خدمات سایت


متن کامل خبر

پیش بینی وزارت صمت:‌ فروش اقساطی و لیزینگی خودروها ظرف یکسال آینده آغاز می‌شود

آرشیو
مدیر صنایع خودرو وزارت صمت گفت: سال آینده زمینه‌های فروش لیزینگی اکثر تولیدات 2 خودروساز داخلی فراهم خواهد شد. عبدالله توکلی لاهیجانی در پاسخ به این پرسش که سایپا فروش لیزینگی خودرو شاهین را با ...
1401/08/04 11:04:56 ق.ظافزایش تیراژ تولید خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشورمان در شرایط اتفاق افتاده است که توان خرید عمومی تناسب چندانی با نرخ های فعلی عرضه خودرو در بازار ندارد و نتیجه این شرایط رکود در بازار و عدم توانایی عمومی مشتریان برای خرید خودرو صفر کیلومتر به شکل نقدی است. در همین رابطه ماونت صنایع خودرو وزارت صمت پیش بینی کرده است که: «سال آینده زمینه‌های فروش لیزینگی اکثر تولیدات 2 خودروساز داخلی فراهم خواهد شد.»

عبدالله توکلی لاهیجانی در پاسخ به این پرسش که سایپا فروش لیزینگی خودرو شاهین را با سود ۲۱ درصد آغاز کرده آیا این سود منطقی است و بازار کشش این سود را دارد؟ اعلام کرد: «پاسخ دادن به این پرسش در حوزه کاری وزارت صمت نیست و این مسئله به سیاست‌های داخلی این بنگاه اقتصادی باز می‌گردد و ما نمی‌توانیم در این حوزه اظهارنظر کنیم. در واقع، اگر شکایتی در زمینه بالا بودن سود سایپا ثبت شود سازمان حمایت از مصرف کنندگان می‌تواند به این مسئله ورود و موضوع را بررسی کند.»

توکلی لاهیجانی با بیان اینکه بعد از سال‌ها شاهد فروش اعتباری خودرو هستیم، افزود: «همانگونه که اشاره شد فروش اقساطی در حوزه وظایف و سیاست‌ گذاری‌های وزارت صمت نیست اما بدون تردید این شیوه فروش می‌تواند در تنظیم بازار تاثیرگذار باشد.»

مدیر صنایع خودرو وزارت صمت با مقایسه فروش خودرو در سال جاری و سالی که گذشت، تصریح کرد: «سال گذشته برای فروش خودرو مردم صف می‌کشیدند این در حالیست که امسال شاهد فروش قسطی خودروها هستیم و امسال برای فروش خودرو، تولیدکنندگان وام در نظر گرفته‌اند. پس از اینکه ۵۰ درصد از خودروها از فرآیند قرعه کشی خارج شدند بدون تردید فروش قسطی تاثیر خود را در بازار می‌گذارد و باعث متعادل شدن آن خواهد شد.»
گام بعدی:‌ حذف ایران خودرو از سیستم قرعه کشی

در پی تحولات بازار خودرو در چند ماه اخیر حالا تنها محصولات ایران خودرو هستند که با توجه به حاشیه سود بالا همچنان براساس روش قرعه کشی واگذار می شوند. بنابراین پس از افزایش تیراژ تولید و در قدم نخست محصولات ایران خودرو از فرآیند قرعه کشی حذف خواهند شد؛ سپس بعد از دنبال کردن سیاست افزایش تولید به سمت فروش لیزینگی خواهند رفت.

به گفته عبدالله لاهیجی: «در حال حاضر تولید خودروهای کامل در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۸۸ درصد افزایش داشته است چراکه جریان تولید در خودروسازان تثبیت و نظمی در حوزه تامین فراهم شده است و دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص نیستیم و خودروهایی که به پارکینگ می‌رفتند صفر شده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که افزایش تولید باعث شد که یک خودروساز (سایپا) به صورت کامل از فرآیند قرعه‌کشی حذف و دیگر خودروساز (ایران خودرو) نیز در مسیر خروج از فرآیند قرعه‌کشی قرار بگیرد.»
منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • ایران خودرو,
  • سایپا,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۲۸ شهریورماه image وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۲۸ شهریورماه 1402/06/28

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 33

وضعیت بازار خودرو یکشنبه ۱۹ شهریور  image وضعیت بازار خودرو یکشنبه ۱۹ شهریور 1402/06/19

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 46

وضعیت بازار خودرو دوشنبه ۱۳ شهریورماه image وضعیت بازار خودرو دوشنبه ۱۳ شهریورماه 1402/06/13

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 47

دونرخی شدن قیمت خودروهای مونتاژی برای مصرف‌کنندگان image دونرخی شدن قیمت خودروهای مونتاژی برای مصرف‌کنندگان 1402/06/13

براساس اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، تسویه‌حساب مشتریان پیشین خودروسازان با نرخ قبل قیمت خودروهای مونتاژی صورت می‌گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 35

وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۷ شهریورماه  image وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۷ شهریورماه 1402/06/07

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 45

وضعیت بازار خودرو جمعه ۲۷ مردادماه image وضعیت بازار خودرو جمعه ۲۷ مردادماه 1402/05/28

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 53

وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۲۴ مردادماه image وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۲۴ مردادماه 1402/05/24

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 61

سدان تمام الکتریکی لوکسید، محصول مشترک چری و هواوی معرفی شد image سدان تمام الکتریکی لوکسید، محصول مشترک چری و هواوی معرفی شد 1402/05/17

چری و هواوی با همکاری یکدیگر سدانی تمام الکتریکی با نام لوکسید را روانه بازار خواهند کرد. سدان برقی Luxeed رقیب جدیدی برای تسلا مدل 3 است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 77

وضعیت بازار خودرو یکشنبه ۱۵ مردادماه image وضعیت بازار خودرو یکشنبه ۱۵ مردادماه 1402/05/15

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 89

۳۰ کیلومتر کاهش سرعت مجاز در جاده عباس‌آباد-میامی برای حفاظت از جان یوزپلنگ ایرانی image ۳۰ کیلومتر کاهش سرعت مجاز در جاده عباس‌آباد-میامی برای حفاظت از جان یوزپلنگ ایرانی 1402/05/09

جاده عباس‌آباد-میامی که بخشی از مسیر تهران به مشهد محسوب می‌شود، یکی از نقاط حادثه‌خیز ایران برای حیوانات است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 110