خدمات سایت


متن کامل خبر

جزییات باغ ویلا برای ایرانیان از زبان احمدی نژاد

آرشیو
اگر به این مبلغ هم 20 میلیون هزینه حصار و شبکه آبیاری و احداث باغ را اضافه کنیم یک خانه 1000 متری برای خانواده ای 60 میلیون تمام می شود که الباقی این مبلغ نیز می تواند در چرخه اقتصاد کشور عاملی برای سازندگی می شود.
1390/04/18 04:45:14 ق.ظ

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ساخت باغ ویلای 1000 متری برای هر خانواده 60 میلیون تمام می‌شود در رابطه با انتقاد کارشناسان از کمبود آب برای طرح گفت: جمعیت که تغییری نمی‌کند و میزان مصرف آب نیز به میزان جمعیت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد امروز شنبه در چهاردهمین اجلاس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد با اشاره به ویژگی های مهندسی گفت: دو ویژگی بسیار مهم در مهندسین وجود دارد که نخست برای هر مسئله ای پاسخی داشته و در واقع برای آنها نشدنی معنا ندارد و دوم اینکه مهندسین همواره بر اساس یک نقشه راه حرکت می کنند.

وی افزود: اگر این نگاه بر تمام بخش های کشور حاکم شود ما با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به خصیصه دیگر مهندسین تصریح کرد: ادبیات و تصمیم گیری مهندسین ما همواره به گونه ای بوده است که مردم سخنان آنها را درک و با آنان در هر شرایطی همراهی کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ساختن ایران تاکید کرد و گفت: اگر یک ملت بخواهند عزیز باشند، از منافع و امنیت حیثیت خود دفاع کنند و در مناسبات جهانی اثر گذار باشند، باید پیشرفت کنند و البته این فقط از طریق سازندگی میسر است.

احمدی نژاد با اعلام اینکه همه امکانات برای ساختن ایران مهیااست، ادامه داد: بهترین منابع طبیعی، بهترین نیروی انسانی و بهترین شرایط آب و هوایی برای ساختن ایران وجود دارد.

رئیس جمهوردر عین حال گفت من فکر می کنم ما در این شرایط نیازمند الگو و نقشه راه هستیم که هم اکنون بحث از الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت مطرح است.

وی در رابطه با ابعاد اسلامی پیشرفت ادامه داد: وقتی می گوییم الگوی اسلامی ، یعنی مناسبات اجتماعی و فضای فرهنگی آینده را می خواهیم ترسیم کنیم.

احمدی نژاد با طرح این سئوال که ما به کجا می خواهیم برسیم و آیا می خواهیم مثل مدعیانی باشیم که برای رسیدن به پول حاضرند دست به هر اقدامی بزنند، گفت: این گونه نیست ، ما باید بدنبال رسیدن به نقطه ای انسانی و اخلاقی باشیم یعنی جامعه ای که کرامت و عدالت بر آن حاکم باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: ما می خواهیم به جایی برسیم که تک تک انسانها ارزش داشته باشند و در فضایی پاک و سالم زندگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ایرانی بودن این الگو نیز تاکید کرد و گفت: باور من این است که در تاریخ فعالیت های عمرانی ایران، یک نگاه منسجم مهندسی وجود دارد که این نگاه را هم می توان در تاریخ فرهنگ ایران مشاهده کرد و هم در فعالیت عمرانی.

احمدی نژاد با اعلام اینکه کمتر روستایی در کشور ما وجوددارد که یک اثر مهندسی تاریخی نداشته باشد، افزود: اگر هر کدام از این آثار حفظ می شد و در معرض دید همه جهانیان قرار می گرفت سراسر ایران حاوی جاذبه های گردشگری بسیاری معرفی می شد.

رئیس جمهور با اعلام اینکه در آثار عمرانی به جا مانده به خوبی می توان دید که بهترین استفاده از طبیعت در ایران صورت گرفته است، تصریح کرد: یکی از مهندسی ترین و دقیق ترین کارهای صورت گرفته شبکه قنوات ایران است که با محیط زیست نیز سازگاری دارد.

وی در ادامه سخنان خود به شبکه مدرن آبیاری در شهرستان شوشتر اشاره کرد و گفت: این شبکه با 2700 سال قدمت کماکان ماندگار بوده و هم اکنون نیز می توان از آن بهره برداری کرد.

احمدی نژاد تصریح کرد: در زمینه مسائل فرهنگی نیز ایرانیان همانند مسائل عمرانی سرآمد بوده و در شرایطی که سرتاسر ایران توسط دیگران اشغال شده بود جوانه های ایرانی دوباره سر برآورد و حتی اشغالگران را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

رئیس جمهور نگاه ایرانی را در طول تاریخ نگاه مهندسی عنوان کرد و گفت: آنانی که امروز به دولت ایراد می گیرند نیز نمی توانند به کارهای آن اشکال وارد کنند بلکه در بخش های حاشیه ای فضایی را ایجاد می کنند و در آن به ایراد گیری از دولت می پردازند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مسکن اشاره کرد و گفت: طی 50 سال گذشته یکی از مسائل مهم ایران و جهان مسکن بوده و هم اکنون نیز از دغدغه های اصلی خانوار به شمار می رود.

احمدی نژاد با انتقاد از شرایط مسکن و شهرسازی در کشور گفت: هیچ زمان مسئله و مشکل مسکن به اندازه 50 سال اخیر پیچیده نبوده است.

رئیس جمهور با اشاره به 29 میلیون هکتار زمین قابل استفاده برای شهرسازی در کشور گفت: می توان با این اهرم شیوه شهرسازی در کشور را عوض کرد و به 20 میلیون خانوار ایرانی هر کدام 1000 متر زمین بدهیم تا 10 درصد آن را زیر ساختمان برده و الباقی آن را به باغ تبدیل کنند.

وی به ایراد مطرح شده دررابطه با کمبود آب برای طرح اشاره کرد و افزود: جمعیت که تغییری نمی کند و میزان مصرف آب نیز به میزان جمعیت خواهد بود و این در شرایطی است که اگر منابع آب کشور به طور صحیح با آبیاری تحت فشار و یا کشاورزی گلخانه ای مورد استفاده قرار گیرد ظرفیت لازم وجود دارد.

رئیس جمهور به قیمت مسکن در شهر تهران اشاره کرد و گفت: به طور متوسط اگر قیمت مسکن 20 میلیون ریال به ازای هر متر محاسبه شود یک آپارتمان 100 متری حدود 200 میلیون تومان در بازار به فروش می رسد ولی اگر خانواده بخواهد 100 متر بنا در زمین اعطایی بسازد حدود 40 میلیون هزینه ساخت دارد.

وی افزود: اگر به این مبلغ هم 20 میلیون هزینه حصار و شبکه آبیاری و احداث باغ را اضافه کنیم یک خانه 1000 متری برای خانواده ای 60 میلیون تمام می شود که الباقی این مبلغ نیز می تواند در چرخه اقتصاد کشور عاملی برای سازندگی می شود.

احمدی نژاد همچنین در ادامه سخنانش تصریح کرد: یک اشکال در نظام قبل از انقلاب در این کشور وجودداشت و آن این بود که حکومت هیچ ارتباطی با مردم نداشت. بعد از انقلاب نیز شاهد اشکالی هستیم که برخی حکومت را رقیب مردم می دانند در حالی که حکومت متعلق به مردم بوده و ما نیز هر کاری انجام می دهیم برای همین مردم است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید نگاه خود را مبتنی بر مهندسی ایرانی تنظیم کنیم، تصریح کرد: ما باید ایران را بر اساس الگوی اسلامی و ایرانی بسازیم و نباید اصالت خود را تغییر بدهیم زیرا اگر خودمان نباشیم نظم اجتماعی و فرهنگ خودمان را به هم ریخته و در آن شرایط همه چیز از دست می رود.

وی در ادامه سخنانش با اعلام اینکه هر جا کار موفقی در کشور صورت گرفت حاصل کار مهندسی است، گفت: هدفمند کردن یارانه ها حاصل فعالیت جمعی بود که با نگاه مهندسی زمینه های اجرای این طرح را بررسی و آن را عملیاتی کردند و به همین خاطر امروز در دنیا این طرح به عنوان الگویی موفق شناخته می شود.

احمدی نژاد همچنین با اعلام اینکه حجم کارهای عمرانی ما در سال جاری تقریبا دو برابر می شود از مهندسین خواست که در طرح جدید مسکن وارد شده و شرایط را برای زندگی خانوارها در شان ایرانیان مهیا کنند.

رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: باور من این است که ایران می تواند بر بام عزت جهان بنشیند.

به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
اینترنت ثابت چقدر گران شد؟ image اینترنت ثابت چقدر گران شد؟ 1402/12/07

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: موضوع افزایش تعرفه باند پهن یا دیتا برای بخش ثابت و سیار بوده که در بخش سیار زودتر بارگذاری کردند اما اپراتورهای ثابت‌ بعد از اپراتورهای سیار اقدام کردند که بین ۳۰ تا ۳۴ درصد است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 21

قیمت انواع سشوار image قیمت انواع سشوار 1402/12/02

بر اساس قیمت سشوار کرونر مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است این در حالیست که قیمت سشوار جی اچ دی مبلغ ۲۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 35

ارزش بیت‌کوین به زیر ۵۳ هزار دلار سقوط کرد ارزش بیت‌کوین به زیر ۵۳ هزار دلار سقوط کرد  image ارزش بیت‌کوین به زیر ۵۳ هزار دلار سقوط کرد ارزش بیت‌کوین به زیر ۵۳ هزار دلار سقوط کرد 1402/12/02

قیمت بیت‌کوین تا ۵۳ هزار دلار افزایش یافت اما مدت زمان این صعود کوتاه بود و دوباره به زیر این سطح سقوط کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38

کوروش کمپانی‌های دیگر در کمین اموال مردم!/ ماجرای زندگی‌هایی که برای آیفون ۱۳ هوا رفت image کوروش کمپانی‌های دیگر در کمین اموال مردم!/ ماجرای زندگی‌هایی که برای آیفون ۱۳ هوا رفت 1402/11/30

«کوروش کمپانی تعطیل و مالک آن متواری شد»؛ اما این تمام ماجرا نیست؛ حالا اما شرکت‌های دیگری که همزمان با کوروش کمپانی فعالیت خود را آغاز کرده بودند، همچنان مشغول به فعالیت هستند و به نظر می‌رسد باز هم، کسی ناظر بر فعالیت این شرکت‌ها نیست.

امتیاز:
تعداد بازدید: 28

رکوردزنی بیت کوین بعد از دو سال image رکوردزنی بیت کوین بعد از دو سال 1402/11/25

قیمت بیت‌کوین روز سه‌شنبه برای نخستین بار در بیش از دو سال گذشته به بالای ۵۰ هزار دلار رسید.

امتیاز:
تعداد بازدید: 47

مالباختگان صرافی رمزارز FTX پول خود را پس می‌گیرند image مالباختگان صرافی رمزارز FTX پول خود را پس می‌گیرند 1402/11/23

صرافی FTX با اتخاذ روش‌های جدید و پیگیری سرمایه‌گذاری‌های پیشین، به‌دنبال برگرداندن دارایی‌ مشتریان خود است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 27

۷۰درصد سهام تپسی توسط گلرنگ خریداری شد image ۷۰درصد سهام تپسی توسط گلرنگ خریداری شد 1402/11/16

با خرید ۷۰ درصد سهام تپسی به ارزش نهایی ۲.۱ هزار میلیارد تومان در تاریخ ۱۵ و ۱۶ بهمن، از این پس هلدینگ گلرنگ مالک اصلی یکی از بزرگ‌ترین استارتاپ‌های کشور خواهد بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 38

پیش‌بینی جالب از افزایش قیمت اتریوم image پیش‌بینی جالب از افزایش قیمت اتریوم 1402/11/11

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تاریخ تایید صندوق قابل معامله در بورس اتریوم را تعیین کرد و پیش‌بینی می‌شود ارزش این سکه به ۴۰۰۰ دلار صعود کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 56

وزیر اقتصاد: مجموع تراکنش‌های واریزی به حساب ۱۲۳ اینفلوئنسر ۲۳۰۰ میلیارد تومان است image وزیر اقتصاد: مجموع تراکنش‌های واریزی به حساب ۱۲۳ اینفلوئنسر ۲۳۰۰ میلیارد تومان است 1402/11/11

وزارت اقتصاد از ۱۲۳ فعال فضای مجازی که بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 54

قیمت بیت کوین صعود کرد image قیمت بیت کوین صعود کرد 1402/11/07

بازار ارزهای دیجیتال صعود کرد و بیت‌کوین نیز به ارزش ۴۲ هزار دلاری دست یافت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 49