خدمات سایت


متن کامل خبر

چگونه بیاموزیم؟

آرشیو
با وجودی که برای موفقیت در مدرسه و دانشگاه مطالعه کردن بسیار مهم است،خیلی از محصلین علاقه ای به اینکار ندارند، زیرا ...
1396/07/10 03:32:06 ب.ظ

با وجودی که برای موفقیت در مدرسه و دانشگاه مطالعه کردن بسیار مهم است،خیلی از محصلین علاقه ای به اینکار ندارند، زیرا با روش های صحیح مطالعه کردن و یادگیری آشنایی ندارند.

" درس خواندن موثر و صحیح صرفا خواندن،خط کشی زیر خطوط و دوباره خوانی نیست"

شما نوشته های خود را برای دفعات متوالی می خوانید، سپس به امتحان می روید و متوجه خواهید شد که بسیاری از مطالب را فراموش کرده اید. این موضوع به اثبات رسیده است که: شما قادر به یادگیری مطالب در اولین بار نیستید، هرچند زمان زیادی را صرف این موضوع کنید! راه حل کاهش زمان مطالعه ی مفید با درصد یادگیری بالا و به خاطر سپردن مطالب بسیار  ساده است: به جای ده ها بار تکرار، همه چیز را با اولین مطالعه و مشاهده یاد بگیرید و به خاطر بسپارید اما پرسش واقعی این است که چگونه می توان این کار را انجام داد؟

موضوع نابغه بودن و یا شانس داشتن نیست، بلکه چگونگی نحوه مطالعه شماست!

هدف این مقاله آموزش نحوه صحیح مطالعه و یادگیری است.

گام اول: سوراخ ها را پیدا کنید!

اگر می خواهید یک مغز سوراخ دار را تعمیر کنید، باید ابتدا سوراخ ها را کشف کنید. اطلاعاتی را که در یادگیری آنها مشکل دارید  شناسایی کرده و ببینید در چه مواقعی اطلاعاتی را که خوانده اید درک نکرده اید. حال برای پیدا کردن حفره ها چند سوال از خودتان بپرسید:

من چه مطالبی از این بخش را بیشتر ممکن است فراموش کنم؟

چه مفاهیمی برای من جدید هستند ( به جای پیدا کردن مفاهیم آشنا)؟

در یادگیری چه مفاهیمی از همه بیشتر مشکل دارم؟

گام دوم: نقاط ضعف را بازسازی کنید

هنگامی که نقاط ضعف را شناسایی کردید، باید فورا به دنبال بازسازی آنها باشید. هر کاری که انجام می دهید را رها کرده و به دنبال یافتن راه حل برای رفع این مشکل باشید. برنامه نویسان می دانند که یک اشکال باقی مانده در کدهای نوشته شده، می تواند در آینده چند صد برابر هزینه برای برطرف شدن صرف کند. به عنوان یک یادگیرنده، شما نیز باید به سرعت برای حل مشکل اقدام کنید

چند نکته برای شروع بیان می شود:

حفظ کردن

 اگر لازم است اطلاعات خاصی را بخاطر بسپارید، سعی کنید با استفاده از روش ارتباطی این کار را انجام دهید. یک تصویر اغراق آمیز شبیه آن چیزی که می خواهید حفظ کنید را تجسم کنید. می توانید فرمول ها را از این راه به وسیله ی ایجاد ارتباط میان تصاویر واضح و کاراکتر های مختلف حفظ کنید.

یک فرمول مانند  F = C / A، می تواند به تعداد زیادی فانوسF= در کنارC= جاده ای طولانی به یک آبادیA= دور افتاده تبدیل شود.

مفهومی کردن

گر لازم است مطلبی را درک کنید؛ برای ترکیب ایده ها یک تصویر یا نمودار رسم کنید.

بازیابی

اگر لازم است توده پیچیده ای از اطلاعات را حفظ کنید، سعی کنید با استفاده از استعاره ها و مثال های واضح این کار را انجام دهید تا مفاهیم انتزاعی را به مطالبی ملموس تبدیل کنید.

اگر شما بدانید که ضعفتان در چیست، تعمیر این نقاط ضعف در درک شما کار دشواری نیست. نگران نباشید، با تمرکز بر روی اطلاعات می توانید آن ها را درک کنید. اما اگر نمی دانید که چه مطالبی را از دست داده اید، به آسانی می توانید مطالب را مرور کنید تا چیزی از قلم نیا فتد.

گام سوم: درک خود را چک کنید

آیا مطلب را می گیرید؟ آیا اطلاعات برای شما قابل فهم هستند، و یا قراردادی، بی معنی و مشکل به نظر می رسند؟ بیشتر آزمون های مدرسه و تقریبا تمام آزمون های زندگی در واقع برای پاسخ به یک سوال طراحی شده اند: آیا شما آنچه مطالعه می کنید را درک می کنید؟

اگر مطمئن نیستید، زمان آن است که عمیق تر کار کنید. مدام از خودتان بپرسید “چرا”؛ تا زمانی که به جایی برسید که موضوع را درک کنید. در اینجا چند راهنمایی برای بهبود درک شما مطرح می شود:

به دنبال توصیفات حسی باشید. مغز شما کامپیوتر نیست، بلکه طوری طراحی شده است که اطلاعات عاطفی، واضح و حسی را بهتر از جزئیات انتزاعی یا خشک درک کند. برای جزئیات انتزاعی پیوند احساسی ایجاد کنید، عکس بکشید یا داستان تعریف کنید. هنگام یادگیری حل مسائل ریاضی مثل ماتریس ها، من دستانم روی قطرحرکت می دادم، یکی اضافه می کرد و دیگری حذف.پس زمینه را دریافت کنید. بسیاری از اطلاعاتی که بی معنی به نظر می رسند، زمانی که در یک چهار چوب خاص قرار می گیرند مفهوم بیشتری پیدا می کنند. اگر درگیر درک مطلب خاصی هستید، تحقیق کنید و ریشه ی آن مطلب را بیابید. این کار ممکن است در ابتدا زمان زیادی بگیرد، اما می تواند در آینده از اتلاف وقت جلوگیری کند از آنجایی که مفاهیم بعدی نیز بر اساس آن تعریف شده اند.

گام چهارم: خود را بیازمایید

هر زمان که روش یادگیری جدیدی را به کار می برید، لازم است نتایج را نیز اندازه گیری کنید. ببینید که آیا سیستم جدید، کمکی به یاد آوری مطالب در ذهن شما کرده است یا خیر. هنگامی که با یک سیستم آشنا می شوید، با دقت بیشتری می توانید درباره ی وسعت دانش خود قضاوت کنید. اما تا آن زمان، به طور منظم خودتان را بیازمایید، تا نقاط ضعف سیستم را در بیاورید و آن ها را برطرف کنید.

بهترین آزمون ها، آزمون های هدفمند هستند. اگر در مدرسه هستید به امتحانات گذشته، آزمایشات یا سوالات کتاب نگاهی بیندازید. اگر خودتان درس می خوانید، تمرینات کوتاهی برای خود طراحی کنید که به شما اثبات کند که شما از آنچه انجام می دهید درک کامل دارید.

مهم ترین توصیه ای که من می توانم بکنم این است: زمان مطالعه را مقدس بدانید. با این انتظار شروع کنید که یا بار اول همه چیز را یاد بگیرید، یا اینکه مواردی که نیاز به توضیح بیشتر دارند را مشخص کنید. تمرکز کنید و از نقاط ضعف احتمالی آگاه شوید تا بتوانید همه چیز را در دفعه اول یاد بگیرید.

با  بهره گیری از خدمات آموزشگاه جامع علم، اندیشه، عمل از درس خواندن لذت ببرید.

مزیت و مشخصه آموزشگاه نسبت به سایر آموزشگاهها:

1.تمامی دبیران از مدارس برتر کشور و یا مدرس دانشگاه بوده و از دانشجویان به عنوان دبیر در این مرکز استفاده نمیشود

2. ارائه فرم نظر سنجی به دانش آموزان بعد از اتمام جلسات ( در صورتیکه از دبیر خود راضی نباشند میتوانند درخواست تعویض دبیر را داشته باشند ).

3.تخفیف ویژه برای دانش آموزان معدل بالای 18

4.حل تست بسته به پایه دانش آموز در جلسات بدون دریافت هزینه اضافی

تلفن تماس: 

021-26114179

0935-4055424

لینک کانال تلگرام:

https://t.me/elm_andisheh_amal   

منبع : میهن مارکت
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • نحوه مطالعه,
  • روش های یادگیری,
  • روش های صحیح مطالعه,
  • آموزشگاه علمی,
  • دبیر خصوصی,
  • تدریس خصوصی,
  • تدریس در منزل,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
راهکار هواوی برای پر کردن جای خالی TSMC: جذب فارغ التحصیلان IT با حقوق ۵ برابری image راهکار هواوی برای پر کردن جای خالی TSMC: جذب فارغ التحصیلان IT با حقوق ۵ برابری 1399/03/13

شرکت HiSilicon که از زیرمجموعه‌های هواوی محسوب شده و برای آن تراشه می‌سازد، قصد دارد فارغ التحصیلان IT و متخصصان فناوری نیمه رسانا و تراشه را با وعده دستمزد ۵ برابری به خدمت بگیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 4

آسیب‌پذیری «StrandHogg 2.0» امنیت دستگاه‌های اندرویدی را به خطر می‌اندازد image آسیب‌پذیری «StrandHogg 2.0» امنیت دستگاه‌های اندرویدی را به خطر می‌اندازد 1399/03/11

محققان امنیتی یک آسیب‌پذیری درون تقریبا تمام نسخه‌های سیستم عامل اندروید پیدا کرده‌اند که به بدافزارها اجازه می‌دهد تا از طریق کپی کردن برنامه‌های اصلی به پسورد و سایر اطلاعات حساس دست پیدا کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 26

مشخصات سری گلکسی نوت ۲۰ لو رفت؛ دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی و فوکوس لیزری image مشخصات سری گلکسی نوت ۲۰ لو رفت؛ دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی و فوکوس لیزری 1399/03/10

با نزدیک شدن به زمان معرفی سری گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ، گمانه‌زنی‌ها در رابطه با مشخصات فنی آن نیز افزایش می‌یابد. اکنون با توجه به چندین منبع می‌توان تا حدودی به ظرفیت باتری و ترکیب دوربین‌های این دو گوشی پی برد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 44

بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی کدام است؟ image بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی کدام است؟ 1399/03/08

امروزه لوازم خانگی از پرکاربردترین لوازم در هر خانه می باشد که از تنوع و گستردگی بالایی برخوردار می باشد. امروزه با توجه به پیچیده شدن تکنولوژی به کار برده شده در لوازم خانگی همچنین افزایش قیمت آن تقاضا برای تعمیرات آن رو به افزایش است. همین امر باعث شده است تا دوره های تعمیرات لوازم خانگی پرطرفدار بوده و افراد بسیاری در آن ثبت نام نمایند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 65

بهترین آموزشگاه نصب پکیج دیواری کدام است؟ image بهترین آموزشگاه نصب پکیج دیواری کدام است؟ 1399/03/08

امروزه در اکثر ساخت و سازهای جدید به جای تاسیسات گرمایشی سنتی و پرمصرف از شیوه های بروز مثل نصب پکیج دیواری استفاده می شود. به همین دلیل افرادی که در دوره آموزش نصب پکیج دیواری شرکت می کند می توانند کار نصب پکیج در ساختمان های مختلف را انجام دهند. دوره نصب پکیج در آموزشگاه های مختلفی برگزار می شود، و بهتر است برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای به بهترین آموزشگاه نصب پکیج مراجعه شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 65

فعال کردن ECG اپل واچ سری ۴ و ۵ به کمک جیل بریک انجام شد image فعال کردن ECG اپل واچ سری ۴ و ۵ به کمک جیل بریک انجام شد 1399/03/06

یکی از ویژگی‌های اپل واچ سری ۴ و ۵، قابلیت الکتروکاردیوگرام است که به کاربر اجازه می‌دهد نوعی نوار قلب را به کمک ساعت خود تولید کند. البته این ویژگی تنها در ۳۵ کشور در دسترس است و ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 70

شرایط ثبت نام در طرح فروش فوری سایپا و ایران خودرو image شرایط ثبت نام در طرح فروش فوری سایپا و ایران خودرو 1399/03/03

فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو به شیوه قرعه کشی از میان متقاضیان خرید خودرو راهکار جدیدی است که از سوی خودروسازان ارائه شده تا این آشفته بازار سامانی بگیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 142

امکان فعالیت به‌صورت دورکاری برای کارمندان فیسبوک دائمی شد  image امکان فعالیت به‌صورت دورکاری برای کارمندان فیسبوک دائمی شد 1399/03/03

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت فیسبوک، در مصاحبه‌ای برنامه این شرکت در قبال مدل‌های فعالیت دورکاری برای کارمندان را توضیح داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 93

تاریخ عرضه و قیمت عینک اپل افشا شد؛ وابستگی «اپل گلس» به آیفون image تاریخ عرضه و قیمت عینک اپل افشا شد؛ وابستگی «اپل گلس» به آیفون 1399/02/31

مدت‌هاست که می‌دانیم اپل در حال توسعه عینک واقعیت افزوده خود است. اخیرا افشاگر معروف، «جان پروسر» اطلاعات جدیدی از عینک اپل در اختیار علاقه‌مندان به دنیای فناوری قرار داده که شامل نام، قیمت و برخی ویژگی‌های آن می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 134

روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش image روشدن دست سامسونگ بعداز دروغگویی درباره ساعت هوشمندش 1392/09/01

کمپانی کره ای اگر ذره ای صداقت اپل را داشت، شاید اندکی در دل تکنولوژیست های واقعی جای می گرفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6464