خدمات سایت


متن کامل خبر

سازمان بهداشت جهانی: امیکرون جان افراد غیرواکسینه و مسن را تهدید می‌کند

مدیران سازمان بهداشت جهانی مدعی‌اند که کرونا امیکرون برای جان افرادی که واکسن نزده‌اند، تهدید بزرگی محسوب می‌شود.
1400/10/22 12:12:42 ب.ظمدیران سازمان بهداشت جهانی مدعی‌اند که کرونا امیکرون برای جان افرادی که واکسن نزده‌اند، تهدید بزرگی محسوب می‌شود. همچنین ریسک مرگ و میر با این واریانت در افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند نسبت به سایر افراد بالاتر است. این گونه در حال حاضر در همه کشورهایی که دارای قابلیت‌های مطلوب تشخیص دنباله‌های ژنتیکی هستند، شناسایی شده و احتمالا در همه کشورهای جهان وجود دارد.

به گزارش CNBC، دکتر «مایک رایان»، رئیس برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی در یک پرسش و پاسخ آنلاین در شبکه‌های اجتماعی گفت افرادی که واکسن نزده‌اند در صورت ابتلا به سویه امیکرون در معرض نمونه‌های حاد بیماری قرار دارند و حتی احتمال مرگ آن‌ها بالاتر است. رایان افزود: «امیکرون همچنان تهدید بزرگی برای زندگی و سلامت این افراد محسوب می‌شود.»

او یادآور شد که در سوی دیگر، افراد واکسینه در صورت ابتلا به سویه جدید بیماری خفیفی را تجربه می‌کنند. به همین خاطر او به همه مردم توصیه کرد که اگر تاکنون واکسن نزده‌اند، حتما هرچه سریع‌تر برای این کار اقدام کنند.


ریسک امیکرون برای افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بالاست

«ماریا ون کرخوف»، مدیر فنی کووید-۱۹ سازمان بهداشت جهانی هم متذکر شد امیکرون افراد مسن و کسانی را که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، در مقایسه با سایر افراد بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهد. او افزود: «می‌دانیم که نرخ مرگ و میر با امیکرون با افزایش سن بالا می‌رود. همچنین داده‌های برخی کشورها نشان می‌دهد که افراد با حداقل یک بیماری زمینه‌ای در صورت ابتلا به امیکرون در مقایسه با دلتا در معرض ریسک بستری و مرگ بالاتری قرار می‌گیرند.»

ون کرخوف تایید کرد که از زمان آغاز موج امیکرون بیماران کمتری جان خود را از دست داده‌اند و در مجموع ریسک نمونه‌های حاد بیماری و بستری شدن نسبت به دلتا پایین‌تر بوده است. اما وخامت کمتر به معنای این نیست که امیکرون فقط باعث بیماری خفیف می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است چون افراد هنوز به خاطر ابتلا به این واریانت جدید راهی بیمارستان می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهند.
منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • کرونا,
  • امیکرون,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
فایزر در تجزیه‌و‌تحلیل نهایی خود کارآیی قرص کووید را تأیید کرد image فایزر در تجزیه‌و‌تحلیل نهایی خود کارآیی قرص کووید را تأیید کرد 1400/09/26

قرصی که فایزر برای درمان کووید ۱۹ ساخته است، احتمالا علیه گونه اومیکرون مؤثر است و می‌تواند پیش از پایان سال در برخی کشورها دردسترس قرار گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 227

برای دومین بار در تاریخ: یک بیمار HIV بطور طبیعی و بدون دارو از این بیماری نجات پیدا کرد  image برای دومین بار در تاریخ: یک بیمار HIV بطور طبیعی و بدون دارو از این بیماری نجات پیدا کرد 1400/08/25

زنی در آرژانتین که در سال ۲۰۱۳ مبتلا به ویروس HIV تشخیص داده شده بود، به‌صورت طبیعی و بدون دریافت دارو از شر این بیماری رها شده و بررسی سلول‌های او نشان می‌دهد که دیگر هیچ اثری از ویروس در بدن او وجود ندارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 74

توسعه داروی ضدپیری که مانند یک «بمب هوشمند» سلول‌های از کار افتاده را از بین می‌برد image توسعه داروی ضدپیری که مانند یک «بمب هوشمند» سلول‌های از کار افتاده را از بین می‌برد 1400/07/25

در سال ۲۰۱۵ میلادی گروه جدیدی از داروها معرفی شد که می‌توانستند تاثیر بسیار زیادی روی پروسه افزایش سن و کاهش سرعت آن بگذارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 329

واکسیناسیون در ایستگاه‌های منتخب مترو آغاز شد  image واکسیناسیون در ایستگاه‌های منتخب مترو آغاز شد 1400/07/10

رییس ستاد مقابله و پیشگیری بیماری کرونا و مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از واکسیناسیون شهروندان و مسافران در پایانه فتح آباد به صورت خودرویی و ۵ ایستگاه منتخب متروی تهران و حومه خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 95

واکسیناسیون کرونا در تهران به متولدین ۶۸ و در برخی استان‌ها به بالای هجده سال رسید  image واکسیناسیون کرونا در تهران به متولدین ۶۸ و در برخی استان‌ها به بالای هجده سال رسید 1400/06/27

تمام افراد ۳۲ سال به بالا (متولدین ۱۳۶۸ و قبل) در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن کرونا را انتخاب کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 86

شاغلان کسب‌وکارهای آنلاین واکسن کرونا دریافت می‌کنند image شاغلان کسب‌وکارهای آنلاین واکسن کرونا دریافت می‌کنند 1400/06/22

اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی از واکسیناسیون افراد شاغل در سرویس‌های آنلاین با موافقت وزارت بهداشت خبر داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 132

آزمایش کووید ۱۹ موجب نشت مایع مغزی مردی به‌مدت ۹ ماه شد image آزمایش کووید ۱۹ موجب نشت مایع مغزی مردی به‌مدت ۹ ماه شد 1400/06/21

براساس گزارشی جدید، آبریزش بینی مداوم مردی در پی آزمایش کووید ۱۹ ناشی از آلرژی نبوده؛ بلکه علت آن نشت مایع مغزی‌نخاعی از مغز وی تشخیص داده شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 143

CDC آمریکا: احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر است  image CDC آمریکا: احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر است 1400/06/20

طبق پژوهش بزرگی که از سوی مرکز کنترل و پیشگیری ایالات متحده (CDC) صورت گرفته، افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند تا ۱۱ برابر احتمال مرگ بیشتری نسبت به دریافت‌کنندگان واکسن دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 178

مبتلایان به کرونا دلتا ۳۰۰ برابر بار ویروسی بیشتری نسبت به گونه اصلی دارند  image مبتلایان به کرونا دلتا ۳۰۰ برابر بار ویروسی بیشتری نسبت به گونه اصلی دارند 1400/06/02

طبق پژوهشی در کره جنوبی، افرادی که به گونه دلتا کرونا مبتلا می‌شوند، ۳۰۰ برابر بار ویروسی (Viral Load) بیشتری نسبت به مبتلایان به سویه اصلی این بیماری دارند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 196

آغاز آزمایش انسانی واکسن ایدز مدرنا با فناوری mRNA  image آغاز آزمایش انسانی واکسن ایدز مدرنا با فناوری mRNA 1400/05/31

مدرنا، یکی از سازندگان مطرح واکسن کرونا بر پایه فناوری mRNA، حالا می‌خواهد به سراغ جلوگیری از ابتلا به بیماری کشنده ایدز برود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 339