خدمات سایت


متن کامل خبر

ورود ون‌های جدید و هوشمند به تهران به زودی

تاکسی‌های ون موجود از یک سو به دلیل فضای داخلی نامناسب باعث نارضایتی شهروندان شده و از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بیش از حد برای تاکسیرانان نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است نوسازی ون‌های فرسوده شهر تهران یکی از برنامه‌های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای امسال است.
1401/05/03 01:38:57 ب.ظ

کلان‌شهر تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی خود به ون‌ها احتیاج بسیار زیادی دارد اما از یک سو فرسوده بودن آنها و عدم کارایی شان منجر به نقص در توسعه حمل و نقل عمومی شده و از سوی دیگر پایتخت را با چالش مواجه کرده است.
هفته گذشته بود مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در صفحه شخصی خود از ورود ون‌های باکیفیت ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و نوشت:
3 ماه تا ورود ون‌های با کیفیت به ناوگان ‎تاکسیرانی تهران مانده و به لطف خدا خبرهای خوبی در راه هستند.
ون‌های موجود به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت و گویی با اشاره به ون‌هایی که قرار است وارد تهران شوند گفت: از مجموعه حدود 6 هزار و 800 دستگاه ون در تهران، تنها دو هزار و چهارصد دستگاه فعال است و مابقی آنها به قدری فرسوده هستند که به حالت اسقاط و اوراق درآمده‌اند.
وی ادامه داد: البته از تعداد 2 هزار و چهارصد دستگاه فعال نیز بیش از 95 درصد آنها در حالت فرسود قرار دارند و بیش از 13 سال از عمر آنها می‌گذرد؛ این ون ها از نظر منظر شهری نیز باعث آشفتگی شده‌اند و از لحاظ اعطای خدمات فوق‌العاده نامطلوب هستند و به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نوسازی تاکسی‌های ون تهران گفت: بر اساس منابعی که در اختیار سازمان ترافیک قرار داشت سریعاً تفاهم نامه‌ای با یکی از صندوق‌های کارآفرینی به امضا رساندیم و همچنین از محل منابع ناشی از طرح ترافیک و منابع متفرقه سازمان ترافیک موفق شدیم حدود 240 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود حداقل چهار درصد را برای تأمین ناوگان ون تهران مورد استفاده قرار دهیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه به‌ کارگیری ناوگان ون و ورود آنها به شهر تهران در مراحل پایانی قرار دارد گفت: این ناوگان در سه ماه آینده وارد شهر خواهد شد و در فاز اول حداقل 250 دستگاه وارد تهران می‌شود این تعداد حدود 10 درصد وضع موجود است و در این برنامه از استانداردهای کیفی کوتاه نیامده‌ایم.
وی تصریح کرد: باید تاکید کنم ون‌هایی که وارد تهران می‌شوند همگی هوشمند هستند و تعداد پیمایش جابجایی آنها مورد رصد قرار می‌گیرد و متناسب با آن یارانه دریافت می‌کنند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و ورود خودروهای جدید ادامه دار خواهد بود گفت: گردش مالی و قرارداد این امر به گونه‌ای تنظیم شده که در آینده نیز خودروهای جدید وارد تهران خواهند شد و تا نوسازی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی تهران ادامه دارد.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل ترافیک برای توسعه ناوگان عمومی با همکاری سرمایه‌گذاران اظهار کرد: همایش سرمایه‌گذاری فرصت‌های مختلف در حمل و نقل شهری را به تمامی سرمایه گذاران خرد و کلان ارائه می‌دهد و تمامی پروژه‌های حمل و نقل عمومی در مقیاس‌های متعددی تعریف شده است.
وی در پروژه‌ی مورد تاکسی‌های ون ادامه داد: این پروژه‌ها در دو حوزه خرد و کلان تعریف شده است و حدود 75 پروژه را تعریف کرده‌ایم که برخی از آنها در مقیاس خردتر و با سرمایه‌های کوچک‌تر محقق می‌شوند و برخی مانند توسعه خطوط و ناوگان ریلی اتوبوس تاکسی نیازمند سرمایه‌های کلان هستند.
شفیعی با بیان اینکه مخاطب هر یک از برنامه‌های ما سرمایه‌گذارانی هستند که حضور پیدا می‌کنند گفت: برای پروژه‌های خاص خود مانند توسعه اتوبوس سرمایه گذاری‌های صورت گرفته است اما افرادی که بتوانند سرمایه‌های چند هزار میلیارد یا چند میلیون دلاری داشته باشند محدود هستند و بر همین اساس ارائه فرصت‌های ما تنها محدود به این افراد نمی‌شود و سبدهای متعددی از فرصت‌ها را ارائه می‌دهیم تا تمامی سرمایه‌گذارانی که تمکن مالی مختلف داشته باشند در این برنامه حاضر شوند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به منابع محدود شهری و دولتی برای توسعه زیرساخت‌ها در صورت تحقق برنامه‌های خود می‌توان شاهد نقطه تحولی در حوزه خدمات حمل و نقل به شهروندان تهرانی بود.
وی ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی می‌توان شاهد ورود اتوبوس‌های جدید، تکمیل 11 خط مترو، توسعه ناوگان تاکسیرانی و ورود خودروهایی با کیفیتی که هیچ گونه آلودگی هوایی، ندارند باشیم.
در اولین فاز قرار است 250 خودرو و وارد تهران شوند و امید است توسعه حمل و نقل عمومی و جذب سرمایه گذار برای نوسازی این ناوگان فرسوده و پیر با سرعت بهتر و بیشتری پیش رود.

منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • خودرو,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
قدرت سرسام‌آور در ازای افزایش گرما و مصرف برق؛ Raptor Lake احتمالاً حالت «توان نامحدود» خواهد داشت image قدرت سرسام‌آور در ازای افزایش گرما و مصرف برق؛ Raptor Lake احتمالاً حالت «توان نامحدود» خواهد داشت 1401/05/22

افشاگران به حالت جدیدی به نام «توان نامحدود» در پردازنده‌های Raptor Lake اینتل اشاره کرده‌اند که دستیابی به توان خارق‌العاده‌ی ۳۵۰ وات را امکان‌پذیر می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 4

تلگرام با پلتفرم جدید ایموجی‌ها و تنظیمات بیشتر برای حریم خصوصی آپدیت شد image تلگرام با پلتفرم جدید ایموجی‌ها و تنظیمات بیشتر برای حریم خصوصی آپدیت شد 1401/05/22

آپدیت جدیدی تلگرام پلتفرم تازه‌ای برای افزودن پک ایموجی‌ها دارد و اجازه می‌دهد تعیین کنید که چه کسانی می‌توانند برایتان پیام صوتی بفرستند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 6

مایکروسافت به‌مناسبت ۱۵ سالگی OneDrive از طراحی و امکانات جدید این سرویس رونمایی کرد image مایکروسافت به‌مناسبت ۱۵ سالگی OneDrive از طراحی و امکانات جدید این سرویس رونمایی کرد 1401/05/19

اکنون سرویس ذخیره‌سازی ابری وان‌ درایو (OneDrive) ۱۵ ساله شده است و مایکروسافت به‌همین مناسبت، با ارائه‌ی طراحی و ویژگی‌های جدید این رویداد را جشن می‌گیرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 31

هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا ژانویه 2023 با قیمت 2000 دلار از راه می‌رسد image هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا ژانویه 2023 با قیمت 2000 دلار از راه می‌رسد 1401/05/18

تحلیلگر مشهور مسائل اپل در گزارش جدیدی اعلام کرده که هدست واقعیت ترکیبی این شرکت در سال 2023 به‌طور محدود عرضه می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 46

تولید خودرو محبوب آلمانی متوقف می شود؟/ آینده مبهم هاچ‌بک‌های ارزان‌قیمت image تولید خودرو محبوب آلمانی متوقف می شود؟/ آینده مبهم هاچ‌بک‌های ارزان‌قیمت 1401/05/18

قرار بود تا طبق یک رویه همیشگی، در مارس ۲۰۲۱ نسل بعدی خودروهای فولکس واگن گلف، فولکس واگن تی راک، فولکس واگن پاسات و فولکس واگن تیگوان معرفی شوند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 41

مدیرعامل واتس‌اپ: به دولت‌ها اجازه نمی‌دهیم پیام‌های خصوصی کاربران را بخوانند image مدیرعامل واتس‌اپ: به دولت‌ها اجازه نمی‌دهیم پیام‌های خصوصی کاربران را بخوانند 1401/05/11

مدیرعامل واتس‌اپ می‌گوید درخواست دولت‌ها مبنی بر دسترسی به پیام‌های خصوصی کاربران، درخواستی احمقانه است و این شرکت به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 105

مارک زاکربرگ: متا و اپل در یک رقابت عمیق فلسفی برای ساخت متاورس قرار دارند image مارک زاکربرگ: متا و اپل در یک رقابت عمیق فلسفی برای ساخت متاورس قرار دارند 1401/05/05

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اعتقاد دارد که شرکت تحت مدیریت او و اپل برای ساخت متاورس، نوعی «رقابت بسیار جدی و فلسفی» با یکدیگر دارند که این موضوع نشان می‌دهد دو غول فناوری آماده فروش ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 135

تخلف آشکار شهر لوازم خانگی زیر سایه بی نظارتی/ پول گرفته شده پس داده نمی شود image تخلف آشکار شهر لوازم خانگی زیر سایه بی نظارتی/ پول گرفته شده پس داده نمی شود 1401/05/05

بر اساس گفته مشتریان ناراضی شهر لوازم خانگی، این فروشگاه پول مشتری را در شرایط انصراف از خرید پس نخواهد داد و این یک تخلف آشکار شهر لوازم خانگی است که دستگاه های نظارتی باید به آن ورود کنند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 128

گوگل با وجود افزایش درآمد در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲، با کاهش سوددهی مواجه شده است image گوگل با وجود افزایش درآمد در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲، با کاهش سوددهی مواجه شده است 1401/05/05

پس از هشدار مدیرعامل گوگل درمورد وضعیت اقتصادی این شرکت، سود سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری آلفابت (شرکت مادر گوگل) نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته ۲٫۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 135

گوگل لوگوی پلی استور را به مناسبت 10 سالگی آن عوض کرد image گوگل لوگوی پلی استور را به مناسبت 10 سالگی آن عوض کرد 1401/05/04

گوگل پلی استور رسما 10 ساله شد و این شرکت حالا لوگوی جدیدی برای این سرویس معرفی کرده تا به سایر محصولاتش شبیه‌تر باشد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 140