خدمات سایت


متن کامل خبر

راهنمای خرید شومینه برقی

آرشیو
بازار خرید وسایل گرمایشی با آغاز فصل سرما داغ می شود و بسیاری از افراد برای مصون ماندن از شر سرما به دنبال خرید شومینه برقی ویا راه اندازی این گونه وسایل هستند.
1398/09/28 03:19:02 ب.ظ

بازار خرید وسایل گرمایشی با آغاز فصل سرما داغ می شود و بسیاری از افراد برای مصون ماندن از شر سرما به دنبال خرید شومینه برقی ویا راه اندازی این گونه وسایل هستند. تنوع گسترده ای از انواع بخاری، شوفاژ ویا شومینه برقی در بازار لوازم خانگی خودنمایی می کند در حالی که وسایلی نظیر کرسی ویا چراغ‌های علاءالدین به فراموشی سپرده شده اند و شاید امروزه تنها از جنبه زینتی آن برای دکوراسیون سنتی بهره می برند.

خرید شومینه برقی

مزایای وسایل گرمایشی امروزی منجر شده تا تمایل افراد برایخرید شومینه برقی وسایر وسایل مدرن گرمایشی  بیشتر شده و در واقع سهم عمده ای از این بازار را به خود اختصاص داده اند.

برای راه اندازی شومینه های قدیمی نیاز به هیزم بود که امروزه با توجه به گسترش زندگی شهری و پیشرفت فناوری، جای خود را به شومینه های برقی ویا گازی داده اند.

برخی از افراد به سبب سختی های نصب و البته مصرف اکسیژن خانه توسط شومینه های گازی تمایل به استفاده از آن ها ندارند و نسخه برقی آن را ترجیح می دهند.

شومینه برقی تنوع گسترده ای دارد و در انواع مدرن و کلاسیک در بازار موجود است که مناسب هر سلیقه و یا دکوراسیونی طراحی شده که البته پیش از خرید شومینه برقی و نصب آن ها باید به برخی از نکات توجه کرد.

در مطلب راهنمای خرید شومینه برقی تلاش شده تا ضمن معرفی شومینه برقی، به مزایا و معایب، نکات مربوط به نصب ویا خرید آن پرداخته شود که البته لیستی از قیمت انواع شومینه برقی نیز فراهم شده است.

شومینه برقی چیست؟

معرفی شومینه برقی

شومینه از وسایل گرمایشی پرکاربرد و البته قدیمی است که با پیشرفت تکنولوژی و به منظور تولید محصولاتی دوستدار محیط زیست، بهره بردن از سوخت مانند نیروی برق به جای چوب برای ساخت وسایل گرمایشی رواج پیدا کرد و در نتیجه شومینه های برقی پدید آمد.

تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی اساس کار شومینه برقی است که با ایجاد یک آتش کلاسیک به جذاب تر شدن دکوراسیون خانه نیز کمک می کند.

نحوه کار شومینه برقی

نخحوه کار شومینه برقی

نحوه کار شومینه برقی این گونه است که از طریق سیستم الکتریکی برای ایجاد گرما استفاده می کند.

شومینه های برقی مجهز به یک هیتر برقی هستند که با استفاده از سیستم کانوکشن کل فضای اتاق را به صورت یکنواخت گرم نگه می دارد.

شومینه های برقی در شرایط استاندارد می توانند حتی 100 متر مربع را گرم نگه دارند و در واقع هیزم کامپوزیتی و یا لامپ های ال ای دی سوختن وشعله های واقعی را تداعی می کنند.

علاوه براین، برخی از شومینه های برقی مجهز به RGB LED  هستند که انتخاب رنگ شعله را نیز امکان پذیر کرده است.

نحوه کار شومینه برقی بسیار راحت بوده و تنها کافی است که شومینه خود را در نزدیکی یک پریز برق قرار دهید و سپس از طریق گوشی هوشمند ویا ریموت کنترل آن را روشن و خاموش کنید.

مزایای شومینه برقی

مزایای شومینه برقی

برخی ازمزایای شومینه برقی نظیر دوستی با طبیعت و امنیت بالای آن منجر شده تا افراد شومینه برقی را به نسخه های گازی ترجیح دهند.

مزایای شومینه برقی به شرح ذیل است:

 • نصب آسان و بدون نیاز به لوله کشی گاز و دودکش
 • به راحتی در فضاهای کوچک و بزرگ قرار می گیرد
 • عرضه شومینه برقی در طرح های متخلف
 • زیباتر شدن دکوراسیون خانه بدون صرف هزینه های هنگفت
 • امکان جابه جایی اکثر شومینه های برقی
 • عدم تولید گازهای سمی و امنیت بالا در کنار ایجاد حس گرمی و نشاط
 • شومینه های برقی بدون حرارت یا باحرارت کار می کنند و امکاننمایش آتش در تمام فصول وجود دارد
 • تمیز کردن راحت و بدون ایجاد هر گونه کثیف کاری
 • پرداخت هزینه کمتر و راندمان بالا در مقایسه با نسخه های گازی و هیزمی
 • تنظیم و کنترل آسان میزان حرارت و دما
 • انرژی در شومینه های برقی هدر نمی رود و در حالی که انرژی در نسخه های گازی از طریق دودکش خارج می شود
 • لمس بدون خطر و ایمن برای بچه های کوچک تر و حیوانات خانگی

معایب شومینه برقی

معایب شومینه برقی

در قسمت قبل به بررسی مزایای شومینه برقی پرداخته شد اما مطمئنا هر وسیله ای از معایبی نیز رنج می برد که در این بخش تلاش شده تا معایب شومینه برقی ذکر شود.

مزایای شومینه برقی به شرح ذیل است:

 • شومینه های برقی با قطع جریان برق کار نمی کنند
 • شومینه های سنتی دارای شعله های واقعی هستند اما با این نسخه های برقی لذت نشستن در کنار آتش را تجربه نخواهید کرد.
 • شومینه های برقی با استفاده از جریان برق کار می کنند و بهتر است که از محافظ استفاده کنید و تمامی نکات ایمنی شومینه برقی را رعایت کنید تا مشکلاتی نظیر انفجار روی ندهد.
 • مصرف برق شومینه برقی یکی دیگر از معایب شومینه برقی است که البته نسخه های پیشرفته تر در مقایسه با وسایل برقی دیگر مصرف پایینی دارد.

مصرف برق شومینه برقی

همان طور که گفته شد، مصرف برق شومینه برقی کی از معایب آن تلقی می شود اما در مقایسه با وسایل گرمایشی برقی مصرف پایینی دارد.

مصرف برق شومینه برقی

مصرف برق و خرید شومینه برقی

شومینه های برقی را می توان در دو حالت کمینه و بیشینه قرار دارد که در حالت کمینه 750 وات در ساعت (3.41 آمپر) و در حالت بیشینه 1500 وات در ساعت (6.81 آمپر) مصرف دارد.

این وسایل گرمایشی 99 درصد از انرژی را به گرما تولید می کنند و از راندمان بالایی برخوردار هستند در نتیجه می توان مصرف برق شومینه برقی را نادیده گرفت.

نکات ایمنی شومینه برقی

بعد از پرداختن به مصرف برق شومینه برقی، حالا نوبت به ذکر نکات ایمنی شومینه برقی رسیده است.شومینه های برقی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند اما امکان بروز مشکلاتی نظیر برق گرفتگی و شوک الکتریکی وجود دارد که با رعایت نکات ایمنی می توان از روی دادن آن ها جلوگیری کرد.

نکات ایمنی شومینه برقی شامل موارد ذیل است که باید پیش از هنگام نصب باید به آن ها توجه کرد

 • مطالعه دقیق دفترچه راهنمای نصب شومینه برقی
 • پیش از جابه جایی در صورت استفاده طولانی مدت از شومینه برقی حتما آن را از پریز برق جدا کنید
 • برای جلوگیری از هر گونه مشکلی از محافظ استفاده کنید
 • از رد کردن کابل برق در زیر موکت ویا فرش خودداری کنید
 • شومینه های برقی را در محیط های باز و یا مرطوب مانند حمام قرار ندهید.
 • از سیم های سیار استفاده نکنید زیرا در صورت گرم شدن منجر به آتش سوزی می شود.
 • از قرار دادن مبلمان و یا پرده در کنار هیتر برقی خودداری کنید.

شومینه برقی دو طرفه

شومینه های برقی در تنوع بی نظیری روانه بازار می شوند که در دو سبک مدرن و کلاسیک موجود بوده و در نتیجه برای بسیاری از خانه ها و یا محیط های کار مناسب است اما شومینه برقی دو طرفه به سبب زیبایی و طراحی جالب بیسار پرطرفدار بوده و از نسخه های پرفروش بازار تلقی می شود.

شومینه برقی دو طرفه معمولا در مرکز خانه قرار می گیرد و فضایی ایده آل برای جمع شدن خانواده به دور آن محسوب می شود که در واقع تداعی کننده روزهای خوش گذشته است.

از شومینه برقی دو طرفه می توان به عنوان یک پارتیشن بهره برد که با هدف گرم کردن دو اتاق ویا دو فضای جدا شده طراحی شده اند. در ادامه تصاویر برخی از مدل های شومینه برقی دو طرفه گرد آوری شده است.

خرید شومینه برقی دو طرفه

راهنمای خرید شومینه برقی دو طرفه

خرید شومینه برقی دو طرفه

راهنمای خرید شومینه برقی ارزان

همان طور که پیش از این اشاره شد، شومینه برقی انواع مختلفی دارد که قیمت آن با توجه اندازه، جنس و یا طراحی متفاوت است اما در این بخش به معرفی انواع شومینه برقی ارزان پرداخته شده است.

در ادامه لیستی از شومینه برقی های ارزان قیمت فراهم شده که می تواند به شما مخاطبان عزیز در خرید شومینه برقی ارزان کمک کند.

خرید شومینه برقی ارزان

مرکز فروش شوفاژ برقی/قیمت شوفاژ برقی های پرطرفدار

شرکت های زیادی در زمینه تولید شومینه برقی فعالیت می کنند که می توان از شومینه برقی تابان ویا انواع شومینه برقی پارس خزر نام برد. افراد می توانند برای خرید حضوری به مرکز فروش شومینه برقی در سراسر کشور ویا بازار لوازم خانگی مراجعه کرده و حتی امکان خرید اینترنتی این کالا از طریق فروشگاه های آنلاین وجود دارد که به عنوان مثال افراد می توانند به بخش فروش شومینه برقی دیجی کالا مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهند.

همان طور که در بالا گفته شد، نام هایی نظیر شومینه برقی تابان ویا شومینه برقی پارس خزر، بیستون یا لورنزا در بازار به چشم می خورد که در ذیل لیست قیمت شومینه برقی بیستون، لورنزا ویا عبارت دیگر پرطرفدار های این بازار فراهم شده است.

خرید شومینه برقی پر طرفدار

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
 • شومینه,
 • شومینه برقی,
 • قیمت خرید شومینه,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
Kioxia نسل اول SSDهای تجاری PCIe 4.0 را با پهنای باند بسیار بالا وارد بازار کرد image Kioxia نسل اول SSDهای تجاری PCIe 4.0 را با پهنای باند بسیار بالا وارد بازار کرد 1398/12/03

Kioxia، کمپانی ژاپنی سازنده تراشه‌های حافظه کامپیوتر است که اکنون نسل اول SSDهای تجاری PCIe 4.0 را برای مشتریان اصلی خود عرضه کرده است و در نظر دارد این محصولات را به صورت انبوه در مارس 2020 در دسترس دیتاسنترها و کاربران تجاری قرار دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 29

تغییر تابلوهای سامسونگ و ال‌جی تنها مربوط به لوازم خانگی می شود/عدم نگرانی بابت گارانتی موبایل image تغییر تابلوهای سامسونگ و ال‌جی تنها مربوط به لوازم خانگی می شود/عدم نگرانی بابت گارانتی موبایل 1398/11/29

در پی انتشار اخبار مربوط به تغییر تابلوهای سامسونگ و ال‌جی در ایران، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که این مسئله مربوط به لوازم خانگی است و در ارائه خدمات و گارانتی گوشی‌های موبایل تغییری ایجاد نخواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 90

تابلوهای سامسونگ در برخی فروشگاه های لوازم خانگی سامسونگ جمع آوری شد image تابلوهای سامسونگ در برخی فروشگاه های لوازم خانگی سامسونگ جمع آوری شد 1398/11/26

هم اکنون در خیابان جمهوری تهران کسبه و رهگذران شاهد تعویض تابلوهای سامسونگ و جایگزینی آن با لوگوی سام الکترونیک هستند. این اتفاق گمانه زنی های زیادی را به همراه داشته به ویژه آنکه سام الکترونیک طی بیش از دو دهه اخیر، تولید کننده محصولات سامسونگ در ایران بوده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 133

حمله‌ هکرها به حساب کاربری فیسبوک در توییتر و اینستاگرام image حمله‌ هکرها به حساب کاربری فیسبوک در توییتر و اینستاگرام 1398/11/21

گروهی از هکرها برای مدتی کنترل حساب‌های کاربری رسمی فیسبوک روی پلتفرم‌های توییتر و اینستاگرام را در دست گرفتند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 128

فاکسکان برای مقابله با ویروس کرونا، ماسک مخصوص تولید می‌کند image فاکسکان برای مقابله با ویروس کرونا، ماسک مخصوص تولید می‌کند 1398/11/19

فاکسکان، مهم‌ترین شریک اپل در تولید آیفون، برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا سراغ تولید ماسک‌های پزشکی خواهد رفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 146

رونمایی از فوجی فیلم X100V؛ فیلمبرداری 4K با قیمت 1400 دلار image رونمایی از فوجی فیلم X100V؛ فیلمبرداری 4K با قیمت 1400 دلار 1398/11/16

فوجی فیلم در مراسمی در لندن از دوربین X100V رونمایی کرد. این دوربین از حسگر 26.1 مگاپیکسلی نسل چهارم X-Trans CMOS و پردازنده سیگنال تصویر X-Processor 4 بهره برده و به گفته سازنده برای عکاسان خیابانی تولید شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 181

مشخصات گوشی موبایل نوکیا Captain America فاش شد image مشخصات گوشی موبایل نوکیا Captain America فاش شد 1398/11/15

تصاویر و مشخصات اصلی و قیمت گوشی هوشمند Captain America (با کدنام احتمالی نوکیا 5.2) افشا شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 244

جایزه 20هزار دلاری مایکروسافت، برای کشف باگ در ایکس باکس image جایزه 20هزار دلاری مایکروسافت، برای کشف باگ در ایکس باکس 1398/11/14

مایکروسافت اعلام کرد به افرادی که ایرادهای کنسول بازی ایکس باکس را گزارش کنند، جایزه‌ی نقدی تا ۲۰ هزار دلار پرداخت خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 189