خدمات سایت


متن کامل خبر

هشدار نسبت به شرکت‌های لیزینگی غیرمجاز

آرشیو
مدیرکل پیشگیری، امنیتی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه، از ورود جدی برای کاهش جرایم پولی و بانکی خبر داد و گفت: تعداد لیزینگ‌های غیرمجاز بیش از تعداد لیزینگ‌های مجاز است.
1398/02/18 01:16:38 ب.ظ
تعداد بازدید: 145 , تعداد آرا:0

رضا مسعودی‌فر در نشست کارگروه ملی پیشگیری از جرایم پولی و بانکی که با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های ذیربط وزارت اقتصاد و امور دارایی، بانک‌ها، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و وزارت دادگستری در سالن شهید بهشتی این معاونت برگزار شد، افزود: قوانین متعددی وجود دارد که مکلف کرده است فعالیت هر مؤسسه، صندوق یا شخصیت حقوقی که کار بانکداری انجام می‌دهد، با نظارت بانک مرکزی باشد اما با این وجود شاهد ظهور و بروز فعالیت مؤسسات غیرمجاز هستیم حتی این مؤسسات کار بانکداری را هم انجام می‌دهند.

این مستشار قضایی در مورد آخرین قانون تصویب شده در رابطه با فعالیت شرکت‌های لیزینگ، گفت: قانون برنامه ششم در این رابطه وجود دارد که باید این شرکت‌ها زیرنظر بانک مرکزی فعالیت کنند اما اخیراً ناجا اعلام کرد تعداد لیزینگ‌های غیرمجاز بیش از تعداد لیزینگ‌های مجاز است.

مسعودی‌فر افزود: همچنین در جلسه با وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد شرکت‌های تعاون روستایی با قدمت ٥٠ ساله کار تأمین اعتبار و گاهی بانکداری انجام می‌دهند و مشکلاتی را موجب شده‌اند.

مدیرکل پیشگیری، امنیتی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه گفت: از طرفی بحث پولشویی نیز می‌تواند در مؤسسات غیرمجاز اتفاق بیفتد در حالی که طبق قانون پولشویی، این اقدام جرم است.

او ادامه داد: معوقات بانک‌ها، یک سری جرایم در سیستم بانکی و مؤسسات اعتباری، گشایش اعتبار اسنادی که خلاف مقررات واردات و صادرات صورت گرفته، تقلب در معاملات، و تبانی و تقلب در خرید و فروش ارز و اختلاس از موضوعاتی است که باید در دستور کار کارگروه قرار گیرد.

مسعودی‌فر با تأکید بر امر پیشگیری در جرایم پولی و بانکی، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی ایجاب می‌کند معاونت اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم پولی بانکی ورود کند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: ما درصدد موازی‌کاری و درصدد ورود به وظایف سایر دستگاه‌ها نیستیم؛ اولویت، استفاده از ظرفیت‌های قانونی فعلی است و اگر جایی قانون مغفول مانده یا درست اجرا نشده از مسیر قانونی آن، موضوع را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه هدف از این نشست آسیب‌شناسی یک بانک خاص یا بانک مرکزی نیست، گفت: بخش قابل توجه مشکلات، مؤسسات غیرمجاز است و نباید این بستر فراهم شود که صندوق‌ها، کار بانکی انجام دهند و کشور را دچار مشکل کنند؛ وضعیت سوء‌استفاده‌ها ایجاب می‌کند که معاونت پیشگیری از وقوع جرم به این مباحث ورود کند.
منبع : خبرآنلاین
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • خودرو,
  • لیزینگ خودرو,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
سازمان NHTSA آمریکا فناوری دوربین‌ جانبی خودرو را آزمایش می‌کند  image سازمان NHTSA آمریکا فناوری دوربین‌ جانبی خودرو را آزمایش می‌کند 1398/06/11

سازمان NHTSA آمریکا دوربین‌های جانبی جدید را آزمایش می‌کند؛ دوربین‌هایی که گفته می‌شود در آینده جایگزین آینه‌ها خواهند شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 68

جدیدترین شرایط فروش اقساطی سایپا اعلام شد image جدیدترین شرایط فروش اقساطی سایپا اعلام شد 1398/06/09

شرایط فروش سایپا به صورت نقد و اقساط در 9 و 10 شهریور 98 اعلام شد. سایپا خودروهای سایپا 151، ساینا رینگ آلومینیومی و فولادی، سراتو 2000، تیبا رینگ آلومینیومی و فولادی را در ۹ و ۱۰ شهریور به صورت نقد و اقساط فروش می‌رساند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 98

پایان یک افسانه؛ خداحافظی لامبورگینی با موتور V-12 image پایان یک افسانه؛ خداحافظی لامبورگینی با موتور V-12 1398/05/27

طبق گزارش ها منتشر شده شرکت لامبورگینی بر سر یک دوراهی بزرگ قرار گرفته است. این زیر مجموعه گروه فولکس واگن قصد معرفی جانشین آونتادور را دارد که از سال 2011 تا به امروز در این شرکت تولید می شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 27

چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری  image چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری 1398/05/27

یس‌بوک تلگرام چطور از حواس‌پرتی‌های دنیای دیجیتال در امان بمانیم و ذهنمان را برای انجام قدرتمند کارها آماده کنیم؟

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود image ساختار ساعت کاری در ایران باید بازبینی شود 1398/05/27

امروزه اهمیت بهره وری در اقتصادهای نوظهور و البته اقتصادهای توسعه یافته به حدی است که برنامه‌ریزی‌ها بر افزایش آن استوار است اما وضعیت در ایران چندان مناسب نیست.

امتیاز:
تعداد بازدید: 20

استفاده از کارت سوخت، فعلا اجباری نیست image استفاده از کارت سوخت، فعلا اجباری نیست 1398/05/19

بعد از ماه‌ها انتظار، طرح اجباری شدن خرید بنزین با کارت سوخت که قرار بود از بیستم مردادماه ۱۳۹۸ اجرا شود؛ ۲ روز به تعویق افتاد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 60

همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد image همراه اول در الکامپ 98 حضور دارد 1398/04/25

اپراتور اول تلفن همراه کشور برای معرفی و ارائه آخرین محصولات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت پرسرعت، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) شرکت می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 197

احیای گسترده جنگل‌ها و تاثیر چشمگیر آن بر کاهش روند گرمایش جهانی  image احیای گسترده جنگل‌ها و تاثیر چشمگیر آن بر کاهش روند گرمایش جهانی 1398/04/18

درصورتی که در سرتاسر زمین، درختانی مناسب در مناطق مناسب کشت شوند، ۲۰۵ گیگاتن کربن‌دی‌اکسید ذخیره خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 0