خدمات سایت


متن کامل خبر

ورود ون‌های جدید و هوشمند به تهران به زودی

آرشیو
تاکسی‌های ون موجود از یک سو به دلیل فضای داخلی نامناسب باعث نارضایتی شهروندان شده و از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بیش از حد برای تاکسیرانان نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است نوسازی ون‌های فرسوده شهر تهران یکی از برنامه‌های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای امسال است.
1401/05/03 01:38:57 ب.ظ

کلان‌شهر تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی خود به ون‌ها احتیاج بسیار زیادی دارد اما از یک سو فرسوده بودن آنها و عدم کارایی شان منجر به نقص در توسعه حمل و نقل عمومی شده و از سوی دیگر پایتخت را با چالش مواجه کرده است.
هفته گذشته بود مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در صفحه شخصی خود از ورود ون‌های باکیفیت ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و نوشت:
3 ماه تا ورود ون‌های با کیفیت به ناوگان ‎تاکسیرانی تهران مانده و به لطف خدا خبرهای خوبی در راه هستند.
ون‌های موجود به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت و گویی با اشاره به ون‌هایی که قرار است وارد تهران شوند گفت: از مجموعه حدود 6 هزار و 800 دستگاه ون در تهران، تنها دو هزار و چهارصد دستگاه فعال است و مابقی آنها به قدری فرسوده هستند که به حالت اسقاط و اوراق درآمده‌اند.
وی ادامه داد: البته از تعداد 2 هزار و چهارصد دستگاه فعال نیز بیش از 95 درصد آنها در حالت فرسود قرار دارند و بیش از 13 سال از عمر آنها می‌گذرد؛ این ون ها از نظر منظر شهری نیز باعث آشفتگی شده‌اند و از لحاظ اعطای خدمات فوق‌العاده نامطلوب هستند و به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نوسازی تاکسی‌های ون تهران گفت: بر اساس منابعی که در اختیار سازمان ترافیک قرار داشت سریعاً تفاهم نامه‌ای با یکی از صندوق‌های کارآفرینی به امضا رساندیم و همچنین از محل منابع ناشی از طرح ترافیک و منابع متفرقه سازمان ترافیک موفق شدیم حدود 240 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود حداقل چهار درصد را برای تأمین ناوگان ون تهران مورد استفاده قرار دهیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه به‌ کارگیری ناوگان ون و ورود آنها به شهر تهران در مراحل پایانی قرار دارد گفت: این ناوگان در سه ماه آینده وارد شهر خواهد شد و در فاز اول حداقل 250 دستگاه وارد تهران می‌شود این تعداد حدود 10 درصد وضع موجود است و در این برنامه از استانداردهای کیفی کوتاه نیامده‌ایم.
وی تصریح کرد: باید تاکید کنم ون‌هایی که وارد تهران می‌شوند همگی هوشمند هستند و تعداد پیمایش جابجایی آنها مورد رصد قرار می‌گیرد و متناسب با آن یارانه دریافت می‌کنند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و ورود خودروهای جدید ادامه دار خواهد بود گفت: گردش مالی و قرارداد این امر به گونه‌ای تنظیم شده که در آینده نیز خودروهای جدید وارد تهران خواهند شد و تا نوسازی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی تهران ادامه دارد.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل ترافیک برای توسعه ناوگان عمومی با همکاری سرمایه‌گذاران اظهار کرد: همایش سرمایه‌گذاری فرصت‌های مختلف در حمل و نقل شهری را به تمامی سرمایه گذاران خرد و کلان ارائه می‌دهد و تمامی پروژه‌های حمل و نقل عمومی در مقیاس‌های متعددی تعریف شده است.
وی در پروژه‌ی مورد تاکسی‌های ون ادامه داد: این پروژه‌ها در دو حوزه خرد و کلان تعریف شده است و حدود 75 پروژه را تعریف کرده‌ایم که برخی از آنها در مقیاس خردتر و با سرمایه‌های کوچک‌تر محقق می‌شوند و برخی مانند توسعه خطوط و ناوگان ریلی اتوبوس تاکسی نیازمند سرمایه‌های کلان هستند.
شفیعی با بیان اینکه مخاطب هر یک از برنامه‌های ما سرمایه‌گذارانی هستند که حضور پیدا می‌کنند گفت: برای پروژه‌های خاص خود مانند توسعه اتوبوس سرمایه گذاری‌های صورت گرفته است اما افرادی که بتوانند سرمایه‌های چند هزار میلیارد یا چند میلیون دلاری داشته باشند محدود هستند و بر همین اساس ارائه فرصت‌های ما تنها محدود به این افراد نمی‌شود و سبدهای متعددی از فرصت‌ها را ارائه می‌دهیم تا تمامی سرمایه‌گذارانی که تمکن مالی مختلف داشته باشند در این برنامه حاضر شوند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به منابع محدود شهری و دولتی برای توسعه زیرساخت‌ها در صورت تحقق برنامه‌های خود می‌توان شاهد نقطه تحولی در حوزه خدمات حمل و نقل به شهروندان تهرانی بود.
وی ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی می‌توان شاهد ورود اتوبوس‌های جدید، تکمیل 11 خط مترو، توسعه ناوگان تاکسیرانی و ورود خودروهایی با کیفیتی که هیچ گونه آلودگی هوایی، ندارند باشیم.
در اولین فاز قرار است 250 خودرو و وارد تهران شوند و امید است توسعه حمل و نقل عمومی و جذب سرمایه گذار برای نوسازی این ناوگان فرسوده و پیر با سرعت بهتر و بیشتری پیش رود.

منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • خودرو,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
واتس‌اپ با Call Links برگزاری جلسات آنلاین را ساده‌تر می‌کند: پیوستن به تماس گروهی از طریق لینک image واتس‌اپ با Call Links برگزاری جلسات آنلاین را ساده‌تر می‌کند: پیوستن به تماس گروهی از طریق لینک 1401/07/05

کاربران واتس‌اپ با این قابلیت جدید، از طریق دریافت یک لینک به راحتی به جلسات آنلاین با فرمت تماس صوتی یا تصویری گروهی ملحق می‌شوند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 7

یخچال فریزر Mijia شیائومی با قابلیت های جدید روانه بازار شد image یخچال فریزر Mijia شیائومی با قابلیت های جدید روانه بازار شد 1401/07/04

یخچال فریزر Mijia شیائومی از نوع 4 درب بوده که با ظرفیت 430 لیتر روانه بازار لوازم خانگی چین شد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 10

ایلان ماسک: اسپیس ایکس بیش از 1 میلیون ترمینال استارلینک تولید کرده است image ایلان ماسک: اسپیس ایکس بیش از 1 میلیون ترمینال استارلینک تولید کرده است 1401/07/04

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده که اسپیس ایکس تا به امروز بیش از 1 میلیون ترمینال برای اینترنت ماهواره ای استارلینک تولید کرده است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 9

رندرهای فاش‌شده از Oppo A17 طراحی جذاب پنل پشتی را به‌تصویر می‌کشند image رندرهای فاش‌شده از Oppo A17 طراحی جذاب پنل پشتی را به‌تصویر می‌کشند 1401/07/04

رندرهای فاش‌شده نشان می‌دهند گوشی اقتصادی Oppo A17 در پنل پشتی طراحی مدرنی دارد و به دوربین دوگانه مجهز است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 7

برخی کاربران آیفون از مصرف بالای باتری در iOS 16 خبر داده‌اند image برخی کاربران آیفون از مصرف بالای باتری در iOS 16 خبر داده‌اند 1401/07/04

به‌نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران با نصب iOS 16 با مشکل مصرف بیش‌از حد باتری مواجه شده‌اند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 9

انویدیا از چیپست‌های جدید مخصوص خودرو و رباتیک خود پرده برداشت image انویدیا از چیپست‌های جدید مخصوص خودرو و رباتیک خود پرده برداشت 1401/06/30

کنفرانس دیشب انویدیا فقط محدود به معرفی کارت گرافیک‌های RTX 4090 و RTX 4080 نبود. این شرکت همچنین از چیپست جدیدی به نام Drive Thor رونمایی کرد که با جدیدترین پیشرفت‌های گرافیکی و پردازشی برای صنعت خودرو طراحی شده و می‌تواند 2000 ترافلاپس توان ارائه کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 33

خطر پنهان چیپس و بستنی؛ پژوهشگران از رابطه زوال عقل با غذاهای فوق فرآوری‌شده می‌گویند image خطر پنهان چیپس و بستنی؛ پژوهشگران از رابطه زوال عقل با غذاهای فوق فرآوری‌شده می‌گویند 1401/06/27

پژوهشگران در مطالعه‌ای می‌گویند مصرف غذاهای فوق فرآوری‌شده مثل چیپس و بستنی ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 63

ال‌جی اکنون قادر است از فاصله‌ی 320 متری، به‌صورت بیسیم، داده‌های 6G THz ارسال و دریافت کند. image ال‌جی اکنون قادر است از فاصله‌ی 320 متری، به‌صورت بیسیم، داده‌های 6G THz ارسال و دریافت کند. 1401/06/27

ال‌جی الکترونیکس (LG) بار دیگر برتری خود را در سطح جهانی در فن‌آوری شبکه‌ی موبایل به اثبات رسانده و ارسال و دریافت بیسیم داده‌های 6GTHz را در بازه‌ی فرکانسی بین 155 تا 175 گیگا هرتز و در فضایی باز از فاصله‌ای بیش از 320 متر با موفقیت مورد آزمایش قرار داد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 57

تراشه M3 و A17 Bionic اپل احتمالا با نسل دوم لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC ساخته می‌شوند image تراشه M3 و A17 Bionic اپل احتمالا با نسل دوم لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC ساخته می‌شوند 1401/06/23

انتظار می‌رود سال آینده بسیاری از تراشه‌های پرچمدار موبایل با لیتوگرافی 3 نانومتری ساخته شوند و حالا گزارشی جدید مدعی شده که چیپ M3 برای مک‌ها و همچنین A17 Bionic برای مدل‌های پرو آیفون 15 ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 73

اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد image اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد 1401/06/23

اپل به منظور رفع چند آسیب‌پذیری که سیستم‌عامل‌های iOS ،macOS و iPad OS را تحت تأثیر قرار داده بودند، پچ امنیتی جدیدی را منتشر کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 78