خدمات سایت


متن کامل خبر

راهنمای خرید شومینه برقی

آرشیو
بازار خرید وسایل گرمایشی با آغاز فصل سرما داغ می شود و بسیاری از افراد برای مصون ماندن از شر سرما به دنبال خرید شومینه برقی ویا راه اندازی این گونه وسایل هستند.
1398/09/28 03:19:02 ب.ظ

بازار خرید وسایل گرمایشی با آغاز فصل سرما داغ می شود و بسیاری از افراد برای مصون ماندن از شر سرما به دنبال خرید شومینه برقی ویا راه اندازی این گونه وسایل هستند. تنوع گسترده ای از انواع بخاری، شوفاژ ویا شومینه برقی در بازار لوازم خانگی خودنمایی می کند در حالی که وسایلی نظیر کرسی ویا چراغ‌های علاءالدین به فراموشی سپرده شده اند و شاید امروزه تنها از جنبه زینتی آن برای دکوراسیون سنتی بهره می برند.

خرید شومینه برقی

مزایای وسایل گرمایشی امروزی منجر شده تا تمایل افراد برایخرید شومینه برقی وسایر وسایل مدرن گرمایشی  بیشتر شده و در واقع سهم عمده ای از این بازار را به خود اختصاص داده اند.

برای راه اندازی شومینه های قدیمی نیاز به هیزم بود که امروزه با توجه به گسترش زندگی شهری و پیشرفت فناوری، جای خود را به شومینه های برقی ویا گازی داده اند.

برخی از افراد به سبب سختی های نصب و البته مصرف اکسیژن خانه توسط شومینه های گازی تمایل به استفاده از آن ها ندارند و نسخه برقی آن را ترجیح می دهند.

شومینه برقی تنوع گسترده ای دارد و در انواع مدرن و کلاسیک در بازار موجود است که مناسب هر سلیقه و یا دکوراسیونی طراحی شده که البته پیش از خرید شومینه برقی و نصب آن ها باید به برخی از نکات توجه کرد.

در مطلب راهنمای خرید شومینه برقی تلاش شده تا ضمن معرفی شومینه برقی، به مزایا و معایب، نکات مربوط به نصب ویا خرید آن پرداخته شود که البته لیستی از قیمت انواع شومینه برقی نیز فراهم شده است.

شومینه برقی چیست؟

معرفی شومینه برقی

شومینه از وسایل گرمایشی پرکاربرد و البته قدیمی است که با پیشرفت تکنولوژی و به منظور تولید محصولاتی دوستدار محیط زیست، بهره بردن از سوخت مانند نیروی برق به جای چوب برای ساخت وسایل گرمایشی رواج پیدا کرد و در نتیجه شومینه های برقی پدید آمد.

تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی اساس کار شومینه برقی است که با ایجاد یک آتش کلاسیک به جذاب تر شدن دکوراسیون خانه نیز کمک می کند.

نحوه کار شومینه برقی

نخحوه کار شومینه برقی

نحوه کار شومینه برقی این گونه است که از طریق سیستم الکتریکی برای ایجاد گرما استفاده می کند.

شومینه های برقی مجهز به یک هیتر برقی هستند که با استفاده از سیستم کانوکشن کل فضای اتاق را به صورت یکنواخت گرم نگه می دارد.

شومینه های برقی در شرایط استاندارد می توانند حتی 100 متر مربع را گرم نگه دارند و در واقع هیزم کامپوزیتی و یا لامپ های ال ای دی سوختن وشعله های واقعی را تداعی می کنند.

علاوه براین، برخی از شومینه های برقی مجهز به RGB LED  هستند که انتخاب رنگ شعله را نیز امکان پذیر کرده است.

نحوه کار شومینه برقی بسیار راحت بوده و تنها کافی است که شومینه خود را در نزدیکی یک پریز برق قرار دهید و سپس از طریق گوشی هوشمند ویا ریموت کنترل آن را روشن و خاموش کنید.

مزایای شومینه برقی

مزایای شومینه برقی

برخی ازمزایای شومینه برقی نظیر دوستی با طبیعت و امنیت بالای آن منجر شده تا افراد شومینه برقی را به نسخه های گازی ترجیح دهند.

مزایای شومینه برقی به شرح ذیل است:

 • نصب آسان و بدون نیاز به لوله کشی گاز و دودکش
 • به راحتی در فضاهای کوچک و بزرگ قرار می گیرد
 • عرضه شومینه برقی در طرح های متخلف
 • زیباتر شدن دکوراسیون خانه بدون صرف هزینه های هنگفت
 • امکان جابه جایی اکثر شومینه های برقی
 • عدم تولید گازهای سمی و امنیت بالا در کنار ایجاد حس گرمی و نشاط
 • شومینه های برقی بدون حرارت یا باحرارت کار می کنند و امکاننمایش آتش در تمام فصول وجود دارد
 • تمیز کردن راحت و بدون ایجاد هر گونه کثیف کاری
 • پرداخت هزینه کمتر و راندمان بالا در مقایسه با نسخه های گازی و هیزمی
 • تنظیم و کنترل آسان میزان حرارت و دما
 • انرژی در شومینه های برقی هدر نمی رود و در حالی که انرژی در نسخه های گازی از طریق دودکش خارج می شود
 • لمس بدون خطر و ایمن برای بچه های کوچک تر و حیوانات خانگی

معایب شومینه برقی

معایب شومینه برقی

در قسمت قبل به بررسی مزایای شومینه برقی پرداخته شد اما مطمئنا هر وسیله ای از معایبی نیز رنج می برد که در این بخش تلاش شده تا معایب شومینه برقی ذکر شود.

مزایای شومینه برقی به شرح ذیل است:

 • شومینه های برقی با قطع جریان برق کار نمی کنند
 • شومینه های سنتی دارای شعله های واقعی هستند اما با این نسخه های برقی لذت نشستن در کنار آتش را تجربه نخواهید کرد.
 • شومینه های برقی با استفاده از جریان برق کار می کنند و بهتر است که از محافظ استفاده کنید و تمامی نکات ایمنی شومینه برقی را رعایت کنید تا مشکلاتی نظیر انفجار روی ندهد.
 • مصرف برق شومینه برقی یکی دیگر از معایب شومینه برقی است که البته نسخه های پیشرفته تر در مقایسه با وسایل برقی دیگر مصرف پایینی دارد.

مصرف برق شومینه برقی

همان طور که گفته شد، مصرف برق شومینه برقی کی از معایب آن تلقی می شود اما در مقایسه با وسایل گرمایشی برقی مصرف پایینی دارد.

مصرف برق شومینه برقی

مصرف برق و خرید شومینه برقی

شومینه های برقی را می توان در دو حالت کمینه و بیشینه قرار دارد که در حالت کمینه 750 وات در ساعت (3.41 آمپر) و در حالت بیشینه 1500 وات در ساعت (6.81 آمپر) مصرف دارد.

این وسایل گرمایشی 99 درصد از انرژی را به گرما تولید می کنند و از راندمان بالایی برخوردار هستند در نتیجه می توان مصرف برق شومینه برقی را نادیده گرفت.

نکات ایمنی شومینه برقی

بعد از پرداختن به مصرف برق شومینه برقی، حالا نوبت به ذکر نکات ایمنی شومینه برقی رسیده است.شومینه های برقی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند اما امکان بروز مشکلاتی نظیر برق گرفتگی و شوک الکتریکی وجود دارد که با رعایت نکات ایمنی می توان از روی دادن آن ها جلوگیری کرد.

نکات ایمنی شومینه برقی شامل موارد ذیل است که باید پیش از هنگام نصب باید به آن ها توجه کرد

 • مطالعه دقیق دفترچه راهنمای نصب شومینه برقی
 • پیش از جابه جایی در صورت استفاده طولانی مدت از شومینه برقی حتما آن را از پریز برق جدا کنید
 • برای جلوگیری از هر گونه مشکلی از محافظ استفاده کنید
 • از رد کردن کابل برق در زیر موکت ویا فرش خودداری کنید
 • شومینه های برقی را در محیط های باز و یا مرطوب مانند حمام قرار ندهید.
 • از سیم های سیار استفاده نکنید زیرا در صورت گرم شدن منجر به آتش سوزی می شود.
 • از قرار دادن مبلمان و یا پرده در کنار هیتر برقی خودداری کنید.

شومینه برقی دو طرفه

شومینه های برقی در تنوع بی نظیری روانه بازار می شوند که در دو سبک مدرن و کلاسیک موجود بوده و در نتیجه برای بسیاری از خانه ها و یا محیط های کار مناسب است اما شومینه برقی دو طرفه به سبب زیبایی و طراحی جالب بیسار پرطرفدار بوده و از نسخه های پرفروش بازار تلقی می شود.

شومینه برقی دو طرفه معمولا در مرکز خانه قرار می گیرد و فضایی ایده آل برای جمع شدن خانواده به دور آن محسوب می شود که در واقع تداعی کننده روزهای خوش گذشته است.

از شومینه برقی دو طرفه می توان به عنوان یک پارتیشن بهره برد که با هدف گرم کردن دو اتاق ویا دو فضای جدا شده طراحی شده اند. در ادامه تصاویر برخی از مدل های شومینه برقی دو طرفه گرد آوری شده است.

خرید شومینه برقی دو طرفه

راهنمای خرید شومینه برقی دو طرفه

خرید شومینه برقی دو طرفه

راهنمای خرید شومینه برقی ارزان

همان طور که پیش از این اشاره شد، شومینه برقی انواع مختلفی دارد که قیمت آن با توجه اندازه، جنس و یا طراحی متفاوت است اما در این بخش به معرفی انواع شومینه برقی ارزان پرداخته شده است.

در ادامه لیستی از شومینه برقی های ارزان قیمت فراهم شده که می تواند به شما مخاطبان عزیز در خرید شومینه برقی ارزان کمک کند.

خرید شومینه برقی ارزان

مرکز فروش شوفاژ برقی/قیمت شوفاژ برقی های پرطرفدار

شرکت های زیادی در زمینه تولید شومینه برقی فعالیت می کنند که می توان از شومینه برقی تابان ویا انواع شومینه برقی پارس خزر نام برد. افراد می توانند برای خرید حضوری به مرکز فروش شومینه برقی در سراسر کشور ویا بازار لوازم خانگی مراجعه کرده و حتی امکان خرید اینترنتی این کالا از طریق فروشگاه های آنلاین وجود دارد که به عنوان مثال افراد می توانند به بخش فروش شومینه برقی دیجی کالا مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهند.

همان طور که در بالا گفته شد، نام هایی نظیر شومینه برقی تابان ویا شومینه برقی پارس خزر، بیستون یا لورنزا در بازار به چشم می خورد که در ذیل لیست قیمت شومینه برقی بیستون، لورنزا ویا عبارت دیگر پرطرفدار های این بازار فراهم شده است.

خرید شومینه برقی پر طرفدار

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
 • شومینه,
 • شومینه برقی,
 • قیمت خرید شومینه,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
رونمایی از مانیتور گیمینگ BenQ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه image رونمایی از مانیتور گیمینگ BenQ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه 1399/01/13

بینکیو به‌تازگی یک نمایشگر گیمینگ جدید را با نام Zowie XL2746S با امکانات جدید و پیشرفته مجهز به پنل TN معرفی کرده است

امتیاز:
تعداد بازدید: 16

سامسونگ گلکسی M11 رونمایی شد؛ دوربین سه گانه و باتری پر ظرفیت image سامسونگ گلکسی M11 رونمایی شد؛ دوربین سه گانه و باتری پر ظرفیت 1399/01/11

سامسونگ در وبسایت امارات از گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی M11 رونمایی کرده که از دوربین سه گانه و باتری با ظرفیت بالا بهره می برد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 49

افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد image افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد 1399/01/09

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: قیمت بازار لوازم خانگی بستگی به نرخ ارز دارد و نمی‌توان آن را پیش بینی کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 45

نسل بعدی آیفون به سیستم لرزشگیر پیشرفته سنسور شیفت مجهز می‌شود image نسل بعدی آیفون به سیستم لرزشگیر پیشرفته سنسور شیفت مجهز می‌شود 1399/01/05

مینگ چی کو یکی از تحلیلگران نامدار بازار است که به صورت اختصاصی، گام‌های بعدی اپل را پیشبینی می‌کند. او اخیرا گفته یکی از آیفون‌های امسال که احتمالا ۶.۷ اینچی خواهد بود، از تکنولوژی لرزشگیر دست «سنسور شیفت» استفاده می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 114

گوگل ارائه به‌روزرسانی برای مرورگر و سیستم عامل کروم را متوقف کرد image گوگل ارائه به‌روزرسانی برای مرورگر و سیستم عامل کروم را متوقف کرد 1398/12/29

گوگل امروز اعلام کرده که ارائه نسخه‌های جدید مرورگر کروم و سیستم عامل کروم او اس را به دلیل تغییرات جدیدی که در وضعیت کاری پرسنلش انجام گرفته، موقتا متوقف خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 142

کشف آسیب‌پذیری امنیتی در پردازنده‌های AMD image کشف آسیب‌پذیری امنیتی در پردازنده‌های AMD 1398/12/19

آسیب‌پذیری جدیدی در پردازنده‌های AMD کشف شده است که ظاهرا تمامی محصولات ساخته‌شده از ۹ سال پیش تاکنون را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 262

نگاهی به لوازم خانگی بوش آلمان image نگاهی به لوازم خانگی بوش آلمان 1398/12/11

اگر قصد خرید لوازم خانگی بوش را دارید ما نگاهی داریم بر ماشین ظرفشویی بوش، لباسشویی بوش، جاروبرقی و جاروشارژی بوش در فروشگاه اینترنتی 20 بخر

امتیاز:
تعداد بازدید: 1338

بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی image بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی 1398/12/06

5 ویدئو پروژکتور خانگی برتر سال 2019 در بازار ایران

امتیاز:
تعداد بازدید: 467

سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۲ با نمایشگر OLED و دوربین سه گانه را معرفی کرد image سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۲ با نمایشگر OLED و دوربین سه گانه را معرفی کرد 1398/12/06

سونی از جدیدترین گوشی خود با نام اکسپریا 10 مارک 2 (Xperia 10 II) رونمایی کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 399