خدمات سایت


متن کامل خبر

آینده پایدارتر با گوشی‌های تاشو جدید سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی اعلام کرد که در دستیابی به اهداف پایداری 2025 خود در بخش تجربه موبایل (MX) پیشرفت‌های بسیاری داشته و توانسته گام‌های رو به جلوی زیادی بردارد.
1401/05/22 10:34:06 ق.ظ

اقدامات کلیدی این شرکت در راستای دسترسی به اهداف مذکور شامل توسعه و استفاده از مواد بازیافتی در محصولات، طراحی بسته‌بندی‌های سازگار با محیط‌ زیست و احیا دستگاه‌های قدیمی گلکسی برای کاربردی جدید و کاهش زباله‌های الکترونیکی، بوده است.

از زمان معرفی چشم‌انداز گلکسی برای سیاره (Galaxy for the Planet)  در رویداد رونمایی ماه اوت 2021، سامسونگ با جدیت تلاش کرده است تا راه‌های جدیدی برای بازیافت و استفاده مجدد از منابعی که در غیر این صورت تبدیل به پسماندهای مضر می‌شدند، خلق کند و با به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی خود، الهام‌بخش نوآوری‌هایی باشد که به حفظ سیاره کمک می‌کند. امروز، سامسونگ پیشرفت خود در سفر پایداری را به اشتراک می‌گذارد.

دکتر تی‌ام رو، مدیر بخش تجربه موبایل سامسونگ می‌گوید: «سامسونگ در حال انجام اقدامات مداوم و تاثیرگذاری است که به محافظت از مردم و کره زمین کمک می‌کند. ما در هر فعالیتی که انجام می‌دهیم پایداری و نوآوری را در نظر می‌گیریم. من به پیشرفت‌ گوشی‌های تاشو جدید سامسونگ مان تا به امروز افتخار می‌کنم. در عین حال، این تجربه متواضعانه‌ای است که به ما امکان می‌دهد سفر خود به سمت چشم‌انداز پایداری را با اعتقاد و دقت بیشتری نسبت به قبل ادامه دهیم».
 گسترش استفاده از مواد بازیافتی در گلکسی Z Fold4 و گلکسی Z Flip4

توسعه مواد بازیافتی جدید یکی از نقاط اصلی تمرکز در چشم‌انداز گلکسی برای سیاره است. هر چه سامسونگ بیشتر بازیافت کند، منابع بیشتری را حفظ می‌کند. در حالی که استفاده مجدد از مواد در دستگاه‌های گلکسی چالش‌های زیادی را به همراه دارد، اما این موضوع مزایایی برای سیاره دارد که ارزش تلاش را دارد.

سامسونگ در ساخت بخش عمده‌ای از سری جدید گلکسی Z و گلکسی Buds2 Pro از تورهای ماهیگیری جمع‌آوری شده از اقیانوس‌ها و بازیافت آنها استفاده کرده است.

تورهای ماهیگیری بازیافت شده اولین بار در فوریه 2022 در سری گلکسی S22 ادغام شدند و امروز 11 دستگاه گلکسی از جمله سری گلکسی Book2 Pro و سری گلکسی Tab S8 از این تورها استفاده می‌کنند. سالانه 64 هزار تن تور ماهیگیری رها شده و اقیانوس‌های جهان را آلوده می‌کند. سامسونگ با تغییر کاربری تورهای ماهیگیری رها شده به موادی با کارایی بالا برای فناوری گلکسی، به کاهش اثرات آلودگی پلاستیکی کمک می‌کند.

استفاده مجدد از تورهای ماهیگیری دور ریخته شده تنها یک نمونه از پیشرفت‌های سامسونگ در افزایش استفاده از مواد بازیافتی در محصولاتش است.

سامسونگ در 90 درصد از دستگاه‌های گلکسی که در سال گذشته عرضه شده‌اند، از مواد سازگار با محیط‌زیست از جمله تورهای ماهیگیری بازیافت شده، مواد بازمانده از مصرف (PCM) یا رزین‌های زیستی استفاده کرده است. بیش از 90 درصد گلکسی Buds2 Pro، با مواد بازیافتی ساخته شده است.

این فرآیند به مهارت‌های فنی و مهندسی پیچیده‌ای نیاز دارد تا از کیفیت کلی، ایمنی و استحکام همه مواد جدیدی که در فناوری‌های نوآورانه سامسونگ استفاده می‌شود، اطمینان حاصل شود. سامسونگ قصد دارد سرمایه‌گذاری بیشتری در تحقیق و توسعه انجام دهد تا مواد جدید دیگری را برای استفاده در محصولات گلکسی تهیه و تبدیل کند و حضور مواد بازیافتی را در هر دستگاه افزایش دهد.
 تغییر نحوه بسته‌بندی محصولات گلکسیسامسونگ هدف‌گذاری کرده که تا سال ۲۰۲۵ تمام پلاستیک‌های یکبار مصرف در بسته‌بندی محصولات موبایل را حذف کند و در حال حاضر هم مقدار قابل توجهی از پلاستیک‌های یکبار مصرف را در بسته‌بندی فعلی گوشی‌های هوشمند گلکسی از جمله گوشی‌های تاشو جدید کاهش داده است. سامسونگ راه‌های بیشتری را برای حذف پلاستیک‌های یکبار مصرف در بسته‌بندی محصولات خود بررسی خواهد کرد و تمام جنبه‌ها از طراحی بسته‌بندی تا کوچک‌ترین جزئیات را ارزیابی می‌کند.

با شروع عرضه سری گلکسی S22، سامسونگ در حال حاضر به طور ۱۰۰ درصدی از کاغذ بازیافتی برای بسته‌بندی محصولات پرچمدار استفاده می‌کند. با انجام این کار، سامسونگ می‌تواند امسال با سری گلکسی S22 و سری جدید گلکسی Z، معادل نزدیک به 51 هزار درخت را نجات دهد.

سامسونگ همچنین حجم بسته‌بندی گلکسی زد فلیپ 4 را 52.8 درصد و گلکسی زد فولد 4 را 58.2 درصد نسبت به نسل اول گلکسی‌های تاشو کاهش داده است. با کاهش حجم بسته‌بندی هر دستگاه، سامسونگ در نهایت ردپای محیطی خود را در حمل و نقل این جعبه‌ها با استفاده از کامیون، هواپیما و کشتی کاهش می‌دهد. این شرکت تخمین می‌زند که کاهش حجم بسته‌بندی برابر است با کاهش تقریبا 10 هزار تنی انتشار کربن ناشی از حمل و نقل تا پایان سال 2022. علاوه بر تکامل مداوم بسته‌بندی گوشی‌های هوشمند پرچمدار، سامسونگ بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست را به سایر دسته‌های محصولات نیز گسترش خواهد داد.
 راه‌حل‌هایی برای کاهش زباله‌های الکترونیکی

کاهش زباله‌های الکترونیکی برای پیشبرد اقتصاد چرخشی و حفظ و تغییر کاربری منابع محدود سیاره، بیش از هر زمان دیگری، حیاتی است. براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، در سال 2021، 57 میلیون تن زباله الکترونیکی تولید شد و پیش‌بینی می‌شود که این مقدار سالانه 2 میلیون تن افزایش یابد.

برای رفع این مشکل، سامسونگ در حال گسترش برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه (Galaxy Upcycling) بوده که به تلفن‌های هوشمند قدیمی گلکسی جان تازه‌ای می‌بخشد. از طریق برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه، سامسونگ گوشی‌های هوشمند را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری ساده تغییر کاربری می‌دهد و آن‌ها را به دستگاه‌های خانگی هوشمند تبدیل می‌کند که نیازهای روزمره‌ای مانند مراقبت از کودک و حیوانات خانگی را برطرف می‌کند.

بخش مهمی از برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه با این انگیزه طراحی شده که اطمینان حاصل شود این شیوه‌های پایدار نه تنها از محیط زیست حمایت می‌کند، بلکه زندگی مردم را نیز بهبود می‌بخشد. این شرکت همچنین دستگاه‌های گلکسی استفاده شده را به دوربین‌های تشخیصی پزشکی EYELIKE Fundus ارتقا می‌دهد که خدمات ضروری مراقبت از چشم را در جوامع محروم ارائه می‌کند. این برنامه تا به‌ حال صدها دستگاه گلکسی را ارتقا داده و مراقبت‌های اساسی چشم را برای بیش از 13 هزار بیمار در ویتنام، مراکش، هند و پاپوآ گینه نو ارائه کرده است.

سامسونگ اهداف پایداری روشنی را با ارتقا راه‌حل‌ها در سراسر تجارت خود تعیین کرده است. این شرکت در حال تحقق گام‌به‌گام چشم‌انداز گلکسی برای سیاره است. اقداماتی که شامل تغییر کاربری تورهای ماهیگیری دور ریخته شده برای استفاده در دستگاه‌های گلکسی، تلاش برای دستیابی به بسته‌بندی‌های بدون پلاستیک یا حرکت به سمت صفر شدن دور ریز زباله و صفر شدن مصرف برق در زمان استند‌بای بودن گوشی، می‌شود.

چالش‌های بیشتری در این راه وجود خواهد داشت، اما سامسونگ خود را مسئول می‌داند و به گزارش پیشرفت ماموریت خود در ایجاد تغییرات مثبت ادامه خواهد داد و الهام بخش دیگران برای محافظت از سیاره برای نسل‌های آینده خواهد بود.
 
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • سامسونگ,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
رندرهای فاش‌شده از Oppo A17 طراحی جذاب پنل پشتی را به‌تصویر می‌کشند image رندرهای فاش‌شده از Oppo A17 طراحی جذاب پنل پشتی را به‌تصویر می‌کشند 1401/07/04

رندرهای فاش‌شده نشان می‌دهند گوشی اقتصادی Oppo A17 در پنل پشتی طراحی مدرنی دارد و به دوربین دوگانه مجهز است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 7

برخی کاربران آیفون از مصرف بالای باتری در iOS 16 خبر داده‌اند image برخی کاربران آیفون از مصرف بالای باتری در iOS 16 خبر داده‌اند 1401/07/04

به‌نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران با نصب iOS 16 با مشکل مصرف بیش‌از حد باتری مواجه شده‌اند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 8

ردمی K60 احتمالاً با قابلیتی مشابه داینامیک آیلند آیفون ۱۴ پرو معرفی می‌شود image ردمی K60 احتمالاً با قابلیتی مشابه داینامیک آیلند آیفون ۱۴ پرو معرفی می‌شود 1401/06/30

توییتر تلگرام طبق گزارشی جدید، گوشی هوشمند ردمی KK0 احتمالاً با قابلیتی شبیه به داینامیک آیلند سری آیفون ۱۴ پرو معرفی خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 26

اولین گوشی با وای‌فای 7 سال 2024 از راه می‌رسد image اولین گوشی با وای‌فای 7 سال 2024 از راه می‌رسد 1401/06/30

طبق گزارش تازه‌ای، اولین گوشی هوشمند با پشتیبانی از وای‌فای 7 می‌تواند طی نیمه دوم سال 2024 وارد بازار شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 32

اپل: مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو با آپدیت نرم‌افزاری حل می‌شود image اپل: مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو با آپدیت نرم‌افزاری حل می‌شود 1401/06/29

اپل از باگی که در دوربین آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس وجود دارد و باعث لرزش لنز می‌شود، آگاه است و تا چند روز دیگر آپدیتی برای رفع این مشکل منتشر می‌کند. کوپرتینویی‌ها می‌گویند برای حل این باگ نیازی به مراجعه حضوری به مراکز این شرکت نیست، چون ایراد در بخش سخت‌افزار وجود ندارد و باگ مربوطه به‌طور نرم‌افزاری اصلاح می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 45

افشای رندرهای شیائومی 13 و 13 پرو؛ حفره درون نمایشگر و حاشیه‌های باریک image افشای رندرهای شیائومی 13 و 13 پرو؛ حفره درون نمایشگر و حاشیه‌های باریک 1401/06/29

روز گذشته شاهد انتشار تصویر زنده از طراحی بخش جلویی شیائومی 13 پرو بودیم و اکنون در ادامه انتشار اطلاعات تایید نشده از این سری، به تازگی پوستری به اشتراک گذاشته شده که نمایی از طراحی هر دو مدل استاندارد و پرو را نشان می‌دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38

اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد image اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد 1401/06/23

اپل به منظور رفع چند آسیب‌پذیری که سیستم‌عامل‌های iOS ،macOS و iPad OS را تحت تأثیر قرار داده بودند، پچ امنیتی جدیدی را منتشر کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 78

گوگل با انتشار تصاویری، رنگ‌بندی کامل پیکسل 7 و 7 پرو را به نمایش گذاشت image گوگل با انتشار تصاویری، رنگ‌بندی کامل پیکسل 7 و 7 پرو را به نمایش گذاشت 1401/06/20

گوشی‌های پیکسل 7 و 7 پرو در مهر ماه معرفی خواهند شد و گوگل اکنون تصاویری از گزینه‌های رنگی آن‌ها منتشر کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 49

اپل غیر از آمریکا، قیمت آیفون 14 را در اکثر بازارهای بین‌المللی افزایش داده است image اپل غیر از آمریکا، قیمت آیفون 14 را در اکثر بازارهای بین‌المللی افزایش داده است 1401/06/19

در بریتانیا، استرالیا، ژاپن و آلمان تمام مدل‌های آیفون 14 با قیمت بیشتری نسبت به آیفون 13 فروخته می‌شوند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 43

واتساپ به‌زودی دیگر از نسخه‌های قدیمی iOS پشتیبانی نخواهد کرد image واتساپ به‌زودی دیگر از نسخه‌های قدیمی iOS پشتیبانی نخواهد کرد 1401/06/16

واتساپ پس از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ تنها با iOS 12 و نسخه‌های جدیدتر سازگار خواهد بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 72