خدمات سایت


متن کامل خبر

همیلتون به رکورد شوماخر در فرمول یک رسید

لوئیس همیلتون با پیروزی در گرندپری ایفل آلمان که روز گذشته در پیست نوربرگ‌رینگ برگزار شد، توانست به رکورد تاریخی ۹۱ پیروزی مایکل شوماخر در فرمول یک دست یابد.
1399/07/21 12:25:42 ب.ظ

رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۲۰ دیروز طبق تقویم مسابقات در پیست نوربرگ‌رینگ آلمان برگزار شد. در گرندپری ایفل آلمان، قهرمانی این‌بار به تیم مرسدس AMG پتروناس و لوئیس همیلتون رسید و مکس وشتاپن و دنیل ریکیاردو در رده‌های دوم و سوم ایستادند. والتری بوتاس که در تعیین خط و اوایل مسابقه اصلی پیشتاز بود، به دلیل مشکل پاوریونیت خودرو مرسدس از مسابقه کنار رفت. همیلتون با این موفقیت، به رکورد ۹۱ پیروزی در مسابقات حرفه‌ای فرمول یک دست یافت و توانست با مایکل شوماخر آلمانی برابر شود.

گرندپری فرمول یک ایفل آلمان ۲۰۲۰ پس از مدت‌ها به جهنم سبز اروپا بازگشت و این بار یکی از رکوردهای تاریخ مسابقات برای راننده انگلیسی تیم مرسدس رقم خورد. لوئیس همیلتون پس از کنار رفتن هم‌تیمی خود در ابتدای مسابقه، توانست در تمام دورهای بعدی پیشتاز باشد و با حفظ فاصله از رقبا پیروزی بی‌دردسری را پشت سر گذاشت. در طول مسابقه، ورود خودروی ایمنی به داخل پیست به همیلتون کمک کرد تا با تعویض به موقع لاستیک، پیشتازی خود را تا پایان حفظ کند.

موفقیت لوئیس همیلتون در گرندپری ایفل باعث شد تعداد بردهای او با رکورد فوق‌العاده مایکل شوماخر برابری کند؛ در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۰۶ در پیست بین‌المللی شانگهای چین، مایکل شوماخر موفق به کسب نود و یکمین و آخرین پیروزی خود در مسابقات جایزه بزرگ حرفه‌ای فرمول ۱ شد و این رکورد تا دیروز ادامه داشت. به مناسبت این رخداد، میک شوماخر که ‌اکنون در رقابت‌های فرمول ۲ برای تیم فراری رانندگی می‌کند، کلاه ایمنی پدرش را که در فصل ۲۰۱۲ در تیم مرسدس بر سر می‌گذاشت، به همیلتون تقدیم کرد.


هم‌اکنون در جدول پیروزی‌های فرمول یک، لوئیس همیلتون و مایکل شوماخر با ۹۱ پیروزی در صدر قرار دارند. سباستین فتل آلمانی نیز که طی فصل جاری حال و روز خوشی با خودروی فراری ندارد، با ۵۳ پیروزی در رده سوم ایستاده است. پس از فتل، نام رانندگان بزرگی مانند آلن پراست (۵۱ پیروزی)، آیرتون سنا (۴۱ پیروزی)، فرناندو آلونسو (۳۲ پیروزی) و نایجل منسل (۳۱ پیروزی) در فهرست پیروزی‌های فرمول یک به چشم می‌‌خورد.
همیلتون چگونه به این رکورد رسید؟

هنگامی که مایکل شوماخر در سال ۲۰۰۶ با ۹۱ پیروزی در فرمول یک برای اولین ‌بار بازنشسته شد، هیچ کسی فکر نمی‌کرد که روزی این رکورد شکسته شود. در آن زمان شوماخر توانسته بود از رکورد آلن پراست با ۵۱ پیروزی عبور کند و همین باعث می‌شد تا از جاودانگی رکورد خود مطمئن باشد. دستیابی به چنین رکوردی به تیمی مانند فراری نیاز داشت که شوماخر در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی با کمک خودروی آن توانست پیروزی‌های پی‌درپی کسب کند و پس از آن به‌نظر نمی‌رسید که هیچ تیمی بتواند به تسلط کامل بر فرمول یک برسد.

دوران طلایی فراری و شوماخر پس از سال ۲۰۰۶ به پایان رسید و به تدریج نام رانندگانی مانند روبنز باریچلو، فرناندو آلونسو و سباستین فتل وارد فرمول یک شد. وقتی در سال ۲۰۰۶ شوماخر تیم فراری را ترک کرد، بسیاری از افراد تصور می‌کردند آلونسو تنها راننده‌ای خواهد بود که می‌تواند در این مسابقات رکوردشکنی کند. آلونسو در سن ۲۵ سالگی توانسته بود ۱۵ پیروزی و دو عنوان قهرمانی در مسابقات فرمول یک به ‌نام خود ثبت کند و با خروج شوماخر از این ورزش، عرصه برای راننده اسپانیایی بیش‌ازپیش فراهم شده بود.

مسابقه اتومبیل‌رانی و فرمول یک بسیار ورزش سختی است و هر راننده‌ای نمی‌تواند در آن به‌طور مداوم موفق باشد؛ تا جایی که راننده‌ای بااستعداد و پرتلاش مانند آلونسو توانست در طی ۱۲ سال، تعداد پیروزی‌های خود را تنها به ۳۲ عدد برساند. آلونسو در فصل ۲۰۲۱ بار دیگر به فرمول یک باز خواهد گشت؛ اما احتمالا هیچ‌گاه نخواهد توانست روزهای طلایی خود را در رنو تکرار کند.

داستان برای لوئیس همیلتون کمی با سایر رانندگان فرق می‌کند؛ همیلتون در فصل ۲۰۰۶ وارد فرمول یک شد و قبل از آن در GP2 و سطح‌های پایین‌تر اتومبیل‌رانی عناوینی کسب کرده بود. در آن زمان، همیلتون هنوز در هیچ مسابقه‌ای پول پوزیشن را کسب نکرده بود و هیچ فردی فکر نمی‌کرد که روزی بتواند به رکورد ۹۱ پیروزی در گرندپری‌های مختلف دست یابد. تلاش همیلتون در فصل ۲۰۰۷ با کسب ۴ پیروزی آغاز شد و از آن زمان تا فصل ۲۰۲۰، در تمام سال‌ها (به جز ۲۰۱۳ با تنها ۱ پیروزی) موفق به کسب حداقل ۳ پیروزی شد. تعداد پیروزی‌های همیلتون در هر فصل طی سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به عدد ۱۱ رسید تا با سرعت بیشتری به رکورد شگفت‌انگیز مایکل شوماخر نزدیک شود.

سرانجام رؤیای قدیمی همیلتون به واقعیت پیوست و راننده انگلیسی مرسدس AMG پتروناس توانست در روز یک‌شنبه ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ به رکورد ۹۱ پیروزی در فرمول یک دست یابد. اگرچه هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پیش‌بینی می‌شود که همیلتون بتواند در آینده رکورد جدیدی در تاریخ رقابت‌های فرمول یک به ‌نام خود ثبت کند. شاید این‌بار رکورد جدید همیلتون برای علاقه‌مندان و رانندگان آینده فرمول یک به آرزویی دست‌نیافتنی تبدیل شود.

همیلتون درباره روزهای پیش از ورود به اتومبیل‌رانی می‌گوید:

    من به یاد می‌آورم که روزهای یکشنبه همراه برادرم روی نیمکت می‌نشستم و مسابقات جایزه بزرگ را تماشا می‌کردم که چگونه مایکل شوماخر پیش می‌تازد. ما عادت داشتیم که ابتدای مسابقه را تا اواسط آن می‌دیدیم و سپس می‌رفتیم بازی می‌کردیم و من همیشه در نقش مایکل بودم. مایکل فوق‌العاده بود و من در آن دوران تقریبا ۱۳ یا ۱۴ سال سن داشتم و آرزو داشتم روزی بتوانم مثل او باشم.

همیلتون پس از پیروزی در گرندپری فرمول یک ایفل آلمان ۲۰۲۰ و دستیابی به رکورد ۹۱ پیروزی شوماخر گفت:

    فکر می‌کنم این خیلی عجیب است ... البته، من آرزو داشتم که روزی اینجا باشم، اما رسیدن به رکورد پیروزی‌های مایکل فراتر از رویای واقعی من بود و توصیف احساس من درحال‌حاضر بسیار بسیار دشوار است. من از مسابقه‌ی امروز خسته شده‌ام و الان کمی سردرد گرفته‌ام!

راننده بریتانیایی مرسدس همچنین گفت:

    این باعث افتخار من است و من حتی نمی‌دانم چه بگویم. وقتی شما در حال بزرگ شدن کسی را تماشا می‌کنید و او را الگوی خود می‌دانید، زمانی‌که مانند او بتوانید در رانندگی به موفقیت برسید واقعا حس خوبی دارید. کاری که او توانست به‌طور مداوم و سال به سال، مسابقه به مسابقه و هفته به هفته درکنار تیم خود انجام دهد، بسیار خارق‌العاده بود. با دیدن سلطه او در آن مدت طولانی، فکر می‌کنم که هیچ فردی حتی خودم، فکر نمی‌کردیم که روزی بتوانم از نظر سوابق حتی در نزدیکی مایکل قرار بگیرم.
منبع : زومیت
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • فرمول یک,
  • همیلتون,
  • شوماخر,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
ریزش‌های عجیب قیمت خودرو در سایه نبود مشتری  image ریزش‌های عجیب قیمت خودرو در سایه نبود مشتری 1399/09/10

با کاهش تورم انتظاری و نرخ ارز از یکسو و اثرات روانی احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو، بازار خودروهای خارجی کشور نیز در مسیر سقوط قیمت قرار گرفت. طبق اخبار رسیده از بازار، طی سه تا چهار هفته گذشته، قیمت خودروهای وارداتی ریزشی شدید را تجربه کرده، تا آنجاکه فعالان بازار از افت قیمت تا مرز ۳۵ درصد نیز صحبت به میان می‌آورند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 44

کدام خودروها شامل حذف جرایم کرونایی می‌شوند؟/ توضیحات پلیس راهور  image کدام خودروها شامل حذف جرایم کرونایی می‌شوند؟/ توضیحات پلیس راهور 1399/09/09

رئیس پلیس راهور ناجا از ابلاغ رفع محدودیت تردد وانت بارهای پلاک سفید بین شهرهای ممنوع خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 33

تداوم ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو/ جایگزین پراید چقدر قیمت خورد؟ image تداوم ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو/ جایگزین پراید چقدر قیمت خورد؟ 1399/09/02

بازار خودرو هفته گذشته را در حالی آغاز کرد که اختلافات قیمتی آن به طور بی سابقه ای افزایش یافته بود و حتی در برخی مواقع قیمت یک خودرو از نمایشگاهی به نمایشگاه دیگر تا ۳۰ میلیون تومان تفاوت داشت...

امتیاز:
تعداد بازدید: 97

خواب عمیق بازار خودرو / کاهش قیمت‌ها ادامه دارد image خواب عمیق بازار خودرو / کاهش قیمت‌ها ادامه دارد 1399/09/01

طبق تاکید رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، بازار خودرو در حقیقت آرام و بدون مشتری است و قیمت خودروها در بازار با یک شیب نزولی در مسیر کاهش قرار گرفته است که به روند کاهشی نرخ ارز طی هفته‌های گذشته بازگشته و بازار خودرو نیز که بازاری سرمایه‌ای است، از آن تبعیت کرده و روندی نزولی به خود گرفته است. پیش‌بینی‌ها نیز براین اساس است که کاهش قیمت‌ها بیشتر نیز شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 91

طرح مفهومی رنجرور آینده برای زندگی شهری معرفی شد image طرح مفهومی رنجرور آینده برای زندگی شهری معرفی شد 1399/08/19

طرح مفهومی خودروی الکتریکی و کاملا خودران لندرور رنجرور اوربان توسط طراحی به‌ نام توماس زومالاکارگوی منتشر شده است که از طراحی آینده‌نگرانه بهره می‌برد و برای زندگی شهری مناسب است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 59

ثبت نام ایران‌خودرو: قیمت جدید فروش با افزایشی سنگین اعلام شد image ثبت نام ایران‌خودرو: قیمت جدید فروش با افزایشی سنگین اعلام شد 1399/08/11

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 303

درآمد ۹۶ میلیارد دلاری و افزایش ۳ برابری سود آمازون به لطف شیوع کرونا image درآمد ۹۶ میلیارد دلاری و افزایش ۳ برابری سود آمازون به لطف شیوع کرونا 1399/08/10

شیوع ویروس کرونا و قرنطینه مردم در کشورهای مختلف، افزایش چشمگیر درآمد و سود آمازون را در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ در پی داشته است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 87

خودرو پرنده پال V برای تردد در جاده‌های اروپا مجوز گرفت image خودرو پرنده پال V برای تردد در جاده‌های اروپا مجوز گرفت 1399/08/10

خودروی پرنده PAL-V لیبرتی پس از گذراندن آزمایش‌های دقیق توانست برای رانندگی در خیابان‌های اروپا مجوز کسب کند؛ این خودرو تا سال ۲۰۲۲ مراحل نهایی صدور گواهینامه پرواز را پشت سر می‌گذارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 74

ایران خودرو از توقف تولید هایما در ایران خبر داد + طرح تبدیل به محصولات جایگزین image ایران خودرو از توقف تولید هایما در ایران خبر داد + طرح تبدیل به محصولات جایگزین 1399/08/07

ایران خودرو با انتشار اطلاعیه‌ای به صورت رسمی از توقف تولید هایما اس ۵ و هایما اس ۷ خبر داد و از مشتریان این خودروها خواست از طرح تبدیل استفاده کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 212

۳۱ هزار و ۴۵۰ برنده خودرو مشخص شدند image ۳۱ هزار و ۴۵۰ برنده خودرو مشخص شدند 1399/07/27

قرعه‌کشی برای تعیین ۹۴۰۰ برنده منتخب پنجمین مرحله از طرح فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو از میان بیش از سه میلیون نفر متقاضی و همچنین ۲۲ هزار منتخب از میان ۷۱۵ هزار نفر ثبت‌نام‌کننده طرح پیش‌فروش محصولات این گروه خودروسازی که هر دو طرح به صورت همزمان برگزار شدند در حضور نهادهای نظارتی انجام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 139