خدمات سایت


متن کامل خبر

منظور از ذخیره ارزش در ارزهای دیجیتال چیست؟

آرشیو
اولین و مهمترین انگیزه ما از سرما‌یه‌گذاری حفظ ارزش دارایی است. با وجود تورم و اوضاع نابسامان اقتصادی و رکود جهانی ارزش پول و دیگر دارایی‌ها را دست خوش تغییر می‌کند. در این بهترین پیدا کردن یک دارایی ...
1401/05/19 12:27:25 ب.ظ

اولین و مهمترین انگیزه ما از سرمایه‌گذاری حفظ ارزش دارایی است. با وجود تورم و اوضاع نابسامان اقتصادی و رکود جهانی ارزش پول و دیگر دارایی‌ها را دست خوش تغییر می‌کند. در این بهترین پیدا کردن یک دارایی مناسب برای ذخیره ارزش می‌تواند ارزش دارایی را در برابر تورم و رکودهای اقتصادی در امان نگه‌دارد.

ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر به یکی از بهترین دارایی‌ها برای ذخیره ارزش تبدیل شده‌اند. با وجود صدها ارزدیجیتالی که از سال 2009 تا به امروز روی کار آمده‌اند، انتخاب‌های متعددی برای سرمایه‌گذاران به وجود آمده است. با مطالعه این مقاله درمی‌یابید منظور از ذخیره ارزش در ارزهای دیجیتال چیست و چرا باید این گزینه را در سرمایه‌گذاری‌های خود در نظر داشته باشید.

ذخیره ارزش چیست؟

شاید این عبارت هنوز برای شما بیگانه باشد. منظور از ذخیره ارزش دارایی، کالا یا ارزی است که قدرتمند و ارزشمند است. طلا و فلزات گران‌بها می‌توانند محل مناسبی برای ذخیره ارزش باشند. ارزها نیز با در نظر گرفتن قدرت اقتصادی کشور می‌توانند ذحیره مناسبی برای ارزش باشند.

به عنوان مثال کشورهایی که از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی به سر می‌برند و اقتصاد پویایی دارند ارز قدرتمندتری دارند و به همین دلیل می‌توانند محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزش باشند.

 روی هم‌رفته ذخیره ارزش به نوعی از دارایی اتلاق می‌شود که با گذر زمان ارزش خود را از دست نمی‌دهد. به عبارت دیگر ارزش دارایی موردنظر با گذشت زمان یا افزایش پیدا می‌کند یا ثابت می‌ماند. در ادامه نمونه‌هایی از ذخیره ارزش را بررسی می‌کنیم و به دلیل اهمیت ارزهای دیجیتال به عنوان محل مناسبی برای ذخیره ارزش می‌پردازیم.

ارزهای بدون پشتوانه یا فیات

ارزهای بدون پشتوانه‌ای مانند دلار در گذشته محل مناسبی برای ذخیره ارزش بودند. به احتمال زیاد شما نیز در جستجوی محلی برای ذخیره ارزش دارایی‌های خود خریدوفروش دلار را تجربه کرده باشید.

پس از بحران مالی سال 2010 ارزش دلار به عنوان محلی برای ذخیره ارزش به شدت کاهش پیدا کرد. با این وجود برخی از سرمایه‌گذاران همچنان دلار، یورو، ین و ارز کشورهای قدرتمند را برای حفظ ارزش دارایی خود انتخاب می‌کنند.

اما توجه به این نکته ضروری است که ارزهای سنتی به خودی خود ارزشی ندارند و ارزش خود را از طلا می‌گیرند. اما طلا تا چه زمانی وجود خواهد داشت.

طلا و فلزات گران بها

تمام کشورها در طول تاریخ از طلا به عنوان محلی برای ذخیره ارزش استفاده کرده‌اند. بانک‌ها به پشتوانه طلا دست به انتشار اسکناس زده‌اند. ارزها در طول تاریخ همواره از پشتوانه طلا برخوردار بودند. به عنوان مثلا هر دلار تا سال 1971 برابر با وزن مشخصی از طلا بود.

از آنجایی که حمل‌ونقل طلا با خطراتی همراه است، اسکناس‌ گزینه بهتری برای مبادلات به شمار می‌رود. اما با وجود چاپ بی‌رویه اسکناس، افزایش تورم و کاهش نقدینگی کشورها والبته منابع محدود طلا، این ارز نیز به تدریج نقش خود را به عنوان محلی برای ذخیره ارزش از دست داده است. کاهش میزان موجودی، افزایش بی‌رویه قیمت و وجود قدرت‌های مرکزی که مدیریت و مالکیت بخش عمده‌ای از ذخیره طلا را در اختیار دارند. این دارایی ا ز دسترسی عموم مردم دور کرده است.

ارزهای دیجیتال

 ارزهای دیجیتال طلای هزاره جدید به شمار می‌رود. نوعی از دارایی که تجربه استفاده از دارایی‌های ارزشمند را به کلی متحول کرده‌است. این ارزها به عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی روی کار ‌آمدند و نظام بانکداری نوینی را بنا نهادند.

 نظامی که دست قدرت‌های مرکزی را از کنترل دارایی مردم کوتاه می‌کرد. نام ارزهای دیجیتال نخستین با معرفی بیت کوین در سال 2009 به گوش رسید. اما رفته‌رفته بر تعداد این ارزهای افزوده شد. فرصت‌های متفاوتی در این بازار به وجود آمد و توجه سرمایه‌گذاران خصوصی و سازمانی به این بخش جلب شد.

 ارزهای دیجیتال از سوی یک نهاد مرکزی صادر نمی‌شوند. کنترل و مدیریت شبکه در دست کسانی است که از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل این ارز از دخل‌وتصرف و دستکاری نظام‌های قدرتمند دور است.  خرید ارز دیجیتال تبدیل دارایی و افزایش ارز آن را امکان‌پذیر کرده است.

بازاری نو و خوش آتیه

 بازار ارز دیجیتال همچنان در ابتدای مسیر خود قرار دارد. با گذشت زمان بر تعداد کاربران این شبکه افزوده می‌شود. در نهایت با افزایش مقبولیت و محبوبیت این ارزها در نزد کاربران ارزش آنها نیز چند برابر می‌شود. درست مانند اتفاقی که برای بیت کوین روی داد.

بیت کوین با ارزشی کمتر از یک دلار راه‌اندازی شد و تا به امروز افزایش و کاهش‌های شدیدی را تجربه کرده است. این ارز بازار بسیار پرنوسانی را تجربه می‌کند چرا که تا زمانی که هنوز بیت کوین هایی برای استخراج وجود دارند، بازار همواره در تلاطم و افت و خیز خواهد بود.

بیت کوین در تاریخ پر فراز نشیب خود قیمت 60 هزار دلار را نیز تجربه کرده است. حال تصور کنید، فردی که در سال 2009 دارایی خود را ثبت نام بیت کوین را جدی گرفته است، در سال 2021 و با افزایش قیمت این ارز به چه سودی دست پیدا کرده است.

 درواقع ارزش یک دلار در سال 2009 با ارزش یک دلار در سال 2021 چه تفاوتی داشته است؟  با در نظر گرفتن اینکه دلار در هر سال 2.41 درصد تورم را تجربه می‌کند از سال 2009 تا به امروز دلار 36.25 درصد تورم داشته است. 1 دلاری که در سال 2009 در دست داشتید برابر با 1.36 دلار امروز است. حال دوباره نگاهی به قیمت بیت کوین از آن زمان تا به امروز بیندازید تا به اهمیت انتخاب یک ذخیره ارزش درست پی ببرید.

بیت کوین یک ذخیره ارزش مناسب

بیت کوین از نظر خصوصیات شباهت زیادی به طلا دارد. موجودی هر دو محدود است. تنها 21 میلیون بیت کوین در نهایت استخراج خواهد شد. هر دو دارای موارد استفاده متعددی دارند. طلا در صنایع به کار می‌رود در حالی که بیت کوین از تکنولوژی بلاک چین بهره می‌برد.

کاربردهای واقعی بیت کوین زمانی نمایان می‌شود که این ارز به عنوان وسیله برای انجام مبادلات به کار گرفته شود. آن زمان این ارز ارزش بسیار بیشتری خواهد داشت.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت بیت کوین تا 514 هزار دلار افزایش پیدا می‌کند. ارزش کل بازار بیت کوین چیزی در حدود 15 درصد ارزش بازار جهانی ارز را از آن خود می‌کند.

دیگر ارزهای دیجیتال را فراموش نکنید

ارزهای دیجیتال به دوران استفاده از اسکناس‌های بدون پشتوانه خاتمه می‌دهند. این ارزها مشکلات موجود در نظام بانکداری سنتی را به کلی از میان بر می‌داند.

 ارزهای دیجیتال کمیاب هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند موجودی آنها را تغییر دهد. تنها راه برای سوءاستفاده از ارزهای دیجیتال دوبار خرج کردن آنهاست که با توجه به زیرساخت‌های بلاک چین غیر ممکن به نظر می‌رسد. بلاک چین یک دفتر کار عمومی است که تمام اطلاعات مربوط به کوین‌های استخراج شده و تراکنش‌های انجام شده را ثبت و ضبط می‌کند. تمام کاربران حاضر در شبکه روی این پایگاه اطلاعاتی نظارت دارند.  فرایند استخراج نیز به گونه‌ای به محلی برای ذخیره ارزش بدل شده است. ماینرها با سرمایه‌گذاری در این بخش از پاداش‌ها گران‌بهایی برخوردار می‌شوند که با گذر زمان رشد می‌کند. با مطالعه مقاله Which cryptocurrency mining is profitable? ارزهایی را شناسایی می‌کنید که استخراج سودمندتری دارند.

با افزایش محبوبیت بیت کوین و شناخت قابلیت‌های این ارز، ارزهای متعددی وارد بازار شدند. افزایش قیمت بیت کوین و کاهش موجودی، سرمایه‌گذارانی که به فرصت‌های موجود در بازار ارز دیجیتال پی برده‌ بودند را به سمت دیگر ارزهای دیجیتال کشاند.

 اتریوم و دنیای از فرصت ها

 یکی از این ارزها اتریوم است. این ارز دیجیتال با ایجاد زیرساخت‌هایی برای ایجاد ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بدون مرکزیت توجه همه را به خودجلب کرد. شبکه اتریوم شروعی برای یک انقلاب در بخش معرفی ارزهای جدید است.

 این روزها مردم برای گرفتن وام، استفاده از خدمات شرکت‌ها، حضور در کنسرت‌های خوانندگان بزرگ و حتی فروش آثار هنری خود از شبکه اتریوم و شبکه‌های مشابه استفاده می‌کنند. آن هم بدون نیاز به افراد واسطه.

 به این ترتیب تکنولوژی بلاک چین با معرفی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دارایی جدیدی را به عنوان ذخیره ارزش معرفی کرده است.  این بازار جوان در انتظار روزهای بسیار روشنی است که در راه هستند. با سرمایه‌گذاری در این بازار شما نیز طعم شیرین حفظ ارزش یا چند برابر شدن ارزش دارایی خود را خواهید چشید.

ارزهای دیجیتال یک ذخیره ارزش متفاوت

سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بازار می‌تواند سود سرشاری را در پی داشته باشد. فراموش نکنید که بازار ارز دیجیتال بازار پر نوسانی است. به همین دلیل اگر روحیه معامله‌گری ندارید و دستخوش احساسات و استرس می‌شوید بهتر است با سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بازار از مزایای ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوید.

 ارزهای دیجیتال، ارزهای آینده هستند و بهترین محل برای ذخیره ارزش، محلی است که آینده درخشانی را پیش رو داشته باشد. با توجه به استقال مردم سراسر جهان از این ارزها، چنین آینده‌ای می‌تواند در انتظار دارایی شما نیز باشد. پیش از ورود به این بازار انتخاب‌های خود را بررسی کنید و با کسب اطلاعات کامل برای ایجاد مکانی امن برای دارایی خود وارد عمل شوید.

منبع :
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • ارز دیجیتال,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
چرا باید برای طراحی سایت اینترنتی اقدام کنیم؟ image چرا باید برای طراحی سایت اینترنتی اقدام کنیم؟ 1401/09/07

طراحی سایت اینترنتی و طراحی سایت با وردپرس یکی از اقداماتی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است و تمامی افراد به دنبال استعلام تعرفه طراحی سایت هستند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 13

نکات طلایی در ساخت سایت image نکات طلایی در ساخت سایت 1401/09/07

آیا شما به دنبال ساخت سایت ، طراحی سایت و یا استعلام قیمت سایت فروشگاهی هستید و می خواهید در این مسیر رشد کافی داشته باشید؟! آیا می خواهید برند خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید و مشتریان کسب و کار خود را افزایش دهید؟!

امتیاز:
تعداد بازدید: 13

پیجینگ تحت شبکه image پیجینگ تحت شبکه 1401/08/29

ابزاری برای پخش صداهای مختلف مانند آهنگ، پخش رادیو، اذان و ... که به‌ صورت صوتی در مکان های عمومی ارسال می‌ شود سیستم پیجینگ تحت شبکه نام دارد. سیستم‌ پیجینگ دو نوع دارد...

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

راز درآمد میلیونی پسر اصفهانی image راز درآمد میلیونی پسر اصفهانی 1401/08/11

راز درآمد میلیونی پسر اصفهانی داستانی است که یک راز مهم را برای شما فاش میکند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

امتیاز:
تعداد بازدید: 61

کاربردها و مزایای استفاده از انواع لوله فلاکسیبل image کاربردها و مزایای استفاده از انواع لوله فلاکسیبل 1401/08/07

لازم است بدانید که لوله فلاکسیبل همان لوله های خرطومی هستند که عموما با آن آشنا هستید. اگر بخواهیم دقیق تر بیان کنیم این محصول کانالهایی منعطف و طویل برای حفاظت از انواع اتصالات سیمی می باشند...

امتیاز:
تعداد بازدید: 52

بهترین فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک image بهترین فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک 1401/08/07

فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک بای بست از جمله معتبرترین فروشگاه های اینترنتی کشور است که با توجه به داشتن رتبه یک در زمینه واردات، در فروش قطعات الکترونیکی اصل و کمیاب با قیمت منصفانه، توان بالایی دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 55

قیمت تور ترکیه در لحظه آخر به 2 میلیون رسید image قیمت تور ترکیه در لحظه آخر به 2 میلیون رسید 1401/06/15

لحظه آخر مرجعی معتبر برای خرید تورهای گردشگری داخلی و خارجی می باشد که این روزها به دلیل تخفیف های فوق العاده، حسابی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 110

گزارش مزیت‌های فروش کالا در پلتفرم اسنپ‌اکسپرس image گزارش مزیت‌های فروش کالا در پلتفرم اسنپ‌اکسپرس 1401/06/02

در سال‌های اخیر خیلی از کسب‌وکارها با درک شرایط و تحولات جدید به سمت اینترنتی شدن سوق پیدا کردند. امکان سفارش آنلاین، تحویل کالا مقابل منزل و شانس مقایسه کالاهای مختلف هم برای خریداران خب ویژگی‌های جذابی است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 133

آفرهای هتل درویشی مشهد! image آفرهای هتل درویشی مشهد! 1401/05/13

سفر به مشهد همیشه خاطره‌انگیز و جذاب است. شهری زیارتی و توریستی که هرساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران ایرانی و خارجی است. ورود این حجم از مسافران نیاز به وجود اقامتگاه‌های متعدد، مسافرخانه و هتل در مشهد است تا نیاز به هتل و استراحتگاه‌ها برطرف شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 255

عکاسی صنعتی چیست؟ image عکاسی صنعتی چیست؟ 1401/05/09

امروز سرعت تحولات در همه چیز پر شتاب است. نگاهی به نخستین عکس به ثبت رسیده در تاریخ بیاندازید و سپس به گالری خود رجوع کنید و تفاوت آن با آخرین عکس به ثبت رسیده را تماشا کنید.

امتیاز:
تعداد بازدید: 335