خدمات سایت


متن کامل خبر

واردات میوه به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

آرشیو
ما باید در واردات میوه و سبزیجات دقت لازم را داشته باشیم و از آنجایی که سیستم ایمنی اروپایی‌ها با سیستم ایمنی آسیایی‌ها متفاوت است باید توجه بیشتری نسبت به این بیماری داشته باشیم.
1390/03/25 11:11:56 ب.ظ

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از ارسال نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر بازرگانی برای جلوگیری از واردات میوه به کشور خبر داد و گفت: در این نامه وزیر کشاورزی تاکید کرده است که بنا به دلایل مختلفی و تا اطلاع ثانوی میوه به کشور وارد نشود.

"حسینعلی شهریاری" با اشاره به راه‌های جلوگیری از ورود ویروس "ایکولای" به ایران تاکید کرد: کنترل این بیماری در فرودگاه‌های کشور امکان‌پذیر نیست؛ چرا که این بیماری به گونه‌ای است که در فرد مبتلا شده علائم خاصی را نشان نمی‌دهد.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس، افزود: ما باید در واردات میوه و سبزیجات دقت لازم را داشته باشیم و از آنجایی که سیستم ایمنی اروپایی‌ها با سیستم ایمنی آسیایی‌ها متفاوت است باید توجه بیشتری نسبت به این بیماری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت مراقبت‌های لازم در این رابطه را انجام داده است، گفت: اصلی‌ترین راه‌ ورود این باکتری به بدن از طریق خوردن غذا، میوه و سبزیجات است؛ باید در این ارتباط بهداشت غذایی بیشتری را رعایت کرد و همچنین آموزش‌های لازم هم داده شود و در عین حال اطلاع رسانی مناسبی نیز انجام گیرد تا مردم در جریان امور باشند.

بر اساس نتایج تحقیقات بیشتر قربانیان ای کولای زن هستند و قربانی سوئدی در آلمان نیز یک زن بود. نشانه‌هایی حاکی از آن است که این بیماری از اسپانیا آمده است، ۲هزار و ۶۰۰نفر در ۱۴کشور مظنون به آلودگی به باکتری "ایکولای" هستند که البته موارد آلودگی به این باکتری در آمریکا، لهستان و فرانسه هم گزارش شده است.

آنچه توصیه شده این است که گرچه جوانه‌های خوراکی سرشار از پروتئین و ویتامین هستند و مصرف آنها به صورت تازه و نپخته محبوبیت فراوانی دارد، با این حال آنها همواره یکی از دلایل اصلی ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌های ناشی از مواد غذایی هستند.

از همین رو نیز مؤسسات بهداشتی از مدت‌ها پیش نسبت به مصرف آنها به صورت تازه هشدار داده‌اند.دولت آلمان به مردم هشدار داده است که از مصرف هر گونه جوانه خوراکی بپرهیزند.

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:

نظرات ثبت شده برای این خبر

ali
(1398/12/11)
واردات میوه پیشکش از صدور نسنجیده و بی رویه محصولات داخلی جلوگیری کنید.دولت محترم دلش برای کسی نسوخته فقط نگران خروج از ارز است و بدنبال بهانه تحقق این هدف است.

Captcha
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ image ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ 1399/03/11

در حالی که برخی کارشناسان پیش بینی می کردند با آزاد سازی سهام عدالت بخش مهمی از دارندگان این سهام فروش را بر نگهداری آن ترجیح دهند، اما رفتار مردم در اولین روزهای فراهم شدن امکان فروش، نشان داد بخش مهمی از دارندگان ترجیح می‌دهند فعلا برای فروش دست نگه دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد image جف بزوس ، مالک آمازون به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل خواهد شد 1399/02/28

چهار نفر در جهان می‌توانند در آینده نزدیک به اولین تیلیاردر تاریخ جهان تبدیل شوند، اما جف بزوس ، مالک آمازون از شانس بیشتری برخوردار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 168

فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 177

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 166

عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود image عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود 1399/01/31

با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند که این موضوع باعث شد آموزش و پرورش به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 147

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت image سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت 1399/01/30

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 340

کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ image کرونا با اقتصاد چه می کند؟ ما با اقتصادمان چه کنیم؟ 1399/01/25

کرونا آمد، ناغافل و بدون اخطار! ابتدا دست کم گرفته شد، ولی خیلی زود همه ابعاد زندگی بشر را که طی حدود یک قرن بشکل تدریجی و به اصطلاح مدرن و با ثبات در آمده بود را تحت تاثیر قرار داد. از زندگی شخصی و ارتباط فرد با فرد تا عمق اقتصاد و شرایط اقلیمی و جنبه های دیگر ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 439

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6469