خدمات سایت


متن کامل خبر

برخورد با يكصد هزار متخلف و توقيف 7 هزار وسيله نقليه توسط پلیس راهور در تهران

آرشیو
به گفته رییس پلیس راهور تهران نبستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشین ردیف جلو در تهران 30 هزار تومان جریمه به همراه دارد...
1391/03/26 02:48:01 ب.ظ

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با حدود يكصد هزار تخلف و توقيف بيش از 7 هزار خودرو و موتورسيكلت در طرح تشدید برخورد با تخلفات چهارگانه موتورسوران و رانندگان در پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی روز جمعه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برابر اعلام قبلي از هفته گذشته با تخلفات در راستاي طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسواران و نبستن كمربند ايمني خودروها با حدود 22 هزار راننده و راكب متجاوز به گذرگاه عابر پياده، 24 هزار دستگاه موتورسيكلتي كه راكب يا ترك‌نشين آن از كلاه ايمني استفاده نكرده بودند، 35 هزار خودرو كه راننده و سرنشين رديف جلو آن از كمربند ايمني استفاده نكرده بودند و 15 هزار راننده و راكبي كه در حين رانندگي با تلفن همراه خود صحبت كرده ويا نسبت به ارسال پيامك اقدام كرده بودند برخورد شده است.

به گفته وي در عين حال بيش از 7 هزار خودرو و موتورسيكلت متخلفان نيز توقيف و روانه پاركينگ‌ها شدند.

وي با اشاره به این که متاسفانه عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکات مخاطره آمیز، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی و سبقت و سرعت غیرمجاز از مهمترین علل مرگ و میر راکبان و ترک‌نشینان موتورسیکلت‌ها در پایتخت است افزود: بررسی‌های کارشناسان پلیس راهور تهران نشان می‌دهد با توجه به نزدیکی به فصل تابستان و افزایش دمای هوا متاسفانه استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران رو به کاهش بوده است كه پليس از هفته گذشته طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسواران را به مرحله اجرا گذاشت.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به این که پلیس راهور تهران از سال گذشته تا کنون دوره‌های متعدد آموزش و فرهنگسازی موتورسوران را برگزار کرده است افزود: متاسفانه برخی موتورسوران حتی پس از شرکت در این دوره‌های آموزشی نیز دست از تخلفات خود بر نداشته‌اند.

وی با تاکید بر این که یکی از درخواست‌های جدی شهروندان و بخصوص رانندگان برخورد قاطع پلیس با تخلفات موتورسوران است خاطرنشان کرد: بر این اساس از هفته گذشته با تمامی تخلفات موتورسوران در پایتخت خصوصا عدم استفاده راکب و ترک‌نشین از کلاه ایمنی و تخلفات حادثه‌ساز و شایع آنها به شدت برخورد شد كه اجراي اين طرح همچنان در هفته جاري نيز به شدت ادامه دارد.

استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم ترک‌نشین موتورسیکلت اجباری است

رییس پلیس راهور تهران با تاکید بر این که بخش عمده‌ای از کشته‌های موتورسواران در تهران به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی است تصریح کرد: متاسفانه راکبان موتورسیکلت‌ها تصور می‌کنند که کلاه ایمنی تنها مختص استفاده آنهاست و سرنشین موتورسیکلت نیازی به استفاده از این وسیله ایمنی ندارد. این در حالیست که استفاده از این وسیله ایمنی هم برای راکب و هم ترک‌نشین اجباری است و ماموران پلیس راهور تهران نيز در این خصوص با متخلفان برخورد كردند.

به گفته وی عدم استفاده از کلاه ایمنی موتورسوران به غیر از برخورد پلیس با آنها 30 هزار تومان جریمه نیز در پی دارد.

رییس پلیس راهور تهران خاطرنشان کرد: در عین حال راکبان موتورسیکلت‌ها باید بدانند که تمامی قوانینی که برای خودروها الزامی است برای آنها نیز اجباری است.

برخورد جدی با نبستن کمربند ایمنی در تاکسی‌ها از شنبه

وی به موضوع کمربند ایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: برخی رانندگان تصور می‌کنند که بستن کمربند ایمنی تنها برای جاده‌های برونشهری و یا بزرگراه‌هاست در حالی که حتی در سرعت‌های پایین نیز نبستن کمربند ایمنی می‌تواند منجر به بروز جراحت‌های شدید و حتی مرگ شود كه بر اين اساس طرح تشديد برخورد با نبستن كمربند ايمني سرنشينان رديف جلو خودروها نيز در هفته گذشته آغاز شد.

وی با اشاره به این که بستن کمربند ایمنی توسط رانندگان و سرنشینان ردیف جلو تاکسی‌ها نیز مانند سایر خودروهای سواری اجباری است تصریح کرد: ماموران پلیس راهور تهران در هفته گذشته با رانندگان تاکسی متخلف در این خصوص نیز برخورد كردند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در این خصوص بارها به رانندگان تاکسی تذکر داده شده است و پليس در اين زمينه بدون اغماض با متخلفان برخورد مي‌كند چرا كه معتقديم بستن كمربند ايمني سرنشينان رديف جلو بايد به يك فرهنگ و عادت تبديل شود و مختص خودوهاي خاصي نباشد. لذا پليس راهور تهران بزرگ اجراي اين طرح را تا حصول نتيجه به طور قاطعانه ادامه مي‌دهد.

به گفته رییس پلیس راهور تهران نبستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشین ردیف جلو در تهران 30 هزار تومان جریمه به همراه دارد.
منبع : عصر ایران
به این خبر امتیاز بدهید :
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
شرایط ثبت نام در طرح فروش فوری سایپا و ایران خودرو image شرایط ثبت نام در طرح فروش فوری سایپا و ایران خودرو 1399/03/03

فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو به شیوه قرعه کشی از میان متقاضیان خرید خودرو راهکار جدیدی است که از سوی خودروسازان ارائه شده تا این آشفته بازار سامانی بگیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 103

قرعه کشی برای خرید خودرو به قیمت کارخانه ای؛ راهکار شورای رقابت برای تنظیم بازار image قرعه کشی برای خرید خودرو به قیمت کارخانه ای؛ راهکار شورای رقابت برای تنظیم بازار 1399/02/22

باورش سخت است اما پس از کشمکش های بسیار بر سر نحوه قیمت گذاری خودرو، بااخره شورای رقابت در اقدامی تاریخی راهکار را در قرعه کشی کردن ثبت نام خودروهای کارخانه ای عنوان کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 210

فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد  image فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها آزاد شد 1399/02/10

بعد از ممنوعیت فروش ماسک و دستکش در داروخانه‌ها و توزیع آن‌ها توسط وزارت بهداشت، حال بار دیگر توزیع آن‌ها در داروخانه‌ها آغاز شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 172

بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ image بایدها و نبایدهای ورزش با ماسک؛ به چه نکاتی توجه کنیم؟ 1399/02/10

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد ویروس کرونا تا این اندازه زندگی روزانه ما را دستخوش تغییر کند. هم اکنون تعدادی از کشورها در حال لغو قرنطینه هستند و مردم به خیابان‌ها بازمی‌گردند، اما همچنان ماسک به صورت دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 161

عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود image عضویت ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن«شاد»؛ اینترنت این اپلیکیشن رایگان می‌شود 1399/01/31

با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند که این موضوع باعث شد آموزش و پرورش به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و معلمان شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 145

کاترهام Super Seven 1600 معرفی شد  image کاترهام Super Seven 1600 معرفی شد 1399/01/24

Super Seven 1600 جدیدترین خودروی اسپرت سبک‌وزن شرکت انگلیسی کاترهام است که با طراحی کلاسیک و پیشرانه‌ی ۱۳۵ اسب‌بخاری فورد تولید می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 129

پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود image پلیس فتا: 70 درصد جرایم فضای مجازی سال گذشته اقتصادی بود 1399/01/09

بر اسس اعلام پلیس فتا بیشترین جرایم فضای مجازی در سال گذشته مرتبط با جرایم اقتصادی بوده که بیش از نیمی از آن به مساله فیشینگ برمی‌گردد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 154

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6460