خدمات سایت


متن کامل خبر

وزارت دفاع آمریکا می‌خواهد با یک فناوری جدید چندین پهپاد را بطور همزمان نابود کند

وزارت دفاع آمریکا به‌تازگی آزمایش چند فناوری ریزموج پرتوان برای مقابله با سیستم‌های پهپادی بدون سرنشین را انجام داده است.
1401/02/25 01:17:29 ب.ظ


وزارت دفاع آمریکا به‌تازگی آزمایش چند فناوری ریزموج پرتوان برای مقابله با سیستم‌های پهپادی بدون سرنشین را انجام داده است. این سیستم می‌تواند چند پهپاد را به‌صورت همزمان در آسمان از کار بیندازد. با توجه به افزایش شمار حملات پهپادی گروهی، پنتاگون در تلاش است تا از در اختیار داشتن فناوری لازم برای مقابله با آن‌ها اطمینان یابد.

وزارت دفاع ایالات متحده تاکنون سه بار سیستم مقابله با پهپادها را آزمایش کرده است. دو آزمایش بهار و پاییز پارسال و آزمایش سوم بهار امسال انجام شد. پنتاگون می‌خواهد همچنان به انجام دو آزمایش در سال ادامه دهد تا مشکلات این سیستم را برطرف سازد.

جدیدترین آزمایش این سیستم‌ها در بازه زمانی 4 تا 22 آوریل (15 فروردین تا 2 اردیبهشت) در ایالت آریزونا انجام شد. در این آزمایش سه تیم اپیروس، Raytheon و Leonardo DRS فناوری‌های ریزموج پرتوان خود را به نمایش گذاشتند. این فناوری‌ها معمولا از طریق ایستگاه‌های زمینی پالس‌های الکترومغناطیسی قوی برای تخریب یا از کار انداختن پهپادها ارسال می‌کنند.

پنتاگون به آزمایش‌های خود ادامه می‌دهد

«مایکل دیگنارو»، رئیس تیم آزمایش اداره مقابله با پهپادهای بدون سرنشین کوچک پنتاگون می‌گوید: «ما در این آزمایش شیوه‌های مختلف مقابله با پهپادها را آزمایش کردیم و خواستیم ببینیم چقدر طول می‌کشد تا یک پهپاد از کار بیفتد یا نابود شود.»

اهدافی که در این آزمایش استفاده شده در گروه سیستم‌های پروازی بدون سرنشین گروه 1، 2 و 3 بودند و به‌صورت تک‌به‌تک یا دو پهپاد همزمان تست شدند. (پهپادهای گروه 1 حداکثر 9 کیلوگرم، گروه 2 از 9 تا 24 کیلوگرم و گروه 3 بیش از 24 تا حداکثر 600 کیلوگرم وزن داشتند.)

سیستم Leonardo DRS آنتنی برای ارسال موج نداشت، ولی کارشناسان توانستند از طریق توانایی این سیستم در تولید انرژی کافی به منظور مقابله با تهدیدها عملکرد آن را ارزیابی کنند. سیستم اپیروس توانست در رنج معقولانه‌ای که معمولا در میدان مبارزه به کار می‌آید، تهدیدها را از کار بیندازد. از آن سو، سیستم Raytheon هنوز در دست توسعه قرار دارد ولی نشان داد که در فواصل کوتاه‌تر می‌تواند به کار بیاید.

وزارت دفاع آمریکا در حال پشت سر گذاشتن آخرین مراحل توسعه مفاهیم و قابلیت‌هایی است که می‌خواهد در دور بعدی آزمایش‌ها به آن دست پیدا کند. اداره مقابله با پهپادهای بدون سرنشین می‌گوید تا یک ماه دیگر اعلام خواهد کرد که می‌خواهد چه کمبودهایی در سیستم‌های موجود برطرف شوند.

منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • آمریکا,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
چین می‌خواهد زودتر از ناسا اولین نمونه‌های مریخ را به زمین برگرداند  image چین می‌خواهد زودتر از ناسا اولین نمونه‌های مریخ را به زمین برگرداند 1401/03/31

چین می‌خواهد اولین نمونه سنگ از سیاره مریخ را در سال 2031 به زمین برگرداند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 57

فیزیکدانان مدعی ساخت لیزر اتمی شدند که برای همیشه کار می‌کند  image فیزیکدانان مدعی ساخت لیزر اتمی شدند که برای همیشه کار می‌کند 1401/03/30

فیزیکدانان توانسته‌اند یک پرتو از اتم‌ها ایجاد کنند که رفتاری مشابه لیزر دارد. این پرتو یا لیزر اتمی می‌تواند بطور تئوری برای همیشه روشن و فعال بماند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 60

اخترشناسان یک شیء کیهانی بسیار نادر را در کهکشان راه شیری شناسایی کردند  image اخترشناسان یک شیء کیهانی بسیار نادر را در کهکشان راه شیری شناسایی کردند 1401/03/23

عضو جدیدی از یک گروه بسیار نادر از ستارگان که مجموع تعداد آن‌ها از انگشتان دست و پا فراتر نمی‌رود، به‌تازگی در کهکشان راه شیری کشف شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 87

بزرگ‌ترین و احتمالا قدیمی‌ترین گیاه دنیا در ساحل استرالیا کشف شد image بزرگ‌ترین و احتمالا قدیمی‌ترین گیاه دنیا در ساحل استرالیا کشف شد 1401/03/11

محققان نوعی علفزار دریایی را در ساحل غربی استرالیا کشف کرده‌اند که منطقه‌ای به وسعت 200 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و ظاهرا بزرگ‌ترین گیاه جهان محسوب می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 157

محققان: تکامل احتمالا با سرعتی 4 برابر انتظارات قبلی در حال وقوع است  image محققان: تکامل احتمالا با سرعتی 4 برابر انتظارات قبلی در حال وقوع است 1401/03/09

مطالعه بزرگی که با بررسی 19 گروه مختلف از حیوانات در سراسر دنیا انجام شده حاکی از آن است که تکامل داروینی احتمالا با سرعتی چهار برابر آن‌چه پیش‌تر تصور می‌شد در حال وقوع است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 158

پژوهشی جدید: خوردن این موجود دریایی عجیب علائم پیری را در موش‌ها معکوس کرد  image پژوهشی جدید: خوردن این موجود دریایی عجیب علائم پیری را در موش‌ها معکوس کرد 1401/03/08

مدت‌هاست که پژوهشگران روی روش‌ها و مواد غذایی مختلف برای معکوس کردن روند پیری کار می‌کنند و حالا در جدیدترین نمونه آن که توسط محققان چینی انجام شده،...

امتیاز:
تعداد بازدید: 156

دانشمندان: شاید جهان آینه‌ای موازی با دنیای ما وجود داشته باشد  image دانشمندان: شاید جهان آینه‌ای موازی با دنیای ما وجود داشته باشد 1401/03/02

دانشمندان می‌گویند ممکن است جهان آینه‌ای به موازات و متقارن با جهان ما وجود داشته باشد که قابل رویت نیست و تنها از طریق گرانش می‌توان وجود آن را ثابت کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 183

محققان درباره علائم بلندمدت کرونا به سرنخ‌های جدیدی دست پیدا کردند  image محققان درباره علائم بلندمدت کرونا به سرنخ‌های جدیدی دست پیدا کردند 1401/01/29

محققان دریافته‌اند که ماه‌ها پس از ابتلا افراد به کرونا، همچنان در مدفوع آن‌ها اثراتی از کووید-19 دیده می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 327

پژوهشگران سلول‌های پوست را ۳۰ سال جوان‌تر کردند image پژوهشگران سلول‌های پوست را ۳۰ سال جوان‌تر کردند 1401/01/21

پژوهشگران روشی ابداع کرده‌اند که ساعت زیستی سلول‌های پوست را ۳۰ سال به عقب برمی‌گرداند و می‌تواند در آینده برای درمان بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 356

ویروس مرموزی که تقریباً همه را آلوده می‌کند image ویروس مرموزی که تقریباً همه را آلوده می‌کند 1400/12/21

ویروس اپشتین‌بار در بسیاری از افراد، موجب عفونت اولیه خفیفی می‌شود، اما با سرطان‌ها و بیماری ام‌اس نیز در ارتباط است. درحال‌حاضر، اقدامی برای مهار آن انجام نمی‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 461