خدمات سایت


متن کامل خبر

مردم از خیر کارت اعتباری خرید کالا گذشته اند

آرشیو
دو علت کاهش میزان اعتبار کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی و کاهش قدرت خرید از سوی مردم دررکود بازار لوازم خانگی و نبود استقبال کافی از کارت اعتباری خرید موثر بوده است.
1394/11/19 10:14:36 ق.ظ

در ماه‌های اخیر، دو علت کاهش میزان اعتبار کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی و کاهش قدرت خرید از سوی مردم در کود بازار لوازم خانگی و نبود استقبال کافی از کارت اعتباری خرید موثر بوده است.

حبیب‌الله انصاری با اشاره به گذشت نزدیک به سه هفته از آغاز اعطای کارت اعتباری خرید لوازم خانگی اظهار کرد: یکی از مهمترین دلایل استقبال کم از این طرح، کاهش میزان اعتبار این کارت‌ها بود که در کنار سایر محدودیت‌ها همچون تقسیم‌بندی مشمولان کارت در عدم استقبال کافی موثر بود.

وی افزود: در طول دو ماه و نیم گذشته که این طرح از سوی وزارت صنعت اعلام شد، وجود تغییرات در اجرای طرح خرید لوازم خانگی توسط کارت اعتباری از دلایل استقبال کم متقاضیان شمره می‌شود.

به گفته انصاری، با اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح که معادل 4هزار و 200میلیارد تومان است، تنها 700هزار متقاضی تا سقف 6میلیون تومان، توان دریافت این اعتبار را دارند، از این رو گفته شده است در این مدت تنها 25 هزار کارت به زوج‌های جوان تعلق گرفته است.

  وی با اشاره به مدت زمان کم بازپرداخت اقساط که حدود 18 ماه است، تصریح کرد: ممکن است به دلیل مدت زمان کمی که برای بازپرداخت در نظر گرفته شده‌است،  برخی از متقاضیان از خیر دریافت اعتبار بگذرند.

دبیر کل صنایع لوازم خانگی ایران اظهار کرد:یکی دیگر از دلایل استقبال کم از کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی، موضوع برجام است. چرا که مردم بر این باورند که شاید پس از برجام قیمت‌ها رو به کاهش رود و تغییراتی در بازار ایجاد شود. از طرفی دیگر، برخی فروشگاه‌های لوازم خانگی که با رکود همراه شده‌اند، شرایط فروش اقساطی لوازم خانگی را از ماه‌های گذشته آغاز کرده‌اند.

بنا بر این  سه ماه از اعلام طرح کارت اعتباری خرید لوازم خانگی تا سقف 10میلیون تومانی و سه هفته نیز از آغاز اعطای این کارت‌ها می‌گذرد، اما همچنان بازار لوازم خانگی به انتظار مشتری نشسته است و جشنواره‌های فروش یکی پس از دیگری رقابت را آغاز کرده‌اند.

پس از اعلام طرح‌های خرید اعتباری لوازم خانگی و خودرو با کمک وزارت صنعت، به نظر می‌رسید فروش لوازم خانگی از خودرو آسان‌تر باشد؛ اما این ایده در اجرا اینگونه نبود.

طی سه ماه گذشته، طرح اعطای اعتبار خرید خودرو تا سقف 25 میلیون تومان اجرایی شد و این روزها حتی آخرین متقاضیان نیز در حال تحویل خودروی خود هستند، اما هنوز بازار لوازم خانگی در گیر و دار اعطای این کارت‌ها است.

درمدت زمان اعلام، اعطا و اجرای کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی بارها تغییراتی در نحوه اجرای طرح، مشمولان و میزان اعتبار کارت ایجاد شد، اما در نهایت حدود سه هفته گذشته این طرح کلید خورد.

حال با گذشت مدتی از اعطای این کارت‌ها، گفته می‌شود تنها هفت درصد از مشمولان از این طرح استقبال کرده‌اند.

طبق اعلام مسؤولان بانک مرکزی، چند هفته بعد از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا فقط حدود 7 درصد در آن ثبت‌نام کردند. معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه طرح کارت‌های اعتباری کاری نو بود که فرآیند آن در حال اجرایی شدن است، از ثبت‌نام حدود 26 هزار زوج برای دریافت این کارت‌ها خبر داد. در حالی که حدود 3 ماه از اجرای بسته تسریع رونق اقتصادی و سیاست‌های اعتباری بانک مرکزی می‌گذرد، صدور کارت‌های اعتباری برای خرید کالاهای داخلی هنوز اجرایی نشده است. این در حالی است که بارها زمان اجرایی شدن و توزیع این کارت‌ها به تاخیر افتاده است.

 


به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • کارت اعتباری,
  • کارت خرید کالای ایرانی,
  • کارت خرید لوازم خانگی,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
افت مجدد قیمت بیت کوین به کانال ۲۲ هزار دلاری  image افت مجدد قیمت بیت کوین به کانال ۲۲ هزار دلاری 1401/11/17

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۲۲ هزار و ۹۱۰ دلار و اتریوم هزار و ۶۳۶ دلار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 9

افزایش 20 درصدی عوارض طرح ترافیک در سال آینده؛ طرح ترافیک 53 هزار تومان می‌شود image افزایش 20 درصدی عوارض طرح ترافیک در سال آینده؛ طرح ترافیک 53 هزار تومان می‌شود 1401/11/17

نرخ کنونی عوارض تقریباً ۴۴ هزار تومان است که با توجه به افزایش ۲۰ درصدی، در سال‌ آینده به حدود ۵۳ هزار تومان می‌رسد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 9

نوسانات بیت کوین در کانال ۲۳ هزار دلاری  image نوسانات بیت کوین در کانال ۲۳ هزار دلاری 1401/11/16

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۲۳ هزار و ۳۷۴ دلار و اتریوم هزار و ۶۵۶ دلار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 16

قیمت بیت کوین همچنان در کانال ۲۳ هزار دلاری  image قیمت بیت کوین همچنان در کانال ۲۳ هزار دلاری 1401/11/12

در ساعات نخست معاملات روز چهارشنبه، قیمت بیت‌کوین و بازار رمزارزها شاهد نوسانات بوده و کوین‌ها در محدوده سبز و قرمز قرار دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 45

صعود قیمت بیت کوین به بالای کانال ۲۲ هزار دلاری  image صعود قیمت بیت کوین به بالای کانال ۲۲ هزار دلاری 1401/11/01

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۲۲ هزار و ۶۴۳ دلار و اتریوم هزار و ۶۵۳ دلار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 78

مایکروسافت 10 هزار کارمند خود را اخراج می‌کند image مایکروسافت 10 هزار کارمند خود را اخراج می‌کند 1401/10/28

ظاهراً از امروز تعدادی از نیروهای مایکروسافت در بخش‌های مهندسی این شرکت اخراج می‌شوند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 67

انفجار ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۳، قیمت آن را احتمالاً به بالای ۵۰ هزاردلار می‌رساند image انفجار ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۳، قیمت آن را احتمالاً به بالای ۵۰ هزاردلار می‌رساند 1401/10/27

آنتونی اسکاراموچی، بنیان‌گذار SkyBridge Capital، پیش‌بینی کرده است قیمت بیت کوین طی چندسال آینده به ۵۰ تا ۱۰۰ هزاردلار خواهد رسید.

امتیاز:
تعداد بازدید: 51

شورای رقابت: بازار اینترنت ثابت انحصاری است؛ مرکز ملی رقابت دستورالعمل قیمت تنظیم کند image شورای رقابت: بازار اینترنت ثابت انحصاری است؛ مرکز ملی رقابت دستورالعمل قیمت تنظیم کند 1401/10/26

شورای رقابت بازار اینترنت ثابت را انحصاری تشخیص داده و مرکز ملی رقابت را به تنظیم دستورالعمل قیمت برای این بازار مکلف کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 79

ایلان ماسک رکورد گینس را شکست؛ بزرگ‌ترین زیان مالی شخصی در تاریخ image ایلان ماسک رکورد گینس را شکست؛ بزرگ‌ترین زیان مالی شخصی در تاریخ 1401/10/25

گینس در گزارشی اعلام کرده که ایلان ماسک حالا رکورد جهانی بزرگ‌ترین ضرر مالی شخصی در طول تاریخ را به نام خود ثبت کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 40

قیمت بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری  image قیمت بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری 1401/10/25

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۲۰ هزار و ۵۹۴ دلار و اتریوم هزار و ۵۱۹ دلار است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 41