خدمات سایت


متن کامل خبر

محققان: عدم توانایی حفظ تعادل روی یک پا، احتمال مرگ در 10 سال آینده را دو برابر می‌کند

یک گروه کارشناسان بین‌المللی از بریتانیا، ایالات متحده، استرالیا، فنلاند و برزیل، اولین مطالعه 12 ساله در مورد رابطه بین تعادل و مرگ و میر را جمع‌بندی کرده‌اند.
1401/03/31 01:34:17 ب.ظ

یک گروه کارشناسان بین‌المللی از بریتانیا، ایالات متحده، استرالیا، فنلاند و برزیل، اولین مطالعه 12 ساله در مورد رابطه بین تعادل و مرگ و میر را جمع‌بندی کرده‌اند. نتایج نشان می‌دهد حفظ تعادل روی یک پا می‌‌تواند تست سلامتی خوبی باشد و افرادی که نمی‌توانند به مدت 10 ثانیه روی یک پا بایستند، تقریبا دو برابر بیشتر از بقیه در معرض خطر مرگ در 10 سال آینده قرار دارند.اگر برای ایستادن روی یک پا مشکل دارید، این موضوع می‌‌تواند نشانه وضعیتی جدی در رابطه با سلامت شما باشد. نتایج تحقیقات نشان می‌‌دهد افراد میانسال و پیر که نمی‌توانند به مدت 10 ثانیه روی یک پا تعادل داشته باشند، تقریبا دو برابر بیشتر از افرادی که می‌توانند چنین کاری را انجام دهند در طی 10 سال آینده فوت خواهند کرد.

حفظ تعادل می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد سلامت فرد ارائه دهد. به عنوان مثال، تحقیقات قبلی نشان می‌دهد ناتوانی در حفظ تعادل روی یک پا با احتمال سکته مغزی ارتباط دارد. همچنین مطالعات دیگری نشان می‌دهد افراد با حفظ تعادل ضعیف در تست‌های زوال ذهنی عملکرد بدتری از خود نشان می‌دهند که با زوال عقل مرتبط است.

نتایج این تحقیق در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شد. نتایج این مطالعه به قدری حائز اهمیت است که محققان با راهبرد دکتر «کلودیو گیل آرائوجو» از کلینیک پزشکی ورزشی Clinimex در ریودوژانیرو پیشنهاد می‌کنند تست تعادل باید در بررسی‌های معمول سلامت افراد مسن گنجانده شود. با این وجود، ارزیابی تعادل معمولا در بررسی سلامت افراد میانسال و مسن در نظر گرفته نمی‌شود. شاید دلیلش این است که آزمایش استانداردی برای این کار وجود ندارد.


در مطالعه انجام شده در مجموع 1702 نفر بین رده سنی 51 تا 75 سال بین سال‌های 2008 تا 2020 مورد بررسی قرار گرفتند. در ابتدا، از شرکت‌کنندگان خواسته شد به مدت 10 ثانیه بدون هیچ گونه حمایت اضافی روی یک پا بایستند. برای استانداردسازی آزمون، از شرکت‌کنندگان خواسته شد قسمت جلوی پای خود را روی پشت ساق پای مخالف قرار دهند در حالی که بازوهای خود را در در طرفین نگه داشته‌اند و مستقیم به جلو نگاه می‌کنند. هر فرد اجازه داشت سه بار تلاش کند.

از هر پنج نفر، یک نفر در این آزمون مردود شد. در طول دهه بعد، 123 نفر به دلایل مختلف جان خود را از دست دادند. پس از محاسبه سن، جنسیت و شرایط زمینه‌ای، ناتوانی در ایستادن بدون تکیه‌گاه روی یک پا به مدت 10 ثانیه با افزایش 84 درصدی خطر مرگ به هر دلیلی همراه بود.

البته محققان می‌گویند این مطالعه محدودیت‌هایی دارد. برای مثال، شرکت‌کنندگان همه برزیلی‌ها سفیدپوست بودند، که به این معنی است که یافته‌ها ممکن است به طور گسترده‌تری برای قومیت‌ها و ملل دیگر قابل استفاده نباشد. با این وجود، محققان به این نتیجه رسیدند که تست تعادل 10 ثانیه‌ای بازخورد سریع و عینی را برای بیمار و متخصصان سلامت ارائه می‌دهد و اطلاعات مفیدی در مورد خطر مرگ و میر در مردان و زنان میانسال و مسن در اختیار قرار می‌دهد.

منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • سلامت,
  • ورزش,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
محرومیت سالانه ۱۰ پزشک از طبابت دائم/ بیشترین شکایت مردم از چه پزشکانی است؟ image محرومیت سالانه ۱۰ پزشک از طبابت دائم/ بیشترین شکایت مردم از چه پزشکانی است؟ 1401/04/06

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی در صدر بیشترین شکایات مردمی از پزشکان قرار دارد و منجر به قصور پزشکی می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 21

ویروس آبله میمون احتمالا تا 12 برابر سریع‌تر از انتظارات جهش پیدا کرده است  image ویروس آبله میمون احتمالا تا 12 برابر سریع‌تر از انتظارات جهش پیدا کرده است 1401/04/05

یک پژوهش جدید نشان داده که ویروس آبله میمون با سرعتی بسیار بیشتر از آن‌چه معمولا انتظار می‌رود جهش پیدا کرده و احتمالا یک دوره تکامل سریع را پشت سر گذاشته است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 20

محققان درباره علائم بلندمدت کرونا به سرنخ‌های جدیدی دست پیدا کردند  image محققان درباره علائم بلندمدت کرونا به سرنخ‌های جدیدی دست پیدا کردند 1401/01/29

محققان دریافته‌اند که ماه‌ها پس از ابتلا افراد به کرونا، همچنان در مدفوع آن‌ها اثراتی از کووید-19 دیده می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 327

پژوهشگران سلول‌های پوست را ۳۰ سال جوان‌تر کردند image پژوهشگران سلول‌های پوست را ۳۰ سال جوان‌تر کردند 1401/01/21

پژوهشگران روشی ابداع کرده‌اند که ساعت زیستی سلول‌های پوست را ۳۰ سال به عقب برمی‌گرداند و می‌تواند در آینده برای درمان بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 356

ویروس مرموزی که تقریباً همه را آلوده می‌کند image ویروس مرموزی که تقریباً همه را آلوده می‌کند 1400/12/21

ویروس اپشتین‌بار در بسیاری از افراد، موجب عفونت اولیه خفیفی می‌شود، اما با سرطان‌ها و بیماری ام‌اس نیز در ارتباط است. درحال‌حاضر، اقدامی برای مهار آن انجام نمی‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 461

سازمان بهداشت جهانی: امیکرون جان افراد غیرواکسینه و مسن را تهدید می‌کند  image سازمان بهداشت جهانی: امیکرون جان افراد غیرواکسینه و مسن را تهدید می‌کند 1400/10/22

مدیران سازمان بهداشت جهانی مدعی‌اند که کرونا امیکرون برای جان افرادی که واکسن نزده‌اند، تهدید بزرگی محسوب می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 124

فایزر در تجزیه‌و‌تحلیل نهایی خود کارآیی قرص کووید را تأیید کرد image فایزر در تجزیه‌و‌تحلیل نهایی خود کارآیی قرص کووید را تأیید کرد 1400/09/26

قرصی که فایزر برای درمان کووید ۱۹ ساخته است، احتمالا علیه گونه اومیکرون مؤثر است و می‌تواند پیش از پایان سال در برخی کشورها دردسترس قرار گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 750

برای دومین بار در تاریخ: یک بیمار HIV بطور طبیعی و بدون دارو از این بیماری نجات پیدا کرد  image برای دومین بار در تاریخ: یک بیمار HIV بطور طبیعی و بدون دارو از این بیماری نجات پیدا کرد 1400/08/25

زنی در آرژانتین که در سال ۲۰۱۳ مبتلا به ویروس HIV تشخیص داده شده بود، به‌صورت طبیعی و بدون دریافت دارو از شر این بیماری رها شده و بررسی سلول‌های او نشان می‌دهد که دیگر هیچ اثری از ویروس در بدن او وجود ندارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 172

توسعه داروی ضدپیری که مانند یک «بمب هوشمند» سلول‌های از کار افتاده را از بین می‌برد image توسعه داروی ضدپیری که مانند یک «بمب هوشمند» سلول‌های از کار افتاده را از بین می‌برد 1400/07/25

در سال ۲۰۱۵ میلادی گروه جدیدی از داروها معرفی شد که می‌توانستند تاثیر بسیار زیادی روی پروسه افزایش سن و کاهش سرعت آن بگذارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 399

واکسیناسیون در ایستگاه‌های منتخب مترو آغاز شد  image واکسیناسیون در ایستگاه‌های منتخب مترو آغاز شد 1400/07/10

رییس ستاد مقابله و پیشگیری بیماری کرونا و مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از واکسیناسیون شهروندان و مسافران در پایانه فتح آباد به صورت خودرویی و ۵ ایستگاه منتخب متروی تهران و حومه خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 203