خدمات سایت


متن کامل خبر

انسان‌ ها اولین تمدن پیشرفته کره زمین نیستند

بشر به‌شدت در تلاش برای یافتن موجودات فضایی است. هرچند شاید بهتر باشد در مورد گذشته خود تجدید نظر کنیم. شواهد نشان می‌دهند که انسان ها اولین تمدن پیشرفته کره زمین محسوب نمی‌شوند.
1403/03/20 05:22:46 ب.ظ

ما به‌صورت پیش‌فرض می‌پذیریم که انسان ها اولین تمدن پیشرفته کره زمین هستند. به‌همین‌خاطر برای یافتن موجودات فضایی به فضا خیره شده‌ایم. هرچند برخی پژوهشگران بر این باور هستند که یک تمدن پیشرفته دیگر نیز پیش از انسان روی زمین حضور داشته است.

نشانه‌هایی از وجود اولین تمدن پیشرفته غیرانسانی در زمین وجود دارد

بسیاری تصور می‌کنند که ایده وجود یک تمدن پیشرفته در کره زمین پیش از شکوفا شدن تمدن انسانی منطقی نیست. هرچند نشانه‌های مختلفی به این مسئله اشاره دارند. شاید همین ابتدا از خود بپرسید که بناها و آثار باقی‌مانده از این تمدن پیشرفته کجا هستند. اما فراموش نکنید تغییرات اجرام آسمانی آنقدر شدید هستند که حتی ممکن است روزی هیچ نشانه‌ای از تمدن انسانی نیز کشف نشود.

پس از کجا می‌توانیم با اطمینان بگوییم که ما اولین تمدن پیشرفته کره زمین نیستیم؟ باید یادآوری کنیم که قدیمی‌ترین نشانه از حضور انسان مدرن در کره زمین به ۲۰۰ هزار سال پیش مربوط می‌شود. هرچند حیات روی کره زمین برای ۳.۵ میلیارد سال حضور داشته است. فاصله بین اولین زمان شکل‌گیری حیات با آغاز تمدن انسانی فوق‌العاده زیاد به‌نظر می‌رسد. این میزان نیز برای شکوفا شدن و سقوط چندین تمدن پیش‌انسانی و تمدن فرازمینی کافی به‌نظر می‌رسد.

تصور کنید که یک گونه فرازمینی با فناوری پیشرفته در گذشته بسیار دور روی زمین حضور داشته است. طبیعتا نمی‌توانید آثار اولین تمدن پیشرفته کره زمین را مشاهده کنید؛ زیرا ما با صفحات تکتونیک زمین طرف هستیم. حرکت این صفحات باعث می‌شود که در فاصله چند صد میلیون سال هر آنچه اکنون در سطح سیاره خاکی قرار دارد، به اعماق اقیانوس‌ها برود. بسترهای باستانی اقیانوس‌ها نیز به کوه‌های جدید زمین تبدیل می‌شوند.

علاوه بر این، به‌لطف فرسایش و رسوب‌گذاری پس از چندصد هزار سال دیگر هیچ نشانه‌ای از اولین تمدن پیشرفته کره زمین باقی نمی‌ماند، چه برسد به اینکه چند صد میلیون سال از زمان شکوفایی آنها بگذرد. بنابراین با روش‌های کنونی باستان شناسی نمی‌توان نشانه‌های چنین تمدنی را مشاهده کرد.

هرچند دو دانشمند اخترفیزیک به‌نام‌های آدام فرانک و گوین اشمیت توانسته‌اند نشانه مهمی را پیدا کنند.  اشمیت برای سال‌ها در حال بررسی سیاره‌های فراخورشیدی بوده است. وی تغییرات اقلیمی سیاره‌های گوناگون را در نظر می‌گرفت تا نشانه‌هایی از حضور صنعت را در آنها پیدا کند.

وقتی یک جامعه صنعتی شود، دمای سیاره در مدت کوتاهی به‌شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. در آن زمان یک تمدن به اندازه کافی پیشرفته شده است که بتواند حضور خود را به‌جهانیان اعلام کند. دانشمندان تاکنون توانسته‌اند با استفاده از روش‌های مختلف تغییرات دمایی کره زمین را در دوره‌های گوناگون تخمین بزنند.

نتایج نیز نشان دادند که حدود ۵۵ میلیون سال پیش دمای کره زمین ناگهان ۵ تا ۸ درجه سلسیوس افزایش یافته است. این دوره بیشینه گرمایی پالئوسن-ائوسن نامیده می‌شود و در نتیجه آزاد شدن حجم بالایی کربن دی‌اکسید رخ داده است. دانشمندان بر این باور هستند که این افزایش را می‌توان نشانه‌ای از حضور اولین تمدن پیشرفته در کره زمین دانست.

توجه داشته باشید که پس از چند میلیون سال، تغییرات دمایی تنها نشانه‌ای هستند که از تمدن انسانی باقی می‌مانند. البته شاید هم تمدن بعدی بتواند برخی ترکیبات و ایزوتوپ‌های مصنوعی را پیدا کند که در حالت عادی در طبیعت ایجاد نمی‌شوند.

هرچند بسیاری از دانشمندان نظریه مربوط به تمدن پیشرفته فرازمینی را قبول ندارند و بر این باور هستند که انسان اولین تمدن هوشمند زمین محسوب می‌شود. آنها تغییرات ناگهانی دمایی را نیز به عوامل طبیعی مربوط می‌دانند. اما در هر صورت نمی‌توان احتمال وجود موجودات پیشرفته در گذشته بسیار دور را نیز رد کرد.

این احتمال وجود دارد که موجودات فضایی دفعات مختلف به زمین سفر کرده و تلاش کرده باشند یک تمدن را آغاز کنند. هرچند که تمدن‌ها نیز همچون فصل‌های طبیعت عمر محدودی دارند. برخی می‌گویند که چه اثری از این تمدن‌ها باقی مانده است؟ در پاسخ به این موضوع باید گفت که فرسایش می‌تواند در گذر زمان ماهیت سازه‌های مختلف را کاملا دگرگون کند. به‌صورتی که به‌راحتی برای ما قابل شناسایی نباشند.

هرچند پیشرفت عجیب برخی تمدن‌های باستانی سبب شده است که این نظریه تقویت شود. یافته‌های باستان شناسی نشان می‌دهد که برخی تمدن‌های اولیه انسانی فوق‌العاده جلوتر از زمان خود بوده‌اند. به‌عنوان مثال هنوز سوالات زیادی در مورد تمدن دره سند، تمدن مایا و یا اهرام مصر بی‌پاسخ باقی مانده‌اند. آیا امکان دارد که آنها با یوفو و موجودات فضایی دیدار کرده باشند؟ در این صورت آیا همچنان می‌توان گفت که ما اولین تمدن پیشرفته کره زمین هستیم؟

منبع : گجت نیوز
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • انسان‌,
  • موجودات فضایی,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
رهبران دنیای فناوری به حادثه تیراندازی به دونالد ترامپ واکنش نشان دادند image رهبران دنیای فناوری به حادثه تیراندازی به دونالد ترامپ واکنش نشان دادند 1403/04/24

مدیران عامل اپل، مایکروسافت، گوگل، آمازون، تسلا و غیره در پست‌هایی حادثه ترور نافرجام دونالد ترامپ را محکوم کردند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 15

مشخصات پیکسل واچ 3 فاش شد؛ نمایشگر 2000 نیتی و حاشیه‌های کمتر image مشخصات پیکسل واچ 3 فاش شد؛ نمایشگر 2000 نیتی و حاشیه‌های کمتر 1403/04/20

پیکسل واچ 3 گوگل احتمالاً صفحه‌نمایشی با روشنایی 2000 نیت و حاشیه‌های کمتر خواهد داشت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 34

تصاویر رسمی وان‌‌ پلاس پد 2، واچ 2R و نورد بادز 3 پرو پیش از معرفی لو رفت image تصاویر رسمی وان‌‌ پلاس پد 2، واچ 2R و نورد بادز 3 پرو پیش از معرفی لو رفت 1403/04/20

این محصولات ۱۶ ژوئیه (۲۶ تیرماه) معرفی خواهند شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38

نسخه نهایی سیری جدید با Apple Intelligence احتمالاً در بهار 2025 عرضه می‌شود image نسخه نهایی سیری جدید با Apple Intelligence احتمالاً در بهار 2025 عرضه می‌شود 1403/04/18

بلومبرگ در گزارش جدیدی می‌گوید نسخه کامل سیری جدید با قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل در بهار سال آینده منتشر خواهد شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 23

قابلیت ترجمه زنده گلکسی AI احتمالاً به‌زودی تماس‌های واتساپ را نیز پشتیبانی می‌کند image قابلیت ترجمه زنده گلکسی AI احتمالاً به‌زودی تماس‌های واتساپ را نیز پشتیبانی می‌کند 1403/04/17

طبق شایعه‌ای جدید، ویژگی ترجمه‌ی زنده‌ی تماس‌ها با هوش مصنوعی گلکسی AI به‌زودی از واتساپ نیز پشتیبانی خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 22

قابلیت‌های گلکسی رینگ در اپ سامسونگ مشاهده شد؛ مشابه گلکسی واچ image قابلیت‌های گلکسی رینگ در اپ سامسونگ مشاهده شد؛ مشابه گلکسی واچ 1403/04/11

نسخه جدید اپلیکیشن Samsung Health بخشی از قابلیت‌های سلامتی حلقه هوشمند سامسونگ موسوم به گلکسی رینگ را فاش کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 67

گوگل ترنسلیت حالا از 110 زبان جدید پشتیبانی می‌کند؛ افزایش دو برابری زبان‌ها به‌لطف هوش مصنوعی image گوگل ترنسلیت حالا از 110 زبان جدید پشتیبانی می‌کند؛ افزایش دو برابری زبان‌ها به‌لطف هوش مصنوعی 1403/04/07

در حال حاضر، سرویس ترجمه محبوب گوگل از 234 زبان جهان پشتیبانی می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 48

اسپیس ایکس با موفقیت ماهواره هواشناسی GOES-U را به فضا پرتاب کرد image اسپیس ایکس با موفقیت ماهواره هواشناسی GOES-U را به فضا پرتاب کرد 1403/04/07

ماهواره GOES-U آخرین ماهواره از سری ماهواره‌های عملیاتی محیطی- زمینی (GOES) است که برای اداره ملی اقیانوسی و جوی ساخته‌ شده‌‌ است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 44

ال‌جی با ربات هوشمند CLOi، پذیرایی از مهمان و مراقبت‌های بهداشتی را ساده‌تر می‌کند image ال‌جی با ربات هوشمند CLOi، پذیرایی از مهمان و مراقبت‌های بهداشتی را ساده‌تر می‌کند 1403/04/06

جدیدترین ربات خودران شرکت ال‌جی، با قابلیت‌های پیشرفته برای ارائه‌ی سرویس بهتر در مراکز خدماتی رونمایی شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 48

جیمیل به نوار جدید هوش مصنوعی جمینای و قابلیت خلاصه‌سازی ایمیل‌ها مجهز شد image جیمیل به نوار جدید هوش مصنوعی جمینای و قابلیت خلاصه‌سازی ایمیل‌ها مجهز شد 1403/04/05

نسخه وب جیمیل به نوار کناری جدید جمینای (Gemini) مجهز شده و می‌تواند کارهایی مانند خلاصه‌کردن ایمیل‌ها و ساخت پیش‌نویس ایمیل‌های جدید را انجام دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 40