خدمات سایت


متن کامل خبر

راهنمای جامع خرید سینما خانگی

هنگامی که صحبت از تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه در خانه است بلندگوهای تلویزیون نمی تواند تجربه مورد نظر شما را به شما ارائه دهد. بیشتر ما ممکن است ساندبار را برای اتاق‌های نشیمن خود در نظر بگیریم...
1400/03/19 10:47:53 ق.ظ

راهنمای خرید سینما خانگی

هنگامی که صحبت از تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه در خانه است بلندگوهای تلویزیون نمی تواند تجربه مورد نظر شما را به شما ارائه دهد. بیشتر ما ممکن است ساندبار را برای اتاق‌های نشیمن خود در نظر بگیریم. آنها راحت هستند و کیفیت زیادی نسبت به بلندگوهای تلویزیون داخلی دارند. با این حال، عملکرد صدا هنوز به یک سالن سینما نزدیک نیست. یک راه حل بسیار بهتر برای دستیابی به یک تجربه سینمایی خوب، خرید سینمای خانگی است.

سینمای خانگی مجموعه‌ای است که یک تقویت کننده گیرنده صوتی، یک ساب ووفر و ورودی‌ها و خروجی‌هایی  به‌ همراه دارند. قیمت سینما خانگی با توجه به برند، توان صدا و امکانات متفاوت است. اگر قصد خرید سینمای خانگی برای خانه خود را دارید، در اینجا چند نکته وجود دارد که ابتدا باید در نظر بگیرید.

ما در این مقاله می‌خواهیم یکسری از ویژگی‌هایی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید را برای شما بیان کنیم.


بودجه و مکان

نیازها و بودجه‌ اختصاص یافته شما همان چیزی است که به شما کمک می‌کند گزینه‌های سینمای خانگی را محدود کنید. در بیشتر موارد مردم هزینه زیادی صرف تنطیم اتاق، فضای داخلی و تلویزیون می‌کنند با این حال بلندگوها و تقویت کننده مورد توجه قرار نمی‌گیرند. اندازه اتاق و فضای خالی و قرارگیری بلندگو موارد دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

بلندگوها

بلندگوها همچنین در ارائه صوتی خوب نقش اساسی دارند. برخی از سینما خانگی‌ها دارای بلندگوهای ایستاده در کف هستند و برخی دیگر دارای بلندگوهای کوچکی می‌باشند که براحتی می‌توانید آن‌ها بر روی میز تلویزیون قرار دهید. معمولا سیستم‌های سینما خانگی 5.1 کاناله و یا 7.1 کاناله می‌باشند. همراه این سری از سیستم‌ها ساب‌ووفر وجود دارد که باعث می‌شود تا حتی صداهایی با فرکانس پایین نیز به نحوی تقویت شده انتشارداده شوند. در تنظیم این محصولات می‌توانید بلندگوهای آن را در اطراف تلویزیون قرار دهید و یا اینکه آن‌ها در هر گوشه اتاق قرار دهید.

قدرت صدا

خواهان چه حجمی از صداها هستید؟ آیا می‌خواهید سیستم‌های خیلی قدرتمندی را در اختیار داشته باشید؟ هنگام خرید حتما بپرسید که توان خروجی صدای سینما خانگی چقدر است تا به حجم صدای دلخواه بتوانید دست پیدا کنید و لذت تمام را از شنیدن آن‌ها ببرید.

همراه داشتن دستگاه دی وی دی پلیر

اکثر سیستم‌های سینما خاگی موجود در بازار دارای سیستم پخش کننده دی‌‌وی‌‌دی  پلیر می‌باشند که از طریق آن‌ها شما قادر خواهید بود دیسک‌های نوری خود را پخش کنید و از دیدن آن‌ها لذت تمام را ببرید. وجود این دستگاه باعث می‌شود تا دیگر نیاز به خرید دستگاه دی وی دی جداگانه نباشد و این امر باعث می‌شود تا کاربر دچار هزینه‌های اضافی نشود.

قابلیت Blu-ray

این ویژگی باعث می‌شود تا محتواها به صورت سه بعدی ارائه شوند و این یعنی حضور کامل در صحنه و در لحظه قرار گرفتن. به معنای واقعی اگر اهل ماجراجویی هستید این قابلیت شما را به دل تصاویر می‌برد و لحظات لذت بخشی را تقدیم شما می‌کند.  خرید سینما خانگی با این قابلیت هزینه‌ی زیادی بر دوش شما می‌گذارد ضمن این که فیلم‌های سه بعدی دیگر در بازار موجود نیستن و به سختی می‌توان آن را پیدا کرد و این فناوری منسوخ شده است.


درگاه‌های ارتباطی

وجود درگاه‌های ارتباطی مهم می‌باشد و از جمله بخش‌هایی است که کاربران در هنگام خرید باید به آن توجه کنند. زیرا توسط این پورت‌ها شما این  امکان را خواهید داشت تا دیگر سیستم‌ها را بتوانید به سینما خانگی متصل نمایید.

  • پورت HDMI: توسط این پورت می‌توانید سینما خانگی را به تلویزیون متصل نمایید. بدین وسیله صدا و تصویر را به صورت همزمان و با سطح بالایی از کیفیت انتقال می‌دهد بدون اینکه اختلالی در کیفیت آن‌ها وجود داشته باشد.
  • پورت USB: امکان متصل کردن مموری‌ به سینما خانگی از طریق این پورت به وجود می‌آید. بدین وسیله می‌توانید محتویات داخل آن‌ها را با کیفیت و وضوح بالا دریافت کنید و لذت تمام را از دیدن آن‌ها ببرید.
  • پورت Optical: این پورت که وظیفه انتقال صداهای دیجیتال را بر عهده دارد از وجود کابل‌های اضافی متعدد و به وجود آمدن شلوغ کاری سیم‌ها جلوگیری می‌کند و در زیباتر دیده شدن سیستم کمک شایانی می‌کند. این درگاه ارتباطی صداها را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • پورت RF: کاربران توسط این پورت خواهند توانست کانال‌های رادیویی را با فرکانس‌های دقیق و واضح دریافت نمایند و لذت تمام را از آن‌ها ببرند.

وجود پورت‌های کامپوننت و A/Vو AUX نیز به نوبه‌ی خود می‌توانند خدمات متنوع‌تر و متفاوت‌تری را در اختیار شما قرار دهند.

فناوری‌های موجود در بخش صدا

درست است که در وحله اول به توان خروجی سیستم توجه می‌کنید اما لازم است که به فناوری‌های به کار رفته در بخش صدا نیز توجه نمایید. تعدادی از سیستم‌ها دارای توان خروجی بالایی هستند اما در نبود فناوری‌های مناسب این حجم را به صورت زننده و گوش آزار انتشار می‌دهند. این امر نه تنها موجب لذت بردن از صدا نمی‌شود بلکه موجب آزار و اذیت شما نیز می‌شود. پس حتما محصولی با فناوری‌های پیشرفته خریداری نمایید.

فناوری Dolby Digital و Dolby Digital Plus جزو تکنولوژی‌هایی هستند که اکثر محصولات از وجود آن‌ها بهره می‌برند و وظیفه پخش صدایی فراگیر و همه جانبه را دارند.

فناوری DTS: توسط این قابلیت صداها رمزگشایی می‌شوند. این ویژگی صداها را به نحوی تجزیه و تفکیک می‌کند که آسیبی به کیفیت آن‌ها وارد نشود و با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می‎‌دهند. وجود دیگر فناوری‌ها نیز به نوبه‌ی خود حائز اهمیت می‌باشد پس در هنگام خرید از این موضوع غافل نشوید.

ریموت کنترل

وجود ریموت کنترل باعث می‌شود تا بتوانید سیستم را از راه دور تنظیم و کنترل نمایید و کار را برای شما آسان خواهد کرد.


فناوری کارائوکه

این روزها طرفداران کارائوکه بیشتر شده است و اکثر کاربران به سمت خرید محصولاتی با این قابلیت تمایل دارند. توسط این قابلیت می‌توانید حس خوانندگی را تجربه نمایید و لحظات شاد و مهیجی را تجربه کنید. اگر طرفدار این قابلیت هستید پس به وجود آن هنگام خرید توجه کنید.

فناوری‌های بی سیم

درست است که توسط پورت‌ها قابلیت اتصال به سینما خانگی وجود دارد اما وجود قابلیت‌هایی که زمینه اتصال از بی سیم را به وجود آورند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و باعث می‌شود تا کاربران از جدیدترین امکانات بهره‌مند شوند. توسط بلوتوث می‌توانید گوشی یا تبلت خود را به صورن بی سیم به سینما خانگی متصل کنید و موسیقی خود را از طریق سیستم صوتی پخش نمایید. فناوری NFC نیز به روشی متفاوت زمینه اتصال بی سیم را فراهم می‌کند. توسط این ویژگی می‎‌توانید تنها با یک تماس کوچک گوشی و یا دستگاهی که از فناوری پشتیبانی می‌کند با سینما خانگی، ارتباط بین آن‌ها را شکل دهید.

نتیجه‌گیری ...

تمام موارد مهم در خصوص خرید  سینما خانگی را سعی کرده‌ایم در این مقاله برای شما بیان کنیم. این راهنما جامع و کلی می‌باشد و مواردی است که با توجه به آن‌ها می‌توانید با آگاهی کامل به خرید سینما خانگی بروید. 

فروشگاه اینترنتی خرید تی‌وی با سابقه طولانی در این عرصه مشغول به فعالیت است و با گرفتن نماد اعتماد و عضویت در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی است اصالت کالاهای خود را به همگان نشاند داده..با خرید از این فروشگاه می‌توانید محصولی اصلی و با کیفیت بالا را خریداری و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

منبع :
به این خبر امتیاز بدهید :
کلمات کلیدی :
  • خرید سینما خانگی,
  • ساب ووفر,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال فریجیدر image نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال فریجیدر 1400/03/23

لاستیک یا نوار درب یخچال فریجیدر ، از مهم ترین اجزای یخچال فریجیدر است که در کارکرد آن بسیار موثر می باشد ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 39

بهترین فروشگاه آنلاین برای خرید لوازم آرایشی برقی image بهترین فروشگاه آنلاین برای خرید لوازم آرایشی برقی 1400/03/15

خرید اینترنتی امروزه به بهترین، راحت ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه خرید در سراسر جهان تبدیل شده است. در دو دهه گذشته بسیاری از کسب و کارهای سنتی در سراسر دنیا استراتژی خود را تغییر داده اند و به سمت الکترونیکی شدن حرکت کرده اند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 89

معرفی وب سایت گردشگری kish6.ir image معرفی وب سایت گردشگری kish6.ir 1400/02/27

یکی از قدیمی ترین وب سایت های گردشگری جزیره کیش وب سایت kish6.ir است. که در زمینه معرفی ارزان ترین قیمت های تور کیش و بلیط هواپیمای کیش فعالیت دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 222

معرفی سایت گردشگری کیش آنلاین image معرفی سایت گردشگری کیش آنلاین 1400/02/26

یکی از اولین وب سایت ها در حوزه گردشگری وب سایت کیش آنلاین است. که در ضمینه های بلیط هوا‍پیما چارتر و سیستمی – تور و تورهای لحظه آخری – رزرو آنلاین هتل – اجاره سوییت در کیش – اجاره ماشین در کیش و همچنین اجاره ون در کیش فعالیت دارد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 220

معرفی وب سایت گردشگری Kish2.com image معرفی وب سایت گردشگری Kish2.com 1400/02/22

وب سایت kish2.com به عنوان یکی از جامع ترین تارنماهای گردشگری جزیره کیش اقدام به رزرو آنلاین انواع خدمات می پردازد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 266

معرفی وبسایت کیش اسپید Kishspeed.ir image معرفی وبسایت کیش اسپید Kishspeed.ir 1400/02/19

اجاره خودرو در کیش توسط رنت کار کیش اسپید در جزیره کیش که یکی از قدیمی ترین ها در حوزه ی اجاره ماشین در کیش است.این شرکت دارای مجوز اجاره اتومبیل در کیش از سازمان منطقه آزاد است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 289

مقایسه قیمت تور کیش در سایت لحظه آخر و دیگر سایت های ارائه دهنده تور image مقایسه قیمت تور کیش در سایت لحظه آخر و دیگر سایت های ارائه دهنده تور 1400/02/15

قطعا شما هم مانند باقی مردم به دنبال محلی برای تفریح هستید. جایی که بتوانید به خیالی آسوده در بهترین و باکیفیت ترین هتل ها با قیمت مناسب ، اقامت کنید، بهترین مراکز خرید را برای خرید خود در سفر پیدا کرده و به سرگرمی های جذاب و دیدینی بپردازید .

امتیاز:
تعداد بازدید: 321

آینه کاری چه تاثیری بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان دارد؟ image آینه کاری چه تاثیری بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان دارد؟ 1400/02/06

آینه کاری یکی از مهمترین هنر های امروزی به حساب می آید. آینه کاری مدرن نیز در اشکال و طرح های بسیار جدیدی ساخته می شود. بازخورد نور از آینه ها با شکستگی های زیاد و طرح های متنوعی همراه است.

امتیاز:
تعداد بازدید: 355

تفاوت میان مودم VDSL با ADSL image تفاوت میان مودم VDSL با ADSL 1400/01/23

تقریبا یکسال قبل شرکت مخابرات از اینترنت VDSL در ایران رونمایی کرد، و شروع به ارائه سرویس در برخی از مناطق از کشور نمود. حال ممکن است ...

امتیاز:
تعداد بازدید: 481