خدمات سایت


متن کامل خبر

بازداشت کلاهبردار 1.5 میلیارد تومانی در شیراز با 600 شاکی

آرشیو
مردی که با تاسیس یک موسسه مالی غیرقانونی اقدام به کلاهبرداری 5/1 میلیاردی از 600 نفر کرده بود بازداشت شد.
1390/04/31 10:27:35 ب.ظ
تعداد بازدید: 1020 , تعداد آرا:0

مدتی قبل فردی با مراجعه به شعبه 4 بازپرسی دادسرای ناحیه دو شیراز طی شکوائیه ای به بازپرس گفت: مدتی قبل از طرف برخی از بستگانم متوجه شدم که فردی با تاسیس یک موسسه مالی قصد دادن تسهیلات به مردم را دارد. وی افزود: پس از جستجو پیرامون این موضوع متوجه شدم که مسئول موسسه در قبال مبالغی سرمایه گذاری پس از گذشت چند ماه به متقاضیان تسهیلات می دهد. من هم به دلیل نیازهای مالی شدیدی که داشتم تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم تا بتوانم مبلغی وام بگیرم. این شاکی ادامه داد: با هر سختی که بود مبلغی وجه نقد تهیه کرده و در حساب گذاشتم. مقرر شد که پس از گذشت چند ماه وام میلیونی دریافت کنم. بعد از اینکه آن مدت سپری شد برای انجام کارهای قانونی به منظور دریافت تسهیلات به آن موسسه که در یکی از شهرک های شیراز بود مراجعه کردم. اما متوجه شدم که مدیر موسسه متواری شده و در این مرحله بود که متوجه شدم از من کلاهبرداری شده است. با دستور بازپرس، پرونده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی و دستگیری متهم در اختیار ماموران قرار گرفت.

در ابتدا تصویر فرضی از متهم از طریق چهره نگاری به دست آوردند. در حالی که تحقیقات پیرامون این موضوع ادامه داشت هر روز به تعداد شکات که با این شیوه از آنها کلاهبرداری شده بود افزوده می شد، به گونه ای که تعداد شکات به نزدیک 600 نفر رسید. در بررسی های صورت گرفته پیرامون این موضوع مشخص شد که مرد کلاهبردار با تاسیس یک موسسه غیرقانونی مالی با ترفند ارائه تسهیلات بانکی به مردم از آنان خواسته که سرمایه گذاری کنند اما پس از مدتی که زمان پرداخت تسهیلات بوده با برداشتن مبالغ سرمایه گذاری شده متقاضیان متواری شده است. با سرنخ هایی که در این رابطه به دست آمد متهم شناسایی و دستگیر شد. در تحقیقات انجام شده فاش شد که متهم بیش از 5/1 میلیارد تومان از 600 نفر کلاهبرداری کرده است. گفتنی است این پرونده هم اکنون در دادسرای ناحیه دو شیراز در دست بررسی است.

منبع : خبرآنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری  image چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری 1398/05/27

یس‌بوک تلگرام چطور از حواس‌پرتی‌های دنیای دیجیتال در امان بمانیم و ذهنمان را برای انجام قدرتمند کارها آماده کنیم؟

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود image ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود 1398/05/27

امروزه اهمیت بهره وری در اقتصادهای نوظهور و البته اقتصادهای توسعه یافته به حدی است که برنامه‌ریزی‌ها بر افزایش آن استوار است اما وضعیت در ایران چندان مناسب نیست.

امتیاز:
تعداد بازدید: 20

پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد image پیام رسان واتس اپ از تلگرام جلو زد 1398/04/29

نتایج نظرسنجی‌ اخیر ایسپا گویای آن است که ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 202

همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد image همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد 1398/04/25

اپراتور اول تلفن همراه کشور برای معرفی و ارائه آخرین محصولات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت پرسرعت، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) شرکت می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 197

احیای گسترده جنگل‌ها و تاثیر چشمگیر آن بر کاهش روند گرمایش جهانی  image احیای گسترده جنگل‌ها و تاثیر چشمگیر آن بر کاهش روند گرمایش جهانی 1398/04/18

درصورتی که در سرتاسر زمین، درختانی مناسب در مناطق مناسب کشت شوند، ۲۰۵ گیگاتن کربن‌دی‌اکسید ذخیره خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 0

فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد image فاجعه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا افشا کرد 1398/04/18

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که این روزها با آکادمی کیا مشغول استعدادیابی است، خاطرات عجیبی از آکادمی‌اش دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 131

اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت image اعزام قانونی نیروی کار به خارج ۱۵۰ درصد افزایش خواهد یافت 1398/04/18

یک مقام مسئول در وزارت کار از تلاش‌های این وزارتخانه برای حضور 5000 نفر از نیروی کار ایران در سال جاری در کشورهای خارجی خبر داده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 102