خدمات سایت


متن کامل خبر

آغاز دومینوی تعطیلی پرداخت‌یارها با اینماد اجباری؛ «فراپال» کار خود را متوقف کرد

مدیرعامل فراپال بعد از تعطیلی این پرداخت‌یار با بیان اینکه هیچ کسب‌وکاری علاقه‌مند به تعطیلی و پایان کار خود به طور خودخواسته نیست، دلیل اصلی مشکلات فراپال را اجباری شدن اینماد عنوان کرد و ...
1400/10/19 11:49:10 ق.ظمدیرعامل فراپال بعد از تعطیلی این پرداخت‌یار با بیان اینکه هیچ کسب‌وکاری علاقه‌مند به تعطیلی و پایان کار خود به طور خودخواسته نیست، دلیل اصلی مشکلات فراپال را اجباری شدن اینماد عنوان کرد و نسبت به آینده وضعیت کاری پرداخت‌یارها ابراز نگرانی کرد.

«محمد کریمی»، در صفحه رسمی اینستاگرام فراپال با انتشار پستی تقریبا غیر متعارف از مرگ فراپال خبر داد و نوشت: «تاریخ هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد چه بر سر ما آورده‌اند.»

در پی اجباری شدن دریافت اینماد، بیشترین مخالفت از طرف پرداخت‌یارها مطرح شد. آنها این روش را ورود کسب‌وکارها به هزارتوی چندین و چند مجوز اعلام کرده‌اند و البته چندین و چند بار این روش را خلاف قانون و در مقایرت با قانون اساسی توصیف کرده‌اند.

اما مخالفت با این اجبار هنوز ثمری نداده و حالا شاهد آنیم که فراپال به عنوان یکی از فعالان این حوزه قادر به ادامه فعالیت بر اساس این موازین نبوده و پایان کار خود را اعلام کرده است.
همه چیز از اینماد اجباری آغاز شد

کریمی به این پرسش مبنی بر اینکه ماجرای تعطیلی فراپال از کجا آغاز شد، پاسخ داد و به تشریح مشکلاتی که فراپال تجربه کرده پرداخت و گفت: «تصور ما و همه پرداخت‌یاری‌ها این بود که برای کاهش استرس و مسدودی حساب تحت مجوز تعریف شده برای پرداخت‌یارها فعالیت کنیم. از همین رو موارد قانونی را تمکین کردیم و بر اساس ساز و کار قانونی پیش رفتیم.»

او با اشاره به اینکه ابتدای کار که پرداخت‌یاری شروع به کار کرد مشکلاتی بود و فعالان این حوزه تلاش کردند و مشکلات را حل کردند، گفت: «اصل موضوع پرداخت‌یارها این بود که اساسا به اینماد نیاز نیست. حتی این وعده را به ما دادند که حتی درگاه را بدون نیاز به پی اس پی ارائه دهیم. حالا ما وابسطه شدیم به پی اس پی. از طرف دیگر هیچ کدام از وعده‌هایی که داده بودند هم محقق نشده و مشکلات این حوزه چندین برابر افزایش هم پیدا کرده است.»

کریمی در ادامه توضیحات خود گفت: «حالا با اجباری شدن اینماد شرایطی پیش آمده که هر طور می خواهند می توانند تصمیم بگیرند.ما هیچ تصور و رویکردی نسبت به آینده کسب‌وکار خود نداریم و وارد فضای پر تنش و خاکستری شده‌ایم.»

او با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی حتی مشکلات خیلی هم روشن نیست، گفت: «بررسی شرایط فعلی به ما نشان داد که دیگر دلیلی ندارد که کاربر از پرداخت‌یار استفاده کند. قبلا تنها مزیت رقابتی بحث اینماد بود حالا که برای پرداخت یاری هم اجرایی شده دیگر دلیلی ندارد کاربر از پرداخت‌یار برای پیشبرد کسب‌وکار خود استفاده کند.»


قرار به نابودی پرداخت‌یار است!

کریمی با ابراز نگرانی و شکایت از موقعیتی که برای پرداخت‌یارها به واسطه اجباری شدن اینماد پیش آمده گفت: «این شرایط اساسا برای نابودی پرداخت‌یار است. با توجه به شرایط و هزینه‌های پرداخت یارها که ما کارمزد را باید از کاربر بگیریم و از طرفی اینماد و با وجود همه این مشکلات منطق این بود که زودتر جلو ضرر را بگیریم. از همین رو کسب‌وکاری که با امید به رشد و با سرمایه شخصی 7 نفر و بدون سرمایه گذار آغاز کردیم را متوقف کردیم.»

«ما مجبور شدیم که فراپال را تعطیل کنیم.» هم‌بنیان‌گذار فراپال با بیان این جمله بر این موضوع که دلیل اصلی توقف کار فراپال صرفا اجباری شدن اینماد بوده است، گفت: «ما می توانستیم خدماتی بدهیم که مزیت رقابتی داشته باشیم اما با توجه به اینکه اینماد را گذاشتند خیلی از کسب‌و‌کارها را نابود کردند. به همین واسطه عملکرد فراپال هم متوقف شد.»

او در ادامه توضیحات خود با اشاره به اینکه شعار اینماد جلوگیری از کلاه برداری است، گفت: «این در حالی است که اتفاقا با اینماد هم کلاه برداری کردند. این در حالی است که احراز هویتی که پرداخت‌یار انجام می‌دهد معادله را حل می کرد. برای مثال فردی که پول به حسابش واریز می شود پرداخت یار می تواند به لحاظ امنیتی پشتیبانی کند و در صورت بروز مشکلات پیگیری لازم را انجام دهد.»


دریافت اینماد ساده نیست

او با انتقاد از زمان طولانی اعطا اینماد به کسب‌وکارها گفت: «اعلام شده که یکروزه اینماد می دهند، این در حالی است که پروسه دریافت آن بسیار طولانی و زمانبر است. از طرف دیگر احراز هویت اینماد هیچ کارایی ندارد. ما با هر مشکلی که روبرو شدیم تجربه را به بقیه ارائه دادیم. همین موضوع منجر شده تا شبکه احراز هویت پرداخت‌یارها مدام رشد کرده و منطقی تر و بهتر شود.»

کریمی در ادامه توضیحات خود با پاسخ به این پرسش که در چنین شرایطی راهکار اجرایی و عملیاتی چیست، گفت: «پرداخت‌یارها از طرق مختلف وارد شدند تا این مسئله را حل کنند اما مدافعان اینماد اجباری، هیچ حرفی را قبول ندارند. از مجلس تا ریاست جمهوری همه اعلام کردند این موضوع حل شود. اما همچنان قائل به اینماد اجباری هستند.»

به باور او زمانی که پرداخت‌یار توانسته مجوز بگیرد حتما قابلیتی برای ارائه خدمات داشته و اضافه شدن اینماد به این دایره خیلی عجیب است.

او با بیان اینکه هیچکس پیگیر این مسائل پرداختیارها نیست، گفت: «قدرتی پشت اینماد است که شاید شاهد این باشیم که تک به تک این کسب‌وکارها باید انتظار بیکاری و تعطیلی را داشته باشیم اما اینماد به هر دلیلی حاضر نیست از موضع خود کوتاه بیاید. در نهایت ما به عنوان کسب و کار برای کاهش ضرر و زیان تصمیم به توقف کار می‌گیریم.»

او در پایان با پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است فراپال دوباره به عرصه کاری خود برگردد گفت: «فراپال بخاطر مشکلات مالی بسته نشده و به دلیل مشکلاتی که پیش آمده مجبور است تعطیل کند. یکی از پی اس پی ها از پرداخت یارها دیتا سنتر می خواهد. این موضوع اصلا منطقی نیست و یکی از پی اس پی ها 100 هزار تراکنش در روز اول را از ما می خواهد. با همه این چالش‌ها ما در حال حاضر امکان فعالیت نداریم.»
منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • اینماد,
  • فراپال,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
پروژه رمزارزی فیسبوک Diem احتمالا به پایان کار خود رسیده است  image پروژه رمزارزی فیسبوک Diem احتمالا به پایان کار خود رسیده است 1400/11/06

پروژه رمزارزی فیسبوک که ابتدا دو سال پیش تحت عنوان لیبرا معرفی شد، ظاهرا به پایان راه رسیده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 14

ربوده شدن حساب اینستاگرام شرکت‌ها و اینفلوئنسرها توسط هکرهای ناشناس image ربوده شدن حساب اینستاگرام شرکت‌ها و اینفلوئنسرها توسط هکرهای ناشناس 1400/11/06

شرکت امنیت سایبری Secureworks اطلاعاتی درباره هکرهایی که حساب‌های اینستاگرام شرکت‌ها و اینفلوئنسرها را ربوده و از آن‌ها باج می‌خواهند، منتشر کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 16

جلسه سیزدهم بررسی طرح صیانت غیرعلنی شد؛ بررسی نظر مرکز پژوهش‌ها پشت درهای بسته  image جلسه سیزدهم بررسی طرح صیانت غیرعلنی شد؛ بررسی نظر مرکز پژوهش‌ها پشت درهای بسته 1400/11/05

جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت امروز و پس از وقفه‌ای یک ماهه برگزار می‌شود، با این تفاوت که جلسه امروز برخلاف گذشته غیرعلنی خواهد بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 30

قیمت کارت گرافیک انویدیا جی فورس RTX 3050 قبل از رونمایی افزایش یافت image قیمت کارت گرافیک انویدیا جی فورس RTX 3050 قبل از رونمایی افزایش یافت 1400/11/04

توییتر تلگرام قیمت کارت گرافیک انویدیا جی‌فورس RTX 3050 پیش از عرضه به‌میزان قابل‌توجهی افزایش یافت. قیمت این محصول حتی از Radeon RX 6500 XT بیشتر است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 32

انویدیا بطور رسمی قیمت کارت‌های گرافیک RTX 30 Founders Edition را افزایش داد  image انویدیا بطور رسمی قیمت کارت‌های گرافیک RTX 30 Founders Edition را افزایش داد 1400/11/03

وب‌سایت‌های انویدیا در اروپا قیمت جدید کارت‌های گرافیک RTX 30 Founders Edition را بروزرسانی کردند و کاربران در این کشورها با قیمت‌های بالاتری روبه‌رو شده‌اند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

وای‌فای 7 پس از وای ‌ای 6e با سرعت ۴۰ گیگابیت‌برثانیه از راه خواهد رسید image وای‌فای 7 پس از وای ‌ای 6e با سرعت ۴۰ گیگابیت‌برثانیه از راه خواهد رسید 1400/11/03

وای‌فای ۶ هنوز به‌طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد چه‌ برسد به وای‌فای 6e؛ ولی شرکت‌های فناوری از همین حالا در‌ حال برنامه‌ریزی برای وای‌فای ۷ هستند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 33

عملکرد چشمگیر اگزینوس ۲۲۰۰ در بخش گرافیکی بنچمارک گیک‌بنچ image عملکرد چشمگیر اگزینوس ۲۲۰۰ در بخش گرافیکی بنچمارک گیک‌بنچ 1400/11/03

نخستین بنچمارک‌های گرافیکی تراشه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ در گیک‌بنچ نشان می‌دهد که پردازنده‌ی گرافیکی Xclipse 920 عملکرد به‌مراتب بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸۸۸ ارائه می‌دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 28

اینستاگرام احتمال نمایش «محتوای مضر» در پست‌ها و استوری‌ها را کاهش می‌دهد  image اینستاگرام احتمال نمایش «محتوای مضر» در پست‌ها و استوری‌ها را کاهش می‌دهد 1400/11/02

اینستاگرام قصد دارد تغییراتی را در الگوریتم نمایش پست‌های کاربران خود ایجاد کند تا محتوای «احتمالا مضر» پلتفرم خود که حاوی مواردی از جمله زورگویی ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 35

گوگل درایو در‌ مورد فایل‌های مشکوک به کاربر هشدار می‌دهد image گوگل درایو در‌ مورد فایل‌های مشکوک به کاربر هشدار می‌دهد 1400/11/02

با قابلیت جدید گوگل درایو، از این پس اگر یک فایل مشکوک را در این سرویس باز کنید، احتمالاً هشداری مبنی بر آلوده بودن آن فایل دریافت خواهید کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 29

اگزینوس 2200 معرفی شد؛ اولین تراشه سامسونگ با پردازشگر گرافیکی AMD  image اگزینوس 2200 معرفی شد؛ اولین تراشه سامسونگ با پردازشگر گرافیکی AMD 1400/10/28

در حالی که انتظار داشتیم سامسونگ چند روز پیش از تراشه پرچمدارش برای 2022 رونمایی کند، حالا کره‌ای‌ها دست به چنین کاری زدند و چیپ اگزینوس 2200 را معرفی کردند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 50