خدمات سایت


متن کامل خبر

پژوهشی جدید: پول واقعاً می‌تواند باعث شادی شود

آرشیو
نکته قابل توجه اینکه، در خانواده‌هایی با درآمد بیشتر از 123 هزار دلار، این افزایش شادی مشاهده نشده است.
1401/08/22 04:35:12 ب.ظمحققان با انجام یک آزمایش ساده و عجیب نشان داده‌اند که پول واقعاً می‌تواند باعث افزایش شادی در انسان‌ها شود.
در این آزمایش که توسط NBC گزارش شده است، محققان به 200 شرکت‌کننده، 10 هزار دلار اهدا کردند و از آنها خواستند که این مبلغ را فقط در عرض سه‌ماه خرج کنند و میزان شادی خود را به‌صورت ماهانه ارزیابی نمایند. در‌نهایت، نتایج ارائه‌شده توسط آنها با یک گروه کنترل متشکل از 100 نفر که هیچ پولی دریافت نکرده بودند، مقایسه شد.

شرکت‌کنندگان با رتبه‌بندی میزان رضایت خود از زندگی در مقیاس 1 تا 7 و همچنین تعداد دفعات تجربه احساسات مثبت مانند شادی و احساسات منفی مانند غم و اندوه در مقیاس 1 تا 5، نتایج مورد نظر را به محققان ارائه می‌کردند.
نتیجه آزمایش مشخص کرد گروهی که 10 هزار دلار را دریافت کرده بود، نسبت به گروه کنترل، سطح شادی بیشتری را گزارش کرده است. حتی پس از گذشت سه‌ماه و خرج‌کردن تمام پول ارائه‌شده توسط اهداکنندگان ناشناس، این گروه در مقایسه با زمان شروع آزمایش، بسیار شادتر بودند.

با این حال، افزایش شادی اشاره شده در این گزارش، برای افرادی که درآمد خانوادگی آنها بیشتر از 123 هزار دلار بود، مشاهده نشد.

شرکت‌کنندگان این مطالعه از سه کشور کم‌درآمد جهان (برزیل، اندونزی و کنیا) و چهار کشور پردرآمد (استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده) انتخاب شده بودند و محققان ادعا می‌کنند افرادی که از کشورهای کم‌درآمد انتخاب شده بودند، در مقایسه با گروه پردرآمد، سه‌برابر شادی بیشتر را گزارش کرده‌اند.

همچنین افرادی که سالانه 10 هزار دلار درآمد داشته‌اند، دو برابر بیشتر از کسانی که سالانه 100 هزار دلار درآمد دارند، در طول این تحقیق شاد شده‌اند.

علاوه بر این، شرکت‌کنندگان همچنین نحوه خرج‌کردن پول خود را نیز ثبت کرده‌اند، اما نتایج آن هنوز اعلام نشده و محققان در حال تجزیه و تحلیل داده‌ها هستند تا ببینند خریدهای متفاوت باعث افزایش شادی می‌شود یا خیر.
منبع : دیجیاتو
به این خبر امتیاز بدهید :
برچسب های خبر:
کلمات کلیدی :
  • پول,
هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است! اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کند!
Captcha
۶ عادت نادرستی که اعتبار و وجه شغلی شما را به نابودی میکشاند image ۶ عادت نادرستی که اعتبار و وجه شغلی شما را به نابودی میکشاند 1399/04/29

هرقدر هم که از نظر تخصص و مهارت در سطح بالایی قرار داشته باشید، برخی اشتباهات رفتاری کوچک می‌تواند به قیمت نابودی اعتبار شغلی‌تان تمام شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 2438

کاهش سکته قلبی با خواب نیمروزی image کاهش سکته قلبی با خواب نیمروزی 1398/06/22

در مطالعه‌ی جدیدی ارتباط مثبت بین خواب نیمروز و کاهش خطر حمله‌ی قلبی و سکته نشان داده شده است؛ اگرچه خواب نیمروز بیش از حد موجب از بین رفتن مزایای آن می‌شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 2169

این غذاها را در آنتالیا امتحان کنید image این غذاها را در آنتالیا امتحان کنید 1398/05/30

آنتالیا طی سالیان اخیر پیشرفت چشم‌گیری هم در زمینه گردشگری و هم خوراک داشته است. ازاین‌رو بهترین غذاهای آنتالیا را در اینجا فهرست کرده‌ایم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 2300

با خوردن قارچ از پیری و افزایش وزن جلوگیری کنید image با خوردن قارچ از پیری و افزایش وزن جلوگیری کنید 1397/11/21

بر اساس بررسی جدید محققان، قارچ ها جزو مواد بسیار مغذی محسوب می‌شوند که از فواید آن می‌توان به مبارزه با پیری، کاهش وزن، خاصیت ضدالتهاب و افزایش سلامت استخوان اشاره کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 2330

با خوردن قارچ از پیری و افزایش وزن جلوگیری کنید image با خوردن قارچ از پیری و افزایش وزن جلوگیری کنید 1397/11/21

بر اساس بررسی جدید محققان، قارچ ها جزو مواد بسیار مغذی محسوب می‌شوند که از فواید آن می‌توان به مبارزه با پیری، کاهش وزن، خاصیت ضدالتهاب و افزایش سلامت استخوان اشاره کرد.

امتیاز:
تعداد بازدید: 16

برتری ژنتیکی،‌ راز پایین ماندن وزن در افراد لاغراندام است  image برتری ژنتیکی،‌ راز پایین ماندن وزن در افراد لاغراندام است 1397/11/08

پژوهشگران دانشگاه کمبریج به‌تازگی دریافتند که امکان کنترل ما روی وزنمان، بسیار کم‌تر از آن است که تصور می‌کنیم.

امتیاز:
تعداد بازدید: 1975

مغز شما، خاطرات را برعکس بازسازی می کند image مغز شما، خاطرات را برعکس بازسازی می کند 1397/10/26

یک پژوهش‌ جدید حاکی از آن است که وقتی رویدادی از گذشته را به یاد می‌آوریم، مغز ما این رویداد را در جهت معکوس بازسازی می‌کند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 2084

هر آنچه باید درباره قرارداد عدم افشا بدانید  image هر آنچه باید درباره قرارداد عدم افشا بدانید 1397/09/28

«قرارداد عدم‌افشا» راهکاری برای جلوگیری از درز اطلاعات در روابط گوناگون، به‌ویژه روابط تجاری است که اقدام مؤثری در حفظ اطلاعات اشخاص می‌­تواند تلقی شود.

امتیاز:
تعداد بازدید: 1962

علت شکست استارتاپ ها چیست؟ image علت شکست استارتاپ ها چیست؟ 1397/09/13

مدیرعامل سابق گوگل در سخنرانی کارآفرینی لندن در خصوص عوامل شکست استارتاپ و شرکت‌های دانش بنیان سخن گفت.

امتیاز:
تعداد بازدید: 1989

استفاده شبانه از موبایل، ساعت بدن را به هم می ریزد image استفاده شبانه از موبایل، ساعت بدن را به هم می ریزد 1397/09/11

تحقیقات اخیر نشان می‌دهند سلول‌های حساس به نوری که در چشم وجود دارند با قرار گرفتن در معرض نور، ساعت بدن را تغییر می‌دهند.

امتیاز:
تعداد بازدید: 1984