند.

رئیس اتحادیه املاک تصریح کرد: با این روند ساخت و ساز در تهران که در برخی مناطق صورت گرفته و به گفته مسوولان که اعلام شده تا سال 92 کسری مسکن نخواهیم داشت می‌توان به جرأت گفت که در سال 92 اوج ساخت و ساز و خانه دار شدن مردم را در تهران شاهد خواهیم بود.

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ image ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ 1399/03/11

در حالی که برخی کارشناسان پیش بینی می کردند با آزاد سازی سهام عدالت بخش مهمی از دارندگان این سهام فروش را بر نگهداری آن ترجیح دهند، اما رفتار مردم در اولین روزهای فراهم شدن امکان فروش، نشان داد بخش مهمی از دارندگان ترجیح می‌دهند فعلا برای فروش دست نگه دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 17

جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 148

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 317

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 412

تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا image تاثیر کرونا بر بازار پی‌سی: کاهش فروش با وجود افزایش تقاضا 1399/01/23

گسترش دورکاری به خاطر شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی شده اما محدودیت های زنجیره تامین مانع استفاده از این فرصت شده تا در عین افزایش تقاضا، عرضه پی سی نسبت به سال قبل ۸ درصد کمتر شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 487

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد image اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از فراهم کردن بستر آنلاین برای فعالان سنتی خبر داد 1398/12/28

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی خبر از همکاری این اتحادیه با اتاق اصناف ایران برای ایجاد یک پل ارتباطی میان کسب‌وکارهای سنتی و آنلاین داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 561

اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد image اجرای طرح ملی پرداخت با کد QR به زودی اجرا میگردد 1398/12/17

بانک مرکزی که پیش‌تر اقداماتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده بود خبر داده که در راستای تسهیل انجام تراکنش‌های کارتی و ارتقاء سطح بهداشت خدمات پرداخت...

امتیاز:
تعداد بازدید: 610

سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود image سامانه ملی املاک سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود 1398/11/29

باتوجه به نیاز کشور به وجود نرم‌افزاری جامع برای برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه، سامانه ملی املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 753

بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود  image بانک مرکزی: مشکلات فنی رمز دوم پویا به‌زودی برطرف می‌شود 1398/11/28

بانک مرکزی اعلام کرد اقدامات اصلاحی برای رفع كاستی‌های موجود در برخی بانک‌ها آغاز شده است و در روزهای آتی، شاهد بهبود مشکلات رمز دوم پویا خواهیم بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 763