خدمات سایت


متن کامل خبر

ورود ون‌های جدید و هوشمند به تهران به زودی

آرشیو
تاکسی‌های ون موجود از یک سو به دلیل فضای داخلی نامناسب باعث نارضایتی شهروندان شده و از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بیش از حد برای تاکسیرانان نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است نوسازی ون‌های فرسوده شهر تهران یکی از برنامه‌های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای امسال است.
1401/05/03 01:38:57 ب.ظ

کلان‌شهر تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی خود به ون‌ها احتیاج بسیار زیادی دارد اما از یک سو فرسوده بودن آنها و عدم کارایی شان منجر به نقص در توسعه حمل و نقل عمومی شده و از سوی دیگر پایتخت را با چالش مواجه کرده است.
هفته گذشته بود مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در صفحه شخصی خود از ورود ون‌های باکیفیت ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و نوشت:
3 ماه تا ورود ون‌های با کیفیت به ناوگان ‎تاکسیرانی تهران مانده و به لطف خدا خبرهای خوبی در راه هستند.
ون‌های موجود به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت و گویی با اشاره به ون‌هایی که قرار است وارد تهران شوند گفت: از مجموعه حدود 6 هزار و 800 دستگاه ون در تهران، تنها دو هزار و چهارصد دستگاه فعال است و مابقی آنها به قدری فرسوده هستند که به حالت اسقاط و اوراق درآمده‌اند.
وی ادامه داد: البته از تعداد 2 هزار و چهارصد دستگاه فعال نیز بیش از 95 درصد آنها در حالت فرسود قرار دارند و بیش از 13 سال از عمر آنها می‌گذرد؛ این ون ها از نظر منظر شهری نیز باعث آشفتگی شده‌اند و از لحاظ اعطای خدمات فوق‌العاده نامطلوب هستند و به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نوسازی تاکسی‌های ون تهران گفت: بر اساس منابعی که در اختیار سازمان ترافیک قرار داشت سریعاً تفاهم نامه‌ای با یکی از صندوق‌های کارآفرینی به امضا رساندیم و همچنین از محل منابع ناشی از طرح ترافیک و منابع متفرقه سازمان ترافیک موفق شدیم حدود 240 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود حداقل چهار درصد را برای تأمین ناوگان ون تهران مورد استفاده قرار دهیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه به‌ کارگیری ناوگان ون و ورود آنها به شهر تهران در مراحل پایانی قرار دارد گفت: این ناوگان در سه ماه آینده وارد شهر خواهد شد و در فاز اول حداقل 250 دستگاه وارد تهران می‌شود این تعداد حدود 10 درصد وضع موجود است و در این برنامه از استانداردهای کیفی کوتاه نیامده‌ایم.
وی تصریح کرد: باید تاکید کنم ون‌هایی که وارد تهران می‌شوند همگی هوشمند هستند و تعداد پیمایش جابجایی آنها مورد رصد قرار می‌گیرد و متناسب با آن یارانه دریافت می‌کنند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و ورود خودروهای جدید ادامه دار خواهد بود گفت: گردش مالی و قرارداد این امر به گونه‌ای تنظیم شده که در آینده نیز خودروهای جدید وارد تهران خواهند شد و تا نوسازی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی تهران ادامه دارد.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل ترافیک برای توسعه ناوگان عمومی با همکاری سرمایه‌گذاران اظهار کرد: همایش سرمایه‌گذاری فرصت‌های مختلف در حمل و نقل شهری را به تمامی سرمایه گذاران خرد و کلان ارائه می‌دهد و تمامی پروژه‌های حمل و نقل عمومی در مقیاس‌های متعددی تعریف شده است.
وی در پروژه‌ی مورد تاکسی‌های ون ادامه داد: این پروژه‌ها در دو حوزه خرد و کلان تعریف شده است و حدود 75 پروژه را تعریف کرده‌ایم که برخی از آنها در مقیاس خردتر و با سرمایه‌های کوچک‌تر محقق می‌شوند و برخی مانند توسعه خطوط و ناوگان ریلی اتوبوس تاکسی نیازمند سرمایه‌های کلان هستند.
شفیعی با بیان اینکه مخاطب هر یک از برنامه‌های ما سرمایه‌گذارانی هستند که حضور پیدا می‌کنند گفت: برای پروژه‌های خاص خود مانند توسعه اتوبوس سرمایه گذاری‌های صورت گرفته است اما افرادی که بتوانند سرمایه‌های چند هزار میلیارد یا چند میلیون دلاری داشته باشند محدود هستند و بر همین اساس ارائه فرصت‌های ما تنها محدود به این افراد نمی‌شود و سبدهای متعددی از فرصت‌ها را ارائه می‌دهیم تا تمامی سرمایه‌گذارانی که تمکن مالی مختلف داشته باشند در این برنامه حاضر شوند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به منابع محدود شهری و دولتی برای توسعه زیرساخت‌ها در صورت تحقق برنامه‌های خود می‌توان شاهد نقطه تحولی در حوزه خدمات حمل و نقل به شهروندان تهرانی بود.
وی ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی می‌توان شاهد ورود اتوبوس‌های جدید، تکمیل 11 خط مترو، توسعه ناوگان تاکسیرانی و ورود خودروهایی با کیفیتی که هیچ گونه آلودگی هوایی، ندارند باشیم.
در اولین فاز قرار است 250 خودرو و وارد تهران شوند و امید است توسعه حمل و نقل عمومی و جذب سرمایه گذار برای نوسازی این ناوگان فرسوده و پیر با سرعت بهتر و بیشتری پیش رود.

منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • خودرو,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
سود سامسونگ در فصل دوم 2023 برای دومین‌بار متوالی 95 درصد کاهش پیدا کرد image سود سامسونگ در فصل دوم 2023 برای دومین‌بار متوالی 95 درصد کاهش پیدا کرد 1402/05/08

شرکت سامسونگ در فصل دوم 2023 نیز برای دومین بار متوالی با افت 95 درصدی سود فروش محصولات خود روبه‌رو شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 111

وضعیت بازار خودرو هفته اول تیرماه image وضعیت بازار خودرو هفته اول تیرماه 1402/04/10

نمودار قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا نسبت به هفته گذشته صعودی شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 251

اپل دوشنبه‌شب مهم‌ترین رویداد ۱۰ سال اخیرش را برگزار می‌کند image اپل دوشنبه‌شب مهم‌ترین رویداد ۱۰ سال اخیرش را برگزار می‌کند 1402/03/13

اپل دوشنبه‌شب برای برگزاری WWDC 2023 آماده می‌شود؛ مراسمی که از نگاه مارک گرمن، مهم‌ترین رویداد ۱۰ سال اخیر اپل است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 271

اعلان ریتم نامنظم قلب گلکسی واچ سامسونگ تاییدیه FDA را دریافت کرد image اعلان ریتم نامنظم قلب گلکسی واچ سامسونگ تاییدیه FDA را دریافت کرد 1402/02/27

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی اعلام کرد که قابلیت اعلان ریتم نامنظم قلب (IHRN) در اپلیکیشن Health Monitor این شرکت، مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دریافت کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 385

تبلیغات فریبنده؛ دادستان تگزاس گوگل را ۸ میلیون دلار جریمه کرد image تبلیغات فریبنده؛ دادستان تگزاس گوگل را ۸ میلیون دلار جریمه کرد 1402/02/25

دادستان کل ایالت تگزاس اعلام کرد گوگل به‌دلیل تبلیغات فریبنده‌ی گوشی پیکسل ۴ باید هشت میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 427

هواوی با HarmonyOS، اندروید و iOS را در بازارهای جهانی به‌ چالش می‌کشد image هواوی با HarmonyOS، اندروید و iOS را در بازارهای جهانی به‌ چالش می‌کشد 1402/02/18

منابع آگاه می‌گویند هواوی تصمیم گرفته است سیستم‌عامل HarmonyOS را برای بازارهای بین‌المللی نیز منتشر کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 402

جک دورسی: ایلان ماسک در مدیریت توییتر عملکرد درستی ندارد image جک دورسی: ایلان ماسک در مدیریت توییتر عملکرد درستی ندارد 1402/02/10

جک دورسی اعتقاد دارد ایلان ماسک پس‌ از تصاحب توییتر، عملکرد درستی در مدیریت این شبکه‌ی اجتماعی نداشته است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 349

درآمد فراتر از انتظار در گزارش مالی جدید آلفابت؛ واحد ابری گوگل بالاخره به سودآوری رسید image درآمد فراتر از انتظار در گزارش مالی جدید آلفابت؛ واحد ابری گوگل بالاخره به سودآوری رسید 1402/02/06

گزارش سه‌ماهه اول 2023 آلفابت نشان می‌دهد که این شرکت درآمدی بیشتر از پیش‌بینی‌ها داشته و واحد ابری گوگل هم سودآور شده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 413

تفنگ آب پاش شیائومی هم از راه رسید؛ اسباب بازی جذاب ۵ میلیونی image تفنگ آب پاش شیائومی هم از راه رسید؛ اسباب بازی جذاب ۵ میلیونی 1402/01/29

شیائومی از تفنگ آب پاش جدید MIJIA رونمایی کرد. این گجت جذاب و چند منظوره یک گزینه ایده‌آل برای شستشو و سرگرمی است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 615

آغاز احتمالی تعدیل نیرو در اپل؛ خداحافظی با بخشی از نیروی کار خرده‌فروشی‌ها image آغاز احتمالی تعدیل نیرو در اپل؛ خداحافظی با بخشی از نیروی کار خرده‌فروشی‌ها 1402/01/15

بلومبرگ می‌گوید اپل هم تعدیل نیرو را آغاز کرده است و می‌خواهد بخش اندکی از کارمندان خرده‌فروشی‌های خود را اخراج کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 431