خدمات سایت


متن کامل خبر

چگونه یک سرخ کن مناسب بخریم؟

آرشیو
سرخ کن از جمله لوازم خانگی می باشد که استفاده از آن در خانه ها به امری معمول تبدیل شده است.
1396/04/27 09:25:20 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سرخ کن ها در اندازه های مختلف، رنگ ها و طراحی های مختلف در دسترس می باشند. این به شما اطمینان می دهد که می توانید سرخ کن مناسب نیاز، بودجه و سلیقه خودتان را بیابید.

مشخصات:

سرخ کن های امروزی دارای سبدی فلزی هستند که غذا داخل آن قرار می گیرد و به همرا ه آن داخل روغن جوشیده قرار می گیرد. سرخ کن ها معمولا دارای تایمر به همراه هشداردهنده صوتی، دستگیره ای که سبد را به داخل روغن پایین و بالا می برد، مقیاسی برای جلوگیری از سرخ شدن بیش از حد غذا، سیستم بادگیری که موجب کاهش بوی متصاعد شده از غذای در حال سرخ شدن می شود، فیلتر روغن برای افزایش طول عمر استفاده از آن، و سیستم های الکتریکی و مکانیکی کنترل درجه حرارت می باشند. سرخ کن ها برای آماده کردن بسیاری از فست فود ها و سرخ و برشته کردن آنها به کار می روند.

ساختار

به دلیل استفاده از سیستم های انتقال گرمای بهتر، سرخ کن های تجاری جدید بهره انرژی بسیار بهتری دارند. سرخ کن های تجاری دارای سیستم گرم کن انفرارد دارای بهره مناسبی هستند ولی معمولا قیمت بالایی دارند. معمولترین سرخ کن در حال حاضر سرخ کن های الکتریکی هستند و دیگر خبری از سرخ کن های گازی نیست. از آنجای که المنت گرم کننده در سرخ کن های الکتریکی در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژی در آنها بسیار کم است. سرخ کن ها معمولا از استیل یا فولاد نرم هستند. استیل کمتر از فولاد نرم خورده می شود. بنابراین سرخ کن استیل گارانتی بهتری نسبت به جنس فولاد نرم دارد. سرخ کن ها دیگ های به شکل های مختلف دارند. بعضی از سرخ کن ها دارای "نقطه سرد" در کف دیگ خود هستند. این دقیقا جایی است که مقدار زیادی از خرده های غذا آنجا ته نشین می شود، و دمای پایین در این نقطه از لکه دار شدن و فاسد شدن روغن جلوگیری می کند.

انواع سرخ کن:

سرخ کن های الکتریکی دارای درپوش هستند که برای ایمنی و محافظت در مقابل سوختگی ناشی از روغن داغ قابلیت قفل شدن دارند. در بیشتر سرخ کن ها قابلیت خارج کردن سبد از روغن فاقد نیاز به باز کردن درپوش وجود دارد. برخی از مدل ها دارای دریچه ای شیشه ای هستند که به شما امکان مشاهده مراحل طبخ را می هد. آنها دارای نشانگرهایی هستند که کاربر را از شرایط طبخ آگاه می کنند. توصیه می شود قبل از روشن کردن دستگاه با استفاده از حوله یا دستمال کاغذی سطح داخلی این شیشه با روغن چرب شود. این کار موجب می شود که بخار مانع مشاهده داخل سرخ کن در زمان طبخ نشود. 

سبد چرخان تکنولوژی جدیدی است که در سرخ کن ها به کار می رود وموجب صرفه جویی در مصرف روغن می شود. این سرخ کن ها نصف بقیه مدل ها روغن مصرف می کنند. در این مدل سرخ کن به جای اینکه سبد به داخل روغن فرو برده شود، سرخ کن دارای سبدی است که به صورت عمودی نصب شده و توسط یک موتور الکتریکی به چرخش در می آید.در این روش غذا همیشه داخل روغن نیست بلکه  به همراه چرخش سبد به صورت دوره ای از روغن خارج می شود. مزیت این کار غذای کاملا سرخ شده است که میزان روغن مصرف شده و باقی مانده به همراه غذا کمتر از سایر مدل ها است. این مقدار چربی باقی مانده ممکن است برای برخی غذاها مناسب نباشد ولی به طور کلی نتیجه کار بهتر از سایر روش ها است. این سرخ کن ها دارای درپوش قفل شدنی، فیلتر و دریچه ی شیشه ای نیز هستند.

نکات خرید سرخکن

آنچه باید درهنگام خرید سرخ کن به آنها توجه داشت:

زمان خرید موارد زیادی باید در نظر گرفته شوند که در این میان ظاهر و نحوه عملکرد از اهمیت بالایی برخوردارند. پیش بینی های ایمنی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید سرخ کنی تهیه کنید که دسته ها و درپوش آن در هنگام کار گرم نشود.

کنترل کننده ی درجه حرارت:

بسیاری از سرخ کن های امروزی دارای سیستم الکترونیکی کنترل دما هستند. این سیستم ها با اندازه گیری پیوسته دمای روغن باعث صرفه جویی درمصرف انرژی می شوند. یک ترموستات خوب می تواند دما را با اختلاف کمتر از 7 درجه سانتیگراد نسبت به دمای مورد نظر ثابت نگه دارد که موجب می شود زمان دقیق طبخ را بدانیم. ترموستات های ایمن، سرخ کن را زمانی که دمای روغن داخل آن به مقدار خطرناکی برسد، خاموش می کنند و مانع آتش گرفتن روغن می شوند.

 چراغ نشان دهنده وضعیت:

سرخ کنی تهیه کنید که چراغ نشان دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد، بلکه منظور اینجا چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

تایمر(زمان سنج):سرخ کن دارای تایمر دارای مزیت بیشتری می باشد. زمانی که از راهنمای طبخ غذایی را انتخاب کرده و می خواهید آن را تهیه کنید، معمولا در این راهنما زمان لازم طبخ به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می شود. بنابراین شما می توانید پس از آماده شده روغن(که چراغ نشان دهنده این را به شما علامت می دهد) تایمر را بر روی زمان مورد نیاز طبخ تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان طبخ مراقب سرخ کن باشید، بلکه می توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.

فیلتر روغن:

سیستم فیلتر روغن به از میان برداشتن ذرات غذای باقی مانده از دفعات قبلی سرخ کردن،کمک می کنند. این ذرات می توانند آنقدر ریز باشند که توسط چشم قابل مشاهده نباشند. جدا کردن این ذرات به افزایش طول عمر روغن کمک می کند و حتی می تواند طول عمر آن را تا دوبرابر افزایش دهد.    استفاده از روغن خالی از ناخالصی سلامت غدا را تضمین می کند. بیشترمردم استفاده از تکنولوژی را به  همراه سلامت غذا تواما ترجیح می دهند، بنابراین  حساسیت نسبت به دارا بودن فیلتر روغن در زمان انتخاب و خرید از موارد بسیار مهم است که باید مورد توجه قرارگیرد.

مورد دیگر در مورد فیلتر روغن مهم است این است که باید به سادگی قابل شستشو و یا عوض کردن باشد.

گنجایش:

گنجایش سرخ کن مشخصه مهم دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد. ممکن است از سرخ کن برای آماده کردن مقداری اسنک یا آماده کردن غذای یک نفر استفاده شود. برخی نیز می خواهند برای همه افراد خانواده سیب زمینی سرخ کرده درست کنند. سرخ کن ها در اندازه های مختلف تولید می شوند به صورتی که در اندازه های کوچک که در بازار به اسم مدل دانشجویی شناخته می شوند، تا اندازه های مخصوص خانواده در دسترس هستند. شما باید بر اساس میزان استفاده و تعداد اعضای خانواده, سرخ کن مناسب خودرا از نظر اندازه انتخاب کنید. باید در نظر داشت فضای موجود در آشپزخانه نیز می تواند بر روی اندازه سرخ کن تاثیر داشته باشد.

رنگ و طراحی وسیله:

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ بندی دکوراسیون شما، شما را از خریدتان راضی تر خواهد کرد. بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه و یا مدلی بهتر با دکوراسیون و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.

مشخص کردن محل مناسب در آشپزخانه:

از دو نظر تعیین محل سرخ کن از اهمیت برخوردار است. اول اینکه مانند هر وسیله برقی دیگری باید از وجود پریز برق در محل اطمینان حاصل کرد. مورد دیگر این است که به هر حال سرخ کن در هنگام کار کردن بخاراز خود متساعد می کند، بنابراین باید توجه داشت که سرخ کن در محلی قرار گیرد که مقداری فضای خالی بالای درپوش آن وجود داشته باشد.

و لایه داخلی نچسب:

لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می شود که نه تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شستشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان گردد.

موارد ایمنی در سرخ کن:

بدنه سرد:بهتر است سرخ کنی تهیه کرد که مطمئن باشید در هنگام کار حرارت به بدنه بیرونی منتقل نمی شود. توجه به ادعای سازنده در دفترچه راهنما می تواند در این مورد کافی باشد. همچنین حمل دستگاه باید آسان باشد که این نیز علاوه بر عدم انتقال حرارت به دسته های مناسب برای این کارنیاز دارد.

سبد آسانسوری:اگرچه برخی معایب برای سبد آسانسوری ذکر می شود که از جمله آنها ادعای خراب شدن زود آنها است ولی باید توجه داشت که این سبد ها مزایای زیادی دارند. اولین و مهمتری مزیت آنها این است که به شما امکان می دهد که پس از بستن دریچه سرخ کن با رها کردن ضامن سبد محتوی غذا را به داخل روغن در حال جوشیدن فرو کنید. در واقع این کار ایمنی بسیار بالایی دارد. در صورتی که این کار فاقد بستن دریچه و دستی صورت گیرد احتمال سوختگی بسیار زیاد خواهد بود.

مزیت دیگر این سبد ها این است که در مواردی که نیاز است در جریان کار غذایی به سبد اضافه شود می توان سبد را بالا آورد و پس از اضافه کردن غذا دوباره با بستن دریچه سبد را به داخل روغن پایین ببرید.

منبع : الکا ایران
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • راهنمای خرید,
  • سرخ کن,
  • راهنمای خرید سرخ کن,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
قهوه ساز تمام اتوماتیک اسمگ به بازار راه پیدا کرد image قهوه ساز تمام اتوماتیک اسمگ به بازار راه پیدا کرد 1400/05/03

مجموعه قهوه ساز تمام اتوماتیک اسمگ به عنوان Bean to Cup برای تهیه قهوه تنها با لمس یک دکمه به بازار معرفی شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 9

لوازم خانگی هوشمند جدید شیائومی فردا معرفی خواهد شد image لوازم خانگی هوشمند جدید شیائومی فردا معرفی خواهد شد 1400/05/03

شیائومی اعلام کرده است که قصد دارد در هفته آینده لوازم خانگی هوشمند خود را به بازار عرضه نماید.

امتیاز:
تعداد بازدید: 5

خرید عمده لوازم جانبی موبایل در chinmart امکان پذیر شد! image خرید عمده لوازم جانبی موبایل در chinmart امکان پذیر شد! 1400/05/02

خرید عمده لوازم جانبی موبایل تنها راهکاری است که می‌تواند افراد را به سود برساند؛ چرا که خرید به صورت عمده به مراتب مقرون به صرفه‌تر از خرید تکی محصولات خواهد بود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 16

قیمت ۱۰یخچال و فریزر ارزان بازار image قیمت ۱۰یخچال و فریزر ارزان بازار 1400/04/27

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 71

معرفی بهترین کولرهای گازی ال جی  image معرفی بهترین کولرهای گازی ال جی 1400/04/21

استفاده از کولرهای گازی همیشه یکی از بهترین لوازم خانگی محسوب می شود و می توان گفت این وسیله برای ایجاد محیطی مطلوب و آرامش بخش در تمام محیط ها اثر بخش است. بر همین اساس انتخاب یک برند مناسب در زمینه کولرگازی بسیار حائز اهمیت می باشد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 105

انتشار تصاویری از قالب آیفون ۱۳ که طراحی متفاوت دوربین را نشان می‌دهند  image انتشار تصاویری از قالب آیفون ۱۳ که طراحی متفاوت دوربین را نشان می‌دهند 1400/04/19

هرچه به معرفی نسل بعدی آیفون‌ها نزدیکتر می‌شویم، اطلاعات و تصاویر بیشتری از آن‌ها منتشر می‌شود. پس از انتشار تصاویری از کیس این محصولات، حالا شاهد افشای عکس‌های قالب خانواده آیفون ۱۳ هستیم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 134

میت پد 11 هواوی با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ معرفی شد image میت پد 11 هواوی با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ معرفی شد 1400/04/16

هواوی در نهایت تبلت هیبریدی میت پد 11 را با سیستم‌ عامل هارمونی 2 معرفی کرده است که قیمت مدل پایه‌ی آن از ۳۸۱ دلار شروع می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 152

ساندبار های 2021 سامسونگ با فناوری Dolby Atmos به بازار عرضه شد image ساندبار های 2021 سامسونگ با فناوری Dolby Atmos به بازار عرضه شد 1400/04/15

ساندبار های 2021 سامسونگ با فناوری Dolby Atmos به بازار عرضه شد. پرچمدار جدید ساندبار های سامسونگ مدل HW-Q950A با یک سیستم قدرتمند 11.1.4 کاناله با بلندگوهای بی سیم در قسمت عقب بوده که در این سری وارد بازار شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 76

درخواست انجمن برای ممنوعیت 5 ساله واردات لوازم‌ خانگی image درخواست انجمن برای ممنوعیت 5 ساله واردات لوازم‌ خانگی 1400/04/13

دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌ خانگی ایران از درخواست این انجمن برای ممنوعیت 5 ساله واردات لوازم‌ خانگی دست‌کم برای یک دوره پنج ساله در برنامه هفتم توسعه به منظور حمایت از صنایع داخلی خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 179